Mladý Thorfinn se přidá ke skupině žoldáků vedených vrahem svého otce Askeladdem a plánuje pomstu, zatímco Askeladd řeší svoje politické cíle. (Netflix)

7Filip7

10/10. Lepší věc snad dlouho neuvidím. Já se bavil extrémně. Má to hodně šokujících momentů a zvratů. Askeladda s Thorfinnem jsem si teda oblíbil hodně. Ale upřímně i přes to, co vše Askeladd způsobil (třeba u vyvraždění vesničanů mě vyloženě, by se dalo říct, naštval), tak mi ho bylo na konci líto. Také jsme dostali jedno z nejlepších zakončení všech dob! Nejlepší epizoda - End of the Prologue. ()

VanTom

Docela problém pro toto akční "historické" anime představuje jeho ústřední protagonista Thorfinn, který je po celou dobu jen umanutým, pomstou zaslepeným spratkem, sice excelentním bojovníkem, ale nikam dál se neposune. Naopak ostatní postavy kolem něj rostou a/nebo zaujmou násobně více (prohnaný stratég Askeladd či nepřemožitelný válečník, rozšafný Thorkell). Historické samozřejmě uvádím v uvozovkách, protože s reálnými Vikingy mají tito nordičtí nadlidé, jak si je japonští autoři vybájili, společná leda jména. Jednoduchou hlavní příběhovou linku obtáčejí další, od politických a mocenských pletich po filosoficko-náboženské ideje, ale málokdy koherentně vypomůžou celku a často spíše zdržují – pokud tedy komplet neotočí směr vyprávění (Canuteho zocelení a převzetí velení). Úplně nadšený zkrátka nejsem, dokonce ani animace mi nepřišla zvlášť úžasná. 7/10 ()

Jeoffrey

Jsou asi jen jedni další Vikingové, kteří mě takhle dobře bavili. Většina věcí, co bych chtěl napsat už tu padla, takže stručně za mě - vizuálně podmanivé, hudebně perfektní, příběhově zajímavé (i v pasážích, kdy se toho zase tolik neděje), akce velmi dobrá. Po stránce postav a jejich psychologie dost slušné. Nejoblíbenější postavy: Askeladd, Thors a Thorkell - přesně v tomto pořadí. 9/10 ()

muti

Taký menší Vikingsky game of thrones, o dôvodoch vojen a nadvládou nad inými, bojov za slobodu domoviny a drsných čias žoldnierov. Uvidíme aj spaľujúcu cestu pomsty a spaleniska vzťahov ktoré za sebou prináša ()

Sashmen13

Je to sága a navíc v Japonském stylu, takže čekejta kombinaci realismu a šílené nesmyslnosti. V jednu chvíli postavy probírají realné události a strategie, aby následně člověk byl svědkem situací jako: Lidi nesoucí drakary na ramenou, chlápek co vypadá jak Hagrid (nejlepší bae) a kluka, který je emo v roce 2019. Ve chvíli může jedna "hero" postava povraždit třeba celé armády a lučistníci se vždy ustřelí, až když si to plot žádá. Přesto vše, rozhodně doporučuji, obzvlášť na konci se příběh solidně rozjede, hlavně díky jedné nejmenované postavě s klasicistními kořeny. Never forgetti, Bjorn... ()