Přistání na Měsíci

(TV film)
  • Česko Přistání na Měsíci živě (viac)
Veľká Británia, 2019, 90 min

Červenec 1969. Amerika píše dějiny, neboť vysílá prvního člověka na Měsíc. Úchvatný dokumentární snímek nám předkládá tento nevšední historický okamžik s tak pronikavou silou, že máme pocit, jako bychom přistání na měsíčním povrchu prožívali doma v obýváku. Filmový dokument nám také prozradí, jak málo chybělo k totálnímu neúspěchu této lunární mise. Neil Armstrong musel přepnout na manuální pilotování a ve chvíli přistání měl v nádrži palivo pouze na 30 sekund. Záběry z archivu NASA a dobové zpravodajské šoty oživují historii nesmírně plasticky. Zaleťme si společně zpět do minulosti a sledujme nejslavnější skok v dějinách lidstva! (TV Spektrum)

ostravak30

Určitě je to velmi zajímavý dokument, který nabízí v podstatě výhradně archivní materiály a divák tak má možnost vidět přistání na měsíci ve zcela jiném, novém světle. A je to světlo opravdu zajímavé. Různé pohledy - jak medailonky pilotů, tak probíhající příprava, pak záběry na měsíc a z měsíce, to všechno nabízí jedinečný dokument. ()

Marze

"Tady Houston, vše vypadá dobře". Na toto téma je hodně dokumentů, ale tento se kosmonautům přibližuje nejvíc. Co mě trklo do očí v 26.minutě kdy se davy Američanů dívají na start rakety , že dnes po 50 letech politiky "tavícího kotle" kultur a míchání ras zde žijí zcela jiní obyvatelé, kteří v současnosti vedou kulturní válku proti těmto původní konzervativním křesťanským. ()