Vinland Saga

• Japonsko ヴィンランド・サガ (viac)
Japonsko, (2019–2023), 19 h 40 min (Minutáž: 24–29 min)

Predloha:

Makoto Jukimura (komiks)

Hudba:

Jutaka Jamada

Júto Uemura, Akio Ócuka, Ao Takahaši, Hiroki Gotó, Hiroki Jasumoto, Jódži Ueda, Jošimicu Šimojama, Ken'ičiró Macuda, Kenšó Ono, Makoto Furukawa (viac)

Po smrti svého otce se Thorfinn přidá k žoldácké bandě jeho vraha Askeladda a trpělivě čeká na příležitost k pomstě. Askeladd mezitím spřádá tajné politické plány. (Netflix)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (50)

Vinland Saga (2019)

Graficky výborné, hudebně také výborné. Na Japonce velmi přesné znázornění tehdejší doby, skutečná jména i historické události. Příběh stále šlape kupředu, kdy postupně z hlavního hrdiny Thorfinna a jeho touze po pomstě stává tahounem Askeladd. Skvělé bitvy, dojemné scény. Čekal jsem přímočarejší hrdinský příběh, ale seriál překvapil svým větším rozsahem, kdy se i podobní neanimovaní Vikingové mohou jít zahrabat. ()

Ken (2019) (S01E02)

Trocha historie otce hlavního hrdiny a chystání se do války. ()

Tororu (2019) (S01E03)

Výprava se dostala do pasti. Příběh začíná nabírat na akčnosti. ()

Hontó no senši (2019) (S01E04)

Hrdinný, ale marný odpor proti prolhaným pirátům. ()

Tororu no Ko (2019) (S01E05)

Chlapec se trénuje v přežití v divočině. ()

Tabi no hadžimari (2019) (S01E06)

Z dítěte se stává zabiják bez soucitu a výčitek. Určitě něco jiného, než v co doufal jeho otec. ()

Norumanni (2019) (S01E07)

Kluk stále prahne po pomstě. Bitva o pevnost pěkná. ()

Umi no Hate no Hate (2019) (S01E08)

Dítě prohrálo další duel své pomsty. Co dle jeho chování jediný cíl v jeho životě. A poté skok o pár let dopředu na další bojové výpravy. ()

London-kjó no šitó (2019) (S01E09)

Dítě válka nebaví a z prohrávání si udělalo rutinu. ()

Ragunaroku (2019) (S01E10)

Sen o dítkově rodině. Filozofování nad pomíjivostí civilizací. Chytání se sebevražednou výpravu. ()

Kake (2019) (S01E11)

Askeladdova družina unáší prince. Trocha boje, trocha ohně. Trocha tajemství. ()

Taigan no Kuni (2019) (S01E12)

Noví spojenci na cestě a noví zrádci na cestě. Trochu se nám začínají štěpit strany. Angile, království Walesu, Askeladd, princ Knut, Thorkell a Thorfinn. ()

Eijú no ko (2019) (S01E13)

Tento díl byl čistě o Askeladd. Odkud je, kdo je a co chce dělat. Jestli je to všechno pravda se ale uvidí. ()

Gjókó (2019) (S01E14)

Loupežné přepadení a masakr. Z Askeladda se stává větší a větší podivín a padouch. ()

Joru no ato (2019) (S01E15)

Nedůsledná čistka civilistů vyústila v prozrazení skrýše. Některé z hlavních postav mizí ze scény. ()

Kedamono no rekiši (2019) (S01E16)

Askeladdovi došlo štěstí, všichni se proti němu obrátili doufajíc předejití porážce od nepřítele. ()

Cukaeši mono (2019) (S01E17)

Askeladd prohrál. Thorfinn se ale nechce vzdát své pomsty čeká nás duelové vyvrcholení celého seriálu? Ale příště. Nyní se musíme jen spojit s masakrem poskoků. ()

Juri kago no soto (2019) (S01E18)

Duel dokončen předčasně? Princ Knut chytá otěže? ()

Kjótó (2019) (S01E19)

Tvorba nové aliance. čeká nás velká válka s nerovnou velikostí stran? ()