Jistě, pane premiére - Série 2 (1987) (séria)

Všechnu moc lidu (S02E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Power to the People

Po čem jsou politici během celé své kariéry přímo posedlí? Správně, po publicitě a popularitě. Neboť to jim pomůže ke znovuzvolení. Ani Jim není pochopitelně výjimkou, zvlášť když se poslední dobou jeho šance na udržení v nejvyšší politice povážlivě tenčí. Dobrý nápad, jak zvýšit svou oblibu, by snad byl ochoten vyvážit zlatem. A teď mu jeden geniální přímo spadl do klína! Zreformuje systém místní samosprávy tak, aby o svých věcech rozhodovali skutečně ti, kterých se to týká. Konec formalitám, konec byrokracie, všechnu moc lidu! Jestli se ovšem některé dřívější Jimovy plány Siru Humphreymu nelíbily, pak je tento v jeho očích roven přímo odjištěnému granátu... (Česká televize)

topi80

Díl tak aktuální a nadčasový, že jsem se ani moc smát nedokázal. V podstatě jde o převedení známého rčení "kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zrušili" do 20 minut. O hvězdičku dávám méně proto, že i přes toto stále aktuální poselství mi dialogy mezi Háfrym a aktivistkou připadaly slabší. ()

Jara.Cimrman.jr

"Domnívám se, že se dohodneme, že národ na tento způsob demokracie dosud není připraven." Lid by si mohl rozhodovat o svých záležitostech, volit politiky dle svého uvážení a strany by do toho nesměly mluvit? Tak to souhlasím premiérem Hackerem, sirem Humphereym a celou státní správou, protože my lidi na to nejsme a nikdy nebudeme připraveni. Úplně jsem se zpotil strachem o to, že by politici mohli přijít o kousek své moci. A taky jsem se výtečně pobavil, protože v obhajování neobhajitelného je tento seriál absolutní jedničkou. ()

bubun

Miluju tenhle díl. "Neznáš tu Agnes Morehouseovou?" "Znám." "Řekl jsem Humphreymu, aby s ní promluvil. Tvrdí, že to šlo dobře... Ale mluvit o tom nechtěl a vypil čtyři whisky za deset minut." ()

tranquill

"Vy byste chtěl trávit život zavřený se stovkami dalších šílených, vřeštících a smradlavých stvoření? Nemoct dýchat čerstvý vzduch, nemoct se pohnout, nemoct se protáhnout, nemoct myslet! .. Ne, proto nekandiduji do parlamentu..." - "Dělat cokoli je horší než nic!" ()