Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

Mart2n

Ženská postava vykreslená jako objekt alá filmy v 50. letech a to nejhorší z českého buranství... Bravo! Tohle chtělo hodně odvahy v roce 2021 {3/10} ()

Hora1000

Ne úplně oddychový, ale za to dobře zahraný a kvalitně vystavěný vztahový film. V Českém prostředí působí až vyjímečně. ()

swinevenca

Asi mi to na plnou palbu taky nevychádza. Prušinovského stručné vyprávění nemělo chybu až do odhalení, po kterém to stručné být přestalo. Navíc se to mohlo mnohem víc věnovat Gajdošíkové, jak kvůli jejímu o řád lepšímu herectví a koukatelnosti, tak čistě kvůli jejímu vypořádání s chybama. Tomášovo vypořádávání totiž nic nového nebylo. ()

DonBraso

Od Honzy Prušinovskýho jsem čekal určitou kvalitu a na tenhle film měl zálusk už delší dobu. Když už včera nahodil jednu českou věc, tak udělal další restík. Udělal rozhodně dobře, od začátku do konce fajn filmek, který je možná malinko přepálenej, ale dá se říci, že i dneska někoho péčko dostane do úzkých. Ema a Tomáš se sice najdou v baru, ale nakonec to dotáhnou spolu až na vesnici. Romantická sonda v tomhle měřítku je určitým osvěžením a hlavně tím, že Prušinovský prostě udělá casting a nebojí se toho. Hned tak neokoukané tváře dostanou větší podíl na dramatičnosti a to divák přeci chce především. Na vesnici je to trochu jiné a síla lásky je prostě větší ve svojí blbosti a zaujatosti. ()

STORM70

Film z naprosto běžného prostředí, příběh naprosto obyčejných lidí s relativně banálními problémy.  Ale s  výjimečnými hereckými výkony, Díky za takový český počin.....  7/10  Jo a Pavla Gajdošíková je krásná a Moniku Načevu jsem nepoznal :-) ()

Dawe2

Hodně chyb. Ale zajímavý film. Pavla Gajdošíková naprosto vynikající. Jan Jankovský velmi uvěřitelný ve své roli, takže také dobrý. Stojí za to vidět. ()

wdc

Prostředí a děj, kde jsou často slyšet vulgarity, vidět promiskuita. Vtipné to asi nemělo být a ani mi to tak nepřišlo. Působilo to docela syrově a trapně. K čemu tento film je, to je otázka. Možná vám ukáže, co se může stát, když spíte na potkání s někým, koho neznáte. ()

fafejt001

Celkem jsem byl překvapen tématem , který tento film ukazuje . Nevěděl jsem  asi půl   minutku   v úvodu  filmu ,  do čeho jdu . Tedy o čem to bude . Pak to bylo celkem jasné po oznamovací větě - a  jěště mi ukaž kun. ič .ku . Nebo tak nějak . Chyby  děláme  VŠICHNI .  Záleží  na  jejich  obsahu . Je  dobré  se  z  nich  poučit  a  jít  dááále  kupředu .  Nesoudím   ženy  , které  , tak  nějak  v  tomhle  "  podnikají "  .  Když  jste  třeba  samoživitelka , máte  dítě , nemáte  práci , peníze , rodiče ,  atd.   ,  a  navíc jste   krásná  žena ,  je  to  každého  věc . Film  ukazuje ,   jací  my  jsme  chlapi   , ve  velké  většině ,  podivná  stvoření . Kamarád  není  kamarád ,  ale  kokot , sorry , dááále  vypité  kokotí  mozky  v  hospodě  také  a  závěrečný  nápis  na  omítce  domku , je  toho  důkazem . Film  je  výborný  díky  Pavle  a  Jana . Myslím , že  Český  lev  za  rok 2021 ,   by  byl  v  dobrých  rukou . Alesponˇ  u  Pavly  Gajdošíkové . Závěrem  je  třeba  zvolat -  Vojkůvko  a  Prušínovský  - DOST  DOBRÉ !  Jen  houštˇ .  Tož  zdrarec  . ()

hony23

Taková pěkná vesnická romance. On vidlácká lopata, ona prodavačka z Lidlu s minulostí z pornoprůmyslu. Nejdříve je všechno sluníčkový, pak vypadnou ze skříně kostlivci a přijdou na řadu výčitky, facky a odcizení. Celý film odtáhla skvělá Pavla Gajdošíková, nejzábavnější moment ale přišel až se závěrečnými titulky. Jan Prušinovský už natočil lepší věci, na druhou stranu buďme rádi za každý český film, ve kterém nehraje Langmajer stárnoucího seladona. ()

Gregor_Samsa

V tom našem hezky-českém rybníčku, kde valná většina posledních zajímavých a nadčasových filmů vznikla v devadesátkách (a jak na tohle období moc rád nevzpomínám), kde pán s námořnickym tričkem a jiní kumštýři od fochu točí to či ono, na co si nikdo po roce nevzpomene, tak tu přeci jen nakonec vznikla zajímavá věc. Lidská, podmanivá, silná, vtahující; hlavní hrdina by potřeboval trochu srovnat, ale jinak se na to kouká moc hezky. Překvapivě dospělá česká filmovost. [80%; 2022-01-15 Home sweet home] ()

uhlerado

Tak nebolo až tak zlé, ale jedno nepochopím, že taka jeba by sa zahadzovala so skaredym bez oka. Tema je to zaujimava, socialna konfrontacia s minulostou. Predsudky na dedine a trable mladych ludi. ()

serdehelan

Po formálnej aj hereckej stránke spokojnosť. Obidvaja herci hrajú super, zobrazenie malomestského, či dedinského života je asi presné. Problém mám s celkovým vyzenením filmu a nechápem prečo mal Jan Prušinovský potrebu natočiť zrovna takýto príbeh. ()

anti.rybka

Nejednalo se o špatný film. Nicméně od poloviny snímku se vše točilo v nudném kruhu, kdy jsem začala mít pocit, že autoři mají problém děj uchopit do nějakého zajímavějšího závěru. ()

jjjerry

Velmi příjemné překvapení, nezvyklé na české poměry. Žádné rádoby vtipné trapné hlášky. Prušinovský skvěle. Snad mu to nestoupne do hlavy a nespadne jako ostatní čeští tvůrci.  Skvělé herecké obsazení. Nikdo nepřehrává, věříte jim to. Dobře napsané dialogy. ()

Howard72

Mily a pritom uveritelny pribeh tricatniku z "nizsi socialni skupiny", kteri se nehoni za karierou a vzdusnymi zamky, spis si zatim chteji jen uzit, obcas prezit, a pritom hledaji sama sebe. Syrove ukazane vztahy s okolim i krehky vnitrni svet hlavnich hrdinu, kdy ona je az obdivuhodne vyrovnana, uvedomela, vseprijimajici a pritom pochopitelna (i u sve chyby), on zase tapajici, kym vlastne je, cemu verit, co je to moralka, co chce a nakonec svou chybu napravuje. Mile prekvapeni a ani si nevzpominam, kdy jsem v posledni dobe videl cesky film z podobneho prostredi o realnych lidech - od Slamova Stesti nebo Jiraskeho Poupat. Vlastne v podobnem prostredi jsou i Kobry a uzovky, takze reziser. Kupodivu jsem mel obcas problem se zvukem, kdy hlavnim hrdinum ne vzdy bylo dobre rozumet (aparaturu mam kvalitni). ()

Kozlowski8

Tomáš je nepříliš atraktivní a už ne zrovna nejmladší chlap z vesnice, kterého potká štěstí v podobě přitažlivé a milé Emy, s níž stráví noc. Náhodné setkání a úlet postupně přeroste ve vztah, který však silně naruší náhodné odhalení temné minulosti Emy... Příběh, který sám o sobě není až tak vyjímečný a převratný. Je ale dobře napsaný (pochvala pro Romana Vojkůvku) a výborně obsazený méně okoukanými herci, což jsou aspekty, na nichž film staví a které ho dělají zajímavým. 75 %. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD