Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

ER

Nic extra jsem nečekal,tak se to dalo přežít. Ale dost mi vadilo, že na jednu akční tři minutovou scénu vždy navazuje 15 minut keců, které mnohdy moc zábavné nejsou. ()

Maximilianus

Celkom prekvapenie a fajn oddychovka. Síce je zvláštne, že zmutované zvieratá vyhubili 99% populácie a ľudia žijú v podzemí, no na povrchu skoro žiadne tieto zmutované príšery vidieť nie je, a taktiež že sa mutácia týkala iba hmyzu a asi obojživelníkov, a ostatné zvieratá ako keby neexistovali. Zvláštne, ale v pohode. Na zábave to tak neubralo. 7/10. ()

Likan7

Byl by to skvělej seriál, nebo skvělej film, kdyby ho natočil někdo jiný, kdo by byl alespoň trochu schopnější. Pokud přejdu fakt, že je to fakt nechutná vykrádačka Zombielandu, tak jsem se celkem bavil. Dylan je sympaťák a jako moula mu tahle role sedí dobře. Pes je boží a film překvapivě získává body, kdy jde humor stranou a zvážní (epizoda s Malv1s). Není to špatný, dvojku bych si dal rád, potenciálu to je tuna, ale Michael Matthews prostě nemá na víc než sympatický průměrný film. ()

Sharpooter

Láska a příšery je úžasně provedený postapokalyptický film, který je jak originální, tak i dobře napsaný, má úžasný svět a všechna monstra jsou nádherně zpracovaná. Nikdy bych neřekl, jak může být postapo film takto originální, přece jen žijeme už v době, kdy máme spoustu filmů s podobnou tématikou, ale tohle byl luxus. Monstra vypadala skvěle a co se světa celkově týče tak ten byl nádherný. Celý film vás prostě provází skvělá atmosféra a napětí, prostě tak jak to má být. Příběh byl průměrný, měl dobrý potenciál, bavil mě, ale bylo zde až moc šťastných náhod. V každém filmu má nějaká postava občas štěstí, ale tady ho měla pořád. Velmi se mi líbili postavy, které ve filmu vystupovali. Díky jejich minulosti k nim máte dobrý vztah a fandíte jim, není zde žádná postava, o které byste si řekli, že jí tam nechcete. Je hrozně dobře udělané, jak se přítomnost prolíná z minulostí, u většině filmů se chytáte za hlavu, že vás to nezajímá, ale tady je to něco jiného a prolínání z minulostí je zpracováno skvěle. Herecké výkony také nejsou k zahození a musím říct, že třeba i to dítě (ti co viděli ví o kom mluvím) zahrálo svou postavu dobře. Film je skvělý téměř po všech stránkách. 8,5/10 ()

E lan

Tak příjemnou a zábavnou odpočinkovku jsem už dlouho neviděl! Ryzí překvapení, super herci, super potvory a vcelku zajímavé postapokalyptické poselství. Radost se na to dívat. ()

Mouchal

Mám menší slabost pro postapokalyptické světy, takže mi přerostlým zmutovaným hmyzem zpustošená Amerika vůbec nevadila, naopak. Joel je zpočátku trochu ustrašený prdloň, ale je to sympaťák a když se k němu přidá Boy, je o skvělé dynamické duo postaráno. Některá monstra byla opravdu nápaditá a mohlo by jich být klidně i víc a stáhnout to trochu víc k hororu, ale to je čistě moje osobní preference. Za mě úplně v pohodě jednorázová oddechovka na večer, která neurazí. 75% ()

Nix

Tohle bylo super. Nejen, že jsem si Dylana oblíbil, ale kombinace monster a postapokalyptického světa je dycky dobrý lákadlo. Monstra jsou tu super a akce je tu boží. Skvělý počin, takových bych bral více. ()

misar3

Po slabých trailerech až nečekaně koukatelná post-apo komedie. Sice cílí hlavně na teenagery, ale užijí si jak starší, tak mladší. Srší z toho PG13, ale je tu spoustu akčních i temnějších momentů a příběhově se jedná o nápaditou výpravnou pouť skre drsný svět plný monster. A ta po CGI stránce nevypadají nejhůř, i když prostor pro zlepšení by tu byl, ale efekty vám určitě koukání nepokazí. ()

Brooks

Zábavná, skrz-naskrz teen hovadina s dostatkom kvalitne spravených monštier, sympatickým obsadením a dravým tempom. Že je to okopírovaná šablóna Zombielandu, bez jediného sviežeho nápadu alebo prekvapivého zvratu, cieľovej skupine pravdepodobne vadiť nebude. ()

Clark_Kent

Tak abych byl upřímnej tak tenhle bijec monster, mě osobně vykouzlil během nudnějšího dne, krásnej úsměv na tváři. Navíc trocha větší motivace od staršího strejčka Michaela Rookera. ()

Dandy95

Neuveritelne prijemne prekvapeni! Na konci jsem mel pocit, ktery jsem nemel u filmu uz roky... Pral jsem si, aby film byl delsi. Super odlehceny scenar, velice sebevedoma rezie a k tomu muj oblibenec Dylan O'Brien dohromady prinesou naprosto suprove stravenou hodinku a tri-ctvrte. Ke konci jsem mel pocit, ze film je spis delsi pilot k novemu serialu. Ale alespon mi to dava nadeji, ze bych se mohl dockat fajn sequelu od stejneho tvurciho tymu. Velice fajn! ()

Flory14

Zombieland mám moc rád a tento snímek jede na stejné vlně. Hlavní postava si projde naprosto typickou Hero's Journey, kdy z neschopného ňoumy se stane zkušený "Mad Joel". Mě to přesto anebo právě díky tomu, naprosto bavilo. Jednoznačně nejlepší Netflix tvorba akčního filmu. Scénář není ani úplně tupý jak by se mohlo zdát, postavy se chovají lidsky, děj dokáže překvapit a je nápaditý. Například scéna s robotem byla dost divná ale ve výsledku odvážná a zajímavá. O'Brien hraje dost sympaticky a ukazuje, že když na sobě bude pracovat, mohl by si v hollywoodu udělat jméno. Monstra jsou super a vypadají velmi dobře, chválím za to, že jich tam bylo dost a tvůrci je nám pořádně ukázali ( žádná tma a naznačení ale pořádně za denního světla). Přesto že film občas překvapí má i své slabé čitelné momenty které už jsou velké klišé a závěr filmu je trošičku zbytečně přitažený za vlasy, dalo se to zakončit více zajímavými způsoby. Silnější čtyři hvězdy, snímek opravdu skvěle odsýpá, je svěží, na nic si nehraje a v rámci žánru je povedený. ()

alldo.raine

Dobrý, jako vážně dobrý. Šel jsem k tomu jakože neočekávat vůbec nic a nakonec na jeden zátah (rarita). Dylanovi tyto role tydýtů naprosto sednou, příšerky byly skvělé a nakonec i pobavilo. Příjemná pohodovka, která je zase o dost jiná než Jovovich a její děsivé a rozhodně ne tak hezké příšerky. Za mě takový zmutovaný Jurský park s mladou verzí Chrise Pratta. ()

mikki089

Skvělý oddechový film. Je skvělé vidět post-apokalyptický film s velkou dávkou humoru, kde hlavní hrdina není žadný "superhrdina", který automaticky skvěle bojuje a střílí a je schopný všechny zachránit. Važím si rozhodnutí udělat hlavního hrdinu obyčejného mládence, který je, jak řečeno ve filmu "k ničemu". Nedá se to považovat za film hodný Oscara, ale určitě je to úžasný způsob odreagování od situace, která momentálně probíhá ve světě. Člověk se u toho i zasměje. ()

germiny

Ale jo. Něco jako kříženec Jak vycvičit draka a Zombieland. Celkem vtipné, vizuálně fajn a pěkně to ubíhá. Super jednohubka ()

Mamlas

Něco mezi romantickou pohádkou a dobrodružným filmem pro děcka. Za mě nezaujalo ničím, snad jen částí námětu o velkém hmyzu a obojživelnících. Jinak prostě taková pohádka pro děti s jednoduchým dějem, že neohrožený "princ" jde nebezpečnou cestu za svou "princeznou". (25%) ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)