Vinland Saga

• Japonsko ヴィンランド・サガ (viac)
Japonsko, (2019–2023), 19 h 40 min (Minutáž: 24–29 min)

Predloha:

Makoto Jukimura (komiks)

Hudba:

Jutaka Jamada

Júto Uemura, Akio Ócuka, Ao Takahaši, Hiroki Gotó, Hiroki Jasumoto, Jódži Ueda, Jošimicu Šimojama, Ken'ičiró Macuda, Kenšó Ono, Makoto Furukawa (viac)

Po smrti svého otce se Thorfinn přidá k žoldácké bandě jeho vraha Askeladda a trpělivě čeká na příležitost k pomstě. Askeladd mezitím spřádá tajné politické plány. (Netflix)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (50)

Ókan (2019) (S01E20)

Pletichaření na královském dvoře. ()

Saikai (2019) (S01E21)

Pikle pokračují, postavy umírají. ()

Koókami (2019) (S01E22)

Další prohraný souboj a opět minulost Askeladda. Tentokrát kompletní. ()

Gosan (2019) (S01E23)

Začala královská porada. Rozdělují se majetky a Thorfinn sedí v base. ()

End of the Prologue (2019) (S01E24)

Askeladd překvapivé rozhodnutí jak zachránit vše na čem mu záleží obětováním sebe sama. Thorfinnova nenaplněná pomsta. A pak střih a nic. Musím zvednout na 5*. Po čase na mě dolehla tíživá atmosféra celé epizody díky písním Drown od Millet a pravděpodobně True Warrior? ()

Season 2 (2023) (S02)

Mě to přišlo horší jak první řada. Farmaření. Zbytečná válka a konec nekonec. Bez většího vývoje postavy během letm tu máme jen člověka co lituje všeho co udělal a je z něj přehnaný pacifisla. ()

Otrok (2023) (S02E01)

Taková nijaká epizoda o zcela náhodné postavě. Né moc pohodlný život se změnil v peklo. Ale něco jej nutí žít dál. ()

Ketilovic farma (2023) (S02E02)

Život na nové farmě, kde je naivní majitel a poddaní lumpi. ()

Had (2023) (S02E03)

Thorfin to je tvrďák. To se pozná. A v podstatě banditi se k smrti bojí jednoho litého chlápka. ()

Probuzení (2023) (S02E04)

Lízání si ran pro mučení a vnitřní boj ohledně nenávisti k valečníkům. ()

Cesta krve (2023) (S02E05)

Knutova cesta za tím stát se králem Anglie. ()

Chci koně (2023) (S02E06)

Rodina majitelů farmy má poněkud komplikovaný vztah. Torfin a spol makají do roztrhání těla. ()

Ketil železná pěst (2023) (S02E07)

Všem se tak nějak daří. Majitel farmy je kupodivu dobrák. ()

Prázdnota (2023) (S02E08)

Po úspěších z minulé epizody přichází vystřízlivění v podobě sabotáže jejich možnosti se vykoupit z otroctví. ()

Přísaha (2023) (S02E09)

Sen o Thorfinově minulosti. Jeho obětech. Svědomí. Pokus o nový začátek. ()

Prokletá hlava (2023) (S02E10)

Ze slabého Knuta je čím dál tím větší padouch. ()

Král a meč (2023) (S02E11)

Úplatky a ostuda. Plán znárodnění majetku? ()

Kvůli ztracené lásce (2023) (S02E12)

Co to je? Bohatým brát a na chudé srát. Král dvou zemí musí okrádat poddané? ()

Temná mračna (2023) (S02E13)

Rozlučka se starým pánem? Nový openenig a ending. Shledání odloučených otroků? ()

Svoboda (2023) (S02E14)

Historka otrokyně a starého pána. Nekonat a být v bezpečí jednomu přineslo neštěstí. Druhému ale riskování přineslo neštěstí také. ()