Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

MartinTerran

Film o běžných lidech co dělají chyby (jako každý), někdy větší, někdy menší a tyto činy mají své následky a těm je třeba čelit. Herecké výkony jsou dobré. Hodnocení: 67/100. ()

DJ Kritik

Musím priznať, že celé to stojí na dobre zvolenej herečke Pavle Gajdošíkovej, ktorá je v tomto snímku výborná. Vzťahy medzi jednotlivými postavami sú dopredu čitateľné, ale to podanie hlavnej hrdinky je nadmieru výborné. Ivo Gogál svojou prítomnosťou a dialógmi to trochu odľahčuje, ale je prínosom do filmu. ()

MirkaP

První část mě chytla a nepustila. Když to prasklo, šlo všechno do kopru. Jedinej rozumnej chlap v celým filmu byl ten Slovák. Pokud hlavní postavy zůstanou spolu, musí do města, v tom prdelákově to nepůjde. ()

krokodlak

Na Chybách je rozhodně třeba ocenit, že jsou dost možná první český film, který se snaží empaticky reflektovat problematiku porno minulosti hlavní hrdinky v právem oceňovaném svěžím podání Pavly Gajdošíkové, avšak tvůrci bohužel nedokázali (možná kvůli vlastním limitům kritického uvažování o společnosti) jít dál než za tezi pronesenou jí samotnou o pokrytectví mužů, kteří odsuzují práci v pornu, ač na něj sami koukají, jelikož poté se film stane spíš jakousi podivnou romancí s pochybným pseudohappyendovým vyústěním, které svým způsobem popírá jeho ústřední myšlenku. Po filmařské stránce není vůbec co vytknout, Prušinovskému se opět úspěšně daří budovat komorní atmosféru všedního dne. Poněkud rozpačitý dojem zanechal výkon Jana Jankovského, který na mě po celou dobu působil až lehce úchylně, přestože asi mělo být cílem ukázat určitou kultivaci jeho postavy láskou, nicméně se obávám, že takto vystupující člověk by se v reálu asi moc nezlepšil a mohl by vůči hrdince představovat nebezpečí navždy. ()

MyrnaAlec

Skvělý, naprosto přesný (včetně závěrečného songu) a bez hluchých míst. Více než polovina Čechů si na internetu denně prohlíží porno.  "Na porno se dívám častějc než do lednice". K tomu ovšem patří i naprosto nepochopitelné pokrytectví těch našich spoluobčanů, kteří znají všechny porno stránky nazpaměť, ale nikdy by to nepřiznali. Holky to točí hádejte proč ? Jedině pro prachy, v týhle branži žádný nymfomanky nejsou. ()

Boulderman

Téma pornografie a sexuálních úchylek ve filmu je docela atraktivní (no nebudeme si nalhávat proč) a několik snímků na mě zapůsobilo nejen oním tématem, ale i příběhem. Když vzpomenu, co jsem viděl, šlo o skoro klasický snímek "Hluboké hrdlo", famózní a slavný film "Lid versus Larry Flynt", vtipný dánský film "Milí lidé", australskou komedii "Malá smrt", trapnou americkou ptákovinku " Zack a Miri točí porno", brutální a pedofilní řecký "Hardcore", přichází řada i na českou kinematografii s názvem Chyby. A bylo by chybou tohle vynechat, neboť po více než roce, dávám nějakému novému českému na ČSFD plnou palbu pěti hvězdiček. Nejen, že to otrokovické rodačce Pavle Gajdošíkové velice sluší, ale ono to má i vynikající děj a parádní herecké výkony málo známých herců! ()

ostravak30

Jan Prušinovský je pro mě vskutku rozporuplná postava. Vedle skvělého Okresního přeboru či filmu Kobry a užovky bohužel stojí takové paskvily jako Dobré ráno, Brno! Či Trpaslík. Chyby tak trochu reflektují moderní dobu. Ačkoli porno už dneska není takové tabu a možná ani tak zajímavé mezi mladými lidmi. Přeci jen různé sociologické výzkumy naznačují, že mladí lidé mají o sex zájem stále méně. Ovšem leckterá studentka si na studia ráda přivydělala, v 90. letech a na začátku milénia, kdy mělo porno svou zlatou éru rozhodně. A dneska se jí to může vymstít. I o tom je film Chyby. Jenže…hrdinové filmu jsou neskutečně naivní. Po jedné strávené noci a krátké známosti se spolu stěhují a už si pomalu slibují věrnost až do konce života. Také lidé z vesnice se podle mě moc reálně nechovají. Ano, věřím, že starší ročníky by se dívce vyhnuli obloukem, ale většina chlapů by zůstala nejspíš jen u nevhodných poznámek a vtipů. Opravdu si nemyslím, že by vše šlo až do takového extrému. Tím spíš, že hlavní hrdina byl nakonec sám morálně dole, když svou partnerku ve zlosti podvedl. Velmi negativně ale vnímám velkou porci vulgarity, která kolikrát ani není na místě a režisér tak má jedinou motivaci – přiblížit film mladším ročníkům, kteří by o něj logicky asi jinak moc zájem neměli. Nejspíš i proto je ve filmu velké množství sexuálních scén, nahoty a perverzních narážek. Jenže kvalitu filmu to táhne dolů stejně jako šíleně naivní konec… ()

shade000

Tak toto bol veľmi zaujímavý film, Pavla Gajdošíková hrala kráľovsky a Český lev bol určite zaslúžený. Klobúk dole, film vedel chytiť za srdce a občas mi to všetko bolo ľúto... ()

nula87

Prušinovský dokazuje, že nejen na poli komedie může být silný a jistý, Chyby jsou drama jak má být, na téma veskrze aktuální. A Pavla Gajdošíková v roli Emy je naprosto úžasná. 80% ()

subic

Co tím chtěl autor říci? Zcela jistě to, že co jednou internet schvátí, to už tam je někde napořád. Tzn. že to video s pornem prostě smazat nejde. Takže když jsi mladá holka a přistoupíš na rychlý prachy a přidáš k tomu pak ještě něco dalšího, tak je to tam prstě na vždy. A on to tam i po letech dřív či později někdo najde a když bydlíš někde na vesnici, tak to prostě není dobré, lidi jsou svině a nebudeš mít od nich nikdy klid. A jsem rád, že tohle celkem hořké téma někdo konečně solidně zpracoval. ()

dur.dur

Nerozumim tak nizkemu hodnoceni. A vlastne vubec tomu, jak ten film temer bez povsimnuti zapadl. Prirozene dialogy a uveritelne postavy nejsou samozrejmost a vzdycky prijemne prekvapi. To, ze Prusinovsky pribeh trochu prvoplanove zasadil na vesnici, kde jsou podle nej charaktery cernobilejsi, a pomaha si tak trochu na silu k urcite syrovosti, mu promijim. S radostí. ()

vitekmlejnek

Ad xxMartinxx: Vy pořád píšete, že Prušinovský tohle a Prušinovský tamto, ale ten film má taky nějaký scénář/nějakého scénáristu. Pokud vím, tak člověka, který to píše ve volném čase. A je to lepší než 90 % českých filmů. A že prý ona se nemá za co omlouvat - jestliže někdy během života uděláme něco, co později ublíží někomu našemu blízkému, tak se za to přece můžeme omluvit, ne? (Příklad - hrál bych v pornu, byl bych s tím v pohodě, ale pak by se to dozvěděla třeba za 50 let moje vnučka. A hrozně by se jí to nelíbilo - Tak proč by bylo špatně, abych se omluvil, byť před těmi 50 lety jsem s tím sám problém neměl...?) Ona to svoje angažmá v pornu asi vnímá jako pitomost, tak se to omlouvá, no a? A jasně, on jí udělal něco horšího - on ji tam uhodil, etc. Ale Martine, film nemá být o lidech takových, jaké byste je chtěl mít. Je třeba o lidech, kteří jednají tak, že se vám to nelíbí. A tahle holka se prostě omlouvá za porno klukovi, který jí uhodil. Tak je to holt taková holka. Ti hrdinové, ať on nebo ona nebo všichni ostatní, tam nejsou od toho, aby se chovali "nějak". ()

PTomA

Postavy jsou jako mimo náš svět a jejich chování moc nepochopím (Emy trpělivost). Taky se používá až moc příběhových berliček, který zbytečně ruší a nemusely by ve filmu vůbec být, kdyby to nebyl film o Tomášovi (což je zcela nepochopitelný uchopení látky). Hlavně se film nedostává úplně hluboko pod kůži, chybí tomu silnější zpracování, čehož by dosáhli třeba Dánové. ()

a0001

Človek robí chyby, najhoršie sú tie ktoré sám na sebe nevidí. Veľmi originálny a zároveň taký typický pohľad na predsudky a ukážku vlastných charakterov. Herecké výkony realistické. Zaujímavý, pri tom jednoduchý snímok. Prekvapil. ()

Mamutol

Pavla Gajdošíková je celkem dobrá, ale příběh je jen těžko uvěřitelný. Třeba hned na začátku filmu přijde venkovský ušmudlaný balík s mastnejma vlasama do hospody, sedne si k baru a klopí do sebe pivo. K baru přijde pro pití krásná usměvavá sympatická Ema, která se výborně baví s kamarádkami a okamžitě s tímto individuem začne laškovat. No a světe div se, ještě ten večer spolu skončí v posteli. V popisku bych škrtnul drama a přepsal to na pohádku. ()

blondboss

Som rád, že občas sa objaví aj český film, ktorý si svojou priamočiarosťou, reálnym zobrazením problému a životnej situácie, ale zároveň aj skvelým hereckým obsadením, pripúta diváka a človek sa proste nenudí. Nebyť pár klišé scén, dal by som kľudne aj 5 hviezdičiek. Veľmi pekná vzťahová romanca, ktorej jednoznačne herecky dominuje pôvabná Pavla Gajdošíková, ktorú som predtým vôbec nepoznal. 70 % ()

JohnCoffe

Nečekal jsem takovou syrovost od českého filmu a ejhle. Dost autentický příběh, který si snadno dokážu napasovat do malé vesnice u nás v republice, stejně jako ve filmu.Ukázka toho,jak moc tě může jedno špatné rozhodnutí domrdat až do konce tvých dní. V podstatě se jedná o celoživotní útěk. ()

Alden_Larson

Úžasný snímek s nemírně působivým dějem a skvěle napsanými postavami. Herecké výkony byly fantastické, film nemá moc dialogů a přesně tak by to v podobných filmech mělo být, místo mluveného slova nás film nechá vyčíst emoce postav z jejich obličejů a všichni herci to zde zvládli na jedničku. Prezentace je fantastická a až na jednu výjimku byla i hudba skvělá. 9/10 ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD