Tapetáři

• Česko Lepiči tapet (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia
USA, 1925, 12 min

Oliver Hardy

Oliver Hardy a jeho pomocník přicházejí tapetovat do blázince. (oficiálny text distribútora)

Flego

Klasická groteska s Oliverom Hardym ( bez účasti Stana Laurela ), kde prichádza so svojim pomocníkom ( Bobby Ray ) vytapetovať miestne sanatórium. Vďačná téma je naplno využitá. ()

Iggy

Lepič Oliver Hardy a jeho pomocník Bobby Ray přišli vytapetovat sanatorium pro duševně nemocné. Výborný je gag s kufrem, z nějž Bobby Ray tahá kýble i štafle. Jinak jsou tu tradiční gagy, které můžete čekat od lepidla, srolovávacích tapet a omylem požitých uklidňujících léků. Oba herci tu tvoří dvojici ne nepodobnou budoucím Laurelovi a Hardymu. ()

otík

Zcela typická němá groteska s Bobby Rayem v roli tapetářského nekňuby, a Olivera Hardyho v roli jeho společníka, který jen přikazuje, sedí a odpočívá. Za úkol mají vytapetovat blázinec. Barvy létají vzduchem a na hlavy nešťastných nevinných se snáší jedna pohroma za druhou. Zábavný, vtipný a zcela klasický filmeček oblíbené dvojice. Dá se najít pod názvy The Paperhanger´s Helper / Paper Hangers Helper / Stick Around. V ČT uvedeno jako Tapetáři - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10277551706-laurel-a-hardy/210382546930016-tapetari/ ()

filmmovier

Výborná záležitost s Oliverem Hardym, který celou dobu odpočívá a skoroLaurelem, který to všechno oddře za něj. Vděčné prostředí, vděčná pracovní činnost, vše využito na naprosté maximum. Na malinkém prostoru je tu nesmírně vysoké množství fantastických gagů, které jsou sice tradiční, ale které fungují naprosto na jedničku. Ačkoliv se Tapetáři "rozjíždějí pomalu", druhá půle je opravdu výživná a dnešní divák by neměl být zklamán. Já se bavli výborně. ()

ostravak30

Konečně vidím nějaký film taky s Hardym. Zatím jsem viděl jen ty se Stanem Laurelem. Škoda, že ČT art také neuvádí konečně nějaký, kde jsou dohromady. V tomhle krátkém filmečku bylo plno vtipů, hlavně ty s vousy se mi líbily. ()

PetraMishka

Krátká groteska s Hardym, který má do dvojice herce velmi podobného Laurelovi. Dva chlapíci mají vytapetovat blázinec, ale od samého začátku nadělají více škody než užitku. ()