Zachránci rodinného krbu

• USA The Fixer Uppers

Laurel a Hardy se živí jako podomní obchodníci vánočních pohlednic s verši vlastní výroby. A co by to bylo za prodejce, aby na každém nenašli jeho slabé místo! Po jejich výstupu jedno oko nezůstane suché a kšefty se hýbou. Mají ale i dobré srdce, a tak se rozhodnou pomoci ženě zanedbávané manželem tím, že v něm vzbudí žárlivost. Jejich dobrý skutek ovšem nezůstane nepotrestán a Olie se tak ocitá v přímém ohrožení života... (dopitak)

josieaddms

Čas mi nedovoluje sledovat nic jiného, než krátké grotesky. Což ovšem není až tak zlé, protože mě to opravdu baví. Němé, stejně jako ty mluvené. Tady to už stojí více na příběhu, než na samotných vtipech které Stan a Ollie dělají. Tentokrát se oba dva omylem dostanou do problému velkých rozměrů, jenom kvůli Stanově popletené historce. Naštěstí pro oba dva to dobře dopadne, ale celou dobu to pro ně tak růžově nevypadá. Je to plné jejich humoru, a při některých pasážích se ani nedá nesmát. Vynalézavé, a hlavně velmi zábavné. ()

Iggy

Laurel a Hardy jsou podomní obchodníci s vánočními pohlednicemi s děsnými básničkami, jejichž autorem je sám Stan. Při jedné návštěve se rozhodnou pomoci uplakané ženě, kterou muž zanedbává a nemiluje ji už jako dřív. Na základě Stanova zmateného mravoučného příběhu se rozhodnou, že Ollie se na oko stane ženiným milencem a vyvolá tak v jejím manželovi žárlivost a obnoví vytrácející se lásku. Její manžel Pierre je ovšem horkokrevný Francouz a vyzve Olivera na souboj o půlnoci. Jak to Stan s Oliverem zmáknou už uvidíte sami. ()

Pitryx odpad!

Nepostřehl jsem žádný klasický gag a v podstatě jsem se ani nezasmál. Keců je zde spousta, to ano, ale jakákoliv situace mi k smíchu nepřišla. Asi jedna z těch povídek, která měla spíše vyprávět příběh, než kdoví jak pobavit. ()