V pokračovaní komédie Chobotnice z druhého poschodia sa opäť stretnene s manželmi Holanovcami, ich deťmi Evou a mladším Honzíkom a dvoma chobotničkami, vymodelovanými zo zvláštnej podmorskej hmoty. Aj tentoraz spôsobia zmätky a chaos. Najskôr v Lhote, kde sú deti u svojho dedka, a potom na pražskej Kampe, kde Holanovci bývajú. Ich ďalšie dobrodružstvá sú však poznačené dvoma problémami. Tým prvým je hroziaci rozvod manželov Holanovcov, druhým snaha profesora Georga nájsť záhadnú hmotu, ktorá by sa mohla stať lacným zdrojom elektrickej energie. (TV JOJ)

standsiller

Z tejto časti mi aj po niekoľkých rokoch rezonuje v pamäti , že malý " Honza Holan" ma vystrašil niekoľkými číro neprirodzenými reakciami. Asi si aj on sám uvedomoval , že Vianoce už naozaj nemuseli byť a skôr sa pobavia rodičia čo poctivo sledovali prvú časť, než unudené deti . ()

herr_carter

Odjakživa miluju tenhle film a obecně uznávám dětskou herečku Ž.Fuchsovou, ta byla podle mě ve své době zdaleka tou nejtalentovanější dětskou herečkou vůbec. Duo Veškrnová-Zedníček je jako neúspěšný manželský pár na 100 % k věření a chobotnice jako takové byla taktéž trefa do černého..Především na Vánoce tenhle kousek prostě nesmí chybět, mám jej raději než řadu pohádek................... moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Billie777

Druhý díl, stejně tak povedený jako díl první, o malých chobotničkách, dětech a jejich rozvádějících se rodičích. Nakonec samozřejmě všechno skončí dobře. Ikdyž všechno... To, co se stalo na konci s chobotničkama mi přece jenom jako holce hrozně vadilo. Asi proto jsem měla vždycky radši díl první. Ale i tak za čtyři hvězdy. A navíc ta vánoční atmosféra je v tomhle filmu opravdu kouzelná. ()

Paity

Dávám čtyři a to i přesto, že přes "vánoční tématiku" to bylo docela smutné i když se šťastným koncem. Ale, že bych si to zapnul na Vánoce, to teda určitě ne. ()

Matematicka

Příjemná "oddechovka" pro celou rodinu. Kromě "zelené" a "modrého" a jejich napětí s dětskými protějšky potěší i hudba a krásné záběry Prahy. A samozřejmě i atmosféra Vánoc a dva dospělí, kteří k sobě hledají (zase) cestu... Jeden z filmů mého dětství, který mě potěší i po letech. Zajímavé komentáře: gouryella, berg.12, LiVentura, kingik, Ainy ()

Zombi

Pro mě trošku slabší než Lucie... přesto výborné a opět beru oba filmy jako jeden. Dětská klasika, kterou můžu klidně i po těch letech. ()

GreatestFan odpad!

Ještě horší, než jednička, nelíbilo se mi to ze stejných důvodů co jednička, tady jsou ale silnější. // viděno 1X 24.Prosince.2010 ()

Oyer

Pochmurné a smutné Vánoce... Nechápu proč tento snímek na tohle nejkrásnější období v roce můžou pustit do TV. ()

MajkHany

Kdo by neměl rád vánoční klasiku o rozvrácené rodině před rozvodem, jejíchž dva smradi ukradli vzácný materiál profesionálním vědcům, aby si z toho postavili zelenou chobotnici s čepkou z mušle, místo aby se z toho stal zdroj energie, díky kterému by Praha nebyla závislá na kvótách energie daných sovětským svazem.. I když on by jim to pak asi stejně vzal Husák a postavil by si z toho malou sošku Lenina, která by házela blesky na imperialistickou Ameriku.. Ty smutné děti, které čelí nekončícím hádkám rodičů, ta pochmourná atmosféra rodiny v krizi, já si nedovedu představit film, který by lépe vystihl čas vánoc. Vlastně ano... ta prostitutka z prosluněné Kalifornie, kterou za pár tisíc dolarů prznil Richard Gere, to je ještě mnohem větší Ježíšek, u takových filmů prostě chceš nasávat kouzlo vánoc při pohledu na hořící svíčku a pojídat rybu bez hlavy, která zatím plave v polévce.. Ach.. když je čas vááánoc.. ()

Haniczka

Ze všech chobotničkových filmů mám tenhle nejradši. Možná je to kvůli Vánocím a sněhu a že se dává v televizi na Vánoce a sám je takový vánoční. Pavel Zedníček jako rozvedený kamioňák dovedl vnést do příběhu romantiku nečekaných rozměrů. ()

PhillM.

Depresivní sociální drama pro děti. Chobotnice na mě už v dětství působily tak nějak temně. "Já bych zastavila, přes hranice se stejně nedostanete. A co je to hranice? Ale, taková čára na mapě." ()