Neznámí únosci přepadli starostku Hafdís, která se snažila o rozšíření elektrárny. Tento motiv ukazuje na členy Thórova kladiva a policisté se musí pokusit starostku urychleně najít. Klíčovým svědkem se stává Skúli, kterého ale našli v horách ve zbědovaném stavu a neschopného vypovídat. Andri s Hinrikou se snaží Hafdís najít skrze veškeré dostupné stopy, protože únosci Hafdís zneužijí k nemilosrdnému vydírání. (Česká televize)

chrispe

Celý tři díly si říkám, že Andriho a vlastně všechny, co mají co dočinění s Torhildur, vážně obdivuju. Žádný řvaní, prostě klid, pochopení a když odejde, tak to zkusím příště. Mně tepe žilka v oku jen když vejde do záběru. Ale tohle... ty vole nebudu vám lhát, asi mi ta žilka brzo rupne. Zase všeho s mírou. ()

Anderton

Dej je tu asi najhutnejší za všetky štyri epizódy, čaká nás aj kvalitný cliffhanger a osobne som čakal, že znova na začiatok sa vyšetrovanie dostane až v polovici, nie ku koncu štvorky. Len škoda, že Thorove kladivo sú takí packali, ono aj ich vodca sa prezradí už len tým, akú masku si dá a že kecá pred niekým, s kým sa prednedávnom rozprávala. Scenár je ale napísaný tak, že okrem toho rasizmu môžete dať extrémistom za pravdu, keď sa všetko predáva zahraničným firmám ako šialené. ()