Keď nekonvenčná posádka mladých mimozemských zločincov z kvadrantu Delta nájde opustenú loď Hviezdnej flotily, U.S.S. Protostar, zmocnia sa jej a vyberú sa za dobrodružstvom a spásou v kvadrante Alfa. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (10)

Star Trek - Fenomén (2021)

Hodnocení č. 9000. Stejně jako u zatím 2 zdejších komentujících čsfd residentů, se jedná (zvláště od 11.dílu, na čsfd kreativně jako 10.) o docela velké přequápko v rámci Kurtzman treků. Musím říci, že příjemné. Cílová skupina jest sice jasná, ale osobně tvrdím, že i o dost starší trek veteráni si ve 2.pol. najdou to své trekové. Já rozhodně ano. Hl. postava Abramsovsky vytuněná U.S.S.Protostar je super kůůl a ani tak ve výsledku neva, že její (a nejen její) interiéry, moc ST nepřipomíná. Janewayová rovnou ve 2 vydáních mi pomalu rehabilituje tu hranou verzi a ani nemohu říci, že by zde byla jediná postava, která by mi vadila, nebo hůře. Jako TOS maniak považuji za fascinující, že 1 z hl. postav je Medusan. To by mě v životě nenapadlo. Dojde zde na ftypná či dramatická opětovná camea, včetně Okony zvaného Nezkrotný, v této době už adm. Jellica (to je ten, kterému vděčíme za to, že Troi začala KONEČNĚ nositi řádnou uniformu, ve které vypadá o 200% lépe, než v těch jejích předešlých outfitových kreacích) nebo důstojnici Flotily, kterou jste viděli jako malou holku v STVoy v díle ´Counterpoint´ což považuji za nenápadný, leč squellý nápad. Dodám, že se jedná z mého pohledu vskutku o ST. Jen musí náhodný divák zkousnouti slabší 1.pol. včetně nicmoc pilotu. Pak už se jede na plný plyn a když si vezmu, že záměr tvůrců byl, představiti lehčí formou ST mladé/dětské generaci, uznale jejich směrem kývám, páč míti tak 12 let a seznámit se ze světem ST takovouto formou, pravděpodobně by mě to vskutku donutilo prozkoumati ten stále se rozrůstající ST universe, hlouběji. Za mě tedy, palce nahoru. Jsem velmi zvědav na 2.s. A díky M.Giacchinovi za opětovné propašování nesmrtelné TOS znělky na konci úvodních creditů. Je to fajn. Na nic si to nehraje (zdravím nesmrtelné dementní DSC) nesnaží se to za každou cenu cpáti divákům do hlav současnou agendu či lépe řečeno...nechutně vlezlou sociální propagandu na úkor scénářů (hyperkorektní balast je zde vskutku na minimu) a nezkouší znovu vynalézti abych tak řekl, kolo. Pracuje s tím, co už bylo v ST vytvořeno a jede si sympaticky po svém dál. A konkrétně u tohoto ST apendixu mi to většinou neva, byť i zde (jakož i jinde) se najde pár vizuálně matoucích věcí, např. uniforem apod. Ale když ono to v tom promakaném CGI vypadá tak zatraceně dobře. ;-) Pro fandy STVoy a JJverse, dá se říci...povinnost. Což ovšem nezn., že i fandové TOS či STE a dalších, tam neobjeví pár nezapomenutelných pomrknutí a víc. ()

Série 1 (2021) (S01)

Byla to vskutku dlouhá jízda (zvláště ve světle rozhodnutí, rozděliti sérii v pol. s roční pauzou) ale už mohu konečně bilancovati. Stalo to za to? Za mě určitě ano. Sice považuji a to se v budoucnu asi těžko změní 1.pol. za slabší, ale i v ní už byly od 5.dílu jasné pocty, velikonoční vajíčka a růz. ST vychytávky pro trekisty veterány. No a od dílu Asylum už to jelo na plný ST plyn a ubralo to snad jen v odpočinkovém (vatovém) díle typu: jsme uvězněni v simulátoru a nemůžeme ven, klasika.;) Abych citoval kolegu z trekcore, je úžasné, že tv s. určený pro 8leté děti, funguje posl. 10 dílů i pro dospělé a já se pod to podepisuji. Samoz. že to není pro každého. Ale, pokud jste fandové (lhostejno jakého stupně) STVoyager a už vám nedělá dávno šťávy JJverse, tak zde dostanete mix obého a k mému přequapení....to funguje. Jasně, že i zde bych našel několik výtek trekového rázu, ale jak jsem díky LowerDecks (čímž se tento tv s. trek pro mne stal pravděpodobně tím nejdůl. trekem od stvoření TOS, neříkám nejlepším) začal po1. v životě přehodnocovati veškeré kdy natočené ST, uvědomil jsem si naplno, že doslova všude je něco, co není zcela košer. (To se netýká ovšem mimózního DSC a napůl mimoidního Pikrda, který snad ve 3. závěrečné s. chytne dech, který se tam celkově objevil zatím jen sporadicky.) Více či méně. V době před LD jsem si jist, že bych Prodigy asi nedal vůbec. Je tu napětí, doják, akce, HD cgi, které je místy až hyperrealistické (aspoň mě to tak příjde) což mě u animáku přiznám se ohromilo, spousta klasických i novějších (rozuměj od TNG dál) ras a zvláště TOSkaři si pošmáknou, neb jsou zde konečně s pořádným prostorem (od zrušení STEnt. aby je za to čert po poli honil) Tellarité a mí ještě oblíbenější Andoriané. A hádal bych, že např. posl. díl 1.s. by se Roddenberrymu líbil. Závěrem jen dodám, že nemám absolutně žádných pochyb o tom, zda jíti do 2.s. či ne. Podobně jako kdysi s LD. Za mě STProdigy = jedno z největších ST překvapení roku. Příjemných, dodávám. A to i navzdory tomu, že první díly fakt nejsou nic moc. A plno lidí, to tak předčasně zapíchne, což bych se nedivil. Ale když tomu dáte šanci, tak vás to třeba přequapí. Jako mě. ()

Ztráty a nálezy (2021) (S01E01)

Nejlepší komentář....durdin.;-))) Já jen dodám, že když zapnete rychloposuv (doporučuji 8x) a deaktivujete ho tak 10 min. před koncem, vůbec NIC se nestane. Vážně.  Ale design lodi je fakt SUPER. Jest ovšem veliká otázka, zda to má cenu sledovati dál. Asi si nejspíše počkám na kompletní sérii a pak si prostě přečtu synopse, páč tohle se mi s velkou pravděpodobností, nebude chtít sledovati celé díl od dílu. Ale 1 věcí si jist jsem. ST určitě nepotřebuje dětinštější verzi SW:cw. Byť s nadprůměrnou grafikou. Na přilákání dětských a budoucích ST fanů tu existuje sice ne moc ve výsledku dětská, leč pro tento účel pův. myšlena STTAS. Jak jsem včera říkal kolegovi...tohle mělo býti klasicky kreslené a Lower Decks měli dostati tuto grafiku. ()

Kobajaši (2022) (S01E05)

Začal jsem záměrně až od tohoto dílu (pilot nepočítám) a opět dobře udělal. Už jen kvůli tomu, míti možnost vidět na můstku třídy Galaxy dr. Crusherovou (ta se obličejově povedla cgi kouzelníkům asi nejméně) Uhuru, Spocka, Oda a později příjde i Scotty v uniformě z ST II a dál éry.;-) A to, jak Dal (když už se sám pasoval na kpt.) dělá min. 70x onen neporazitelný (až na 1 vjímku;) test, mi připomělo styl LD, takže plus. No a na konci, příjde ono odhalení, kdo je kpt. U.S.S.Protostar.  ()

Mravní hvězda, 2. část (2022) (S01E09)

Začínám pomalu souhlasiti, že jak se na tom na 100% nepodílí Kurtzman, je to ST. Prý to platí i zde, nejen u LD. Byť v tomto př. s jasně zaměřenou cílovkou, která to pochopitelně zjednodušuje (nikoli ohlupuje) ale v tomto ´´závěrečném´´ 2díle jsem našel dost ST prvků na to, abych mohl zatím opatrně (nechci přechvalovat) říci/napsati, že vedle LD to vypadá, že zatím hrané experimenty jsou v lepším př. rozporuplné, tak animované ST odnože stojí pevně na nohou a neplácají se ode zdi ke zdi jako STP. Hl. padouch co má pifku na UFP ,která po jeho osvětlení ovšem jest zcela pochopitelná (zase jeden 1.kontakt, co se nevyvedl dle příručky) je SPOILER po zásluze potrestán (nebo se to aspoň tak jeví) a ta neskutečně super kůůůl loď (která sice vypadá, že přílétla z Kelvin timeline, ale těžko ji nesnášeti, když je uvnitř a zvenku tak fascinující:) s protowarpem (žádný posr. houbičky) se opět vydává na cestu kurz Hvězdná Flotila. To jsem si nevymyslel, to tam fakt zazní.;-) Medusan Zero je super TOS prvek  a postavy nejsou v této fázi příběhu už tak otravné, jako v tom ultraslabém pilotu, který vskutku moc nenavnadí. Jen ta posedlost tvůrců nových ST neustále měniti uniformy a to i v období, kdy se tento i LD odehrávají v podstatě ve stejné době (byť na jiném místě) což je pro mě osobně zajímavé v tom, že tento tv s. začíná v roce, kdy LD teprve budou míti 4.s. je trochu únavná. A jako člověk, který nikdy neměl rád kpt. Káťu, musím zmíniti fakt, že jako hologram je o dost více zajímavější, než její živý protějšek z STV. Ironie.:) Grafika je opravdu právem vychvalovaná a v HD to vypadá (zvláště když je v záři reflektorů U.S.S. Protostar) fantasticky. Bylo by to stejně jako pt.I za 4., ale když jsem viděl tu neskutečnou posl. 2minutovku, musel jsem z nadšení (které jsem naposledy na takové úrovni zažíval při 4.s. STE, nebo při prvním objevení se Borgů v STV, to se nezapomíná) fláknouti tu 5. Dále mě velmi zajímá, co se stane dál, páč při zjištění na konci 6.dílu, kdo jest kpt. Protostar, mi poněkud poklesla čelist, co jsem též u ST, velmi dlouho nezažil. To, že je STProdigy vlastně kousek po kousku jasným pokr. STV včetně (po dlouhé době nedávno shlédnutého Endgame, což byla náhoda, páč jsem fakt neměl v plánu se podívati na další díly STProd. v podstatě nikdy) je další přidaná hodnota. Opravdu jsem si myslel, že to bude až moc dětinské, ale díky těm díl od dílu, zvýšenému počtu flotilovských (jak to nazývám u nových ST) věcí, i té grafice, která tomu hodně dává a s jejíž pomocí, zvládnete tu dětskou příměs (aspoň u mě to platí) zatím leč stále optimisticky opatrně mohu prohlásiti, že po LD je tu další ST seriál. A když nesklouzně k infantilnosti, budu jen rád. Akorát toho Tellarita, bych vůbec nepoznal, pokud bych si to nevygůglil. ()

Borga nechte spát (2022) (S01E11)

SPOILERy. Jsem první a jsem opravdu v módu waw. Název dílu totiž přesně splnil to, co říká. Fandové Borgů a STV budou chrochtati blahem. To zaručuji. Když se objeví Borgská kocka, tak jsem zaječel, což se naposledy stalo u cz premiéry Voooy dílu Fever. Byť tam se jednalo o seschlou mrtvolu Borga. A to už je sakra let. A její interiér? Příjde mi, že v celém Voooy nebyl tak fascinující, jako zde. Ale to dělá jistě to HD, hehe. Ani v Pikrdovi mě ta jejich krychle tak nedostala, jako tady. A jen se mi dokazuje, že HD tomuto 1.cgi ST seriálu hodně sluší. Dozvíte se, že pro Borgy jsou Medusani (pokaždé, když vidím postavu Zero, miluji TOS ještě víc, než je to možné) druh 802 (další kousek do Encyclopedie) a též zde uvidíte něco, co jste zaručeně ještě v ST neviděli...asimilovaného Medusana. Scénář je opět napínavý, takže mi (jako u LD) příjde, že díl trvá tak 10min. A to nemluvím o 2 vstupech (chci víííc) U.S.S.Dauntless, kde jsme konečně zjistili, že šéflékař je Tellarit (byť má jakési kly, ale zase u něj nemusím hádati rasu, což se v DSC stávalo často, takže raději toto) a to je u mne totální TREK classic odkaz se vším všudy. TO JE ST diverzita jakou si představuji. Víc ST ufounů ve flotile. A ne, aby byl každý druhý černý, nebinární (co to dopr. vůbec je???) nebo teplý jak golfský proud. A to možná nevíte, že časem příjde i Okona zvaný Nezkrotný či nyní již adm. Jellico, který (stejně jako Janewayová své představitelce a kterou díky tomuto tv s. začínám ve své nekolektivní mysli po 20 letech, rehabilitovati) jakoby Ronnymu Coxovi z bulvy vypad.;-) Dozvíme se, co naplánoval otec Gwyn, což fakt stojí za to. Už dříve jsem byl potěšen, ale tady jsem nefalšovaně a regulérně...nadšen. A co na to Chakotay? Vybudované mystérium kolem jeho zmizení je něco, co jsem v treku též ještě nazažil. Byť je mi jasné, že po odhalení, to už taková bomba nebude, ale zatím je to, jak by řekla 1 megakultovní postava (která rozhodně nemá žádnou nevlastní vyflusanou sestru) fascinující. ()

All the World's a Stage (2022) (S01E12)

Seznamte se. Přichází... James´T, Suul´U, Huur´A, Sprock, dr. Boons, Scott´Ee a v neposlední řadě En Son Garrovick. Ten jediný, ovšem není fyzicky přítomen. Důstojníci z organizace Star-Flight a obyvatelé new Enderprize, která patří do Fed´race. ;-))) LD má konečně konkurenci. Sice jen zatím tímto dílem ale i to se počítá. Special quest star...raketoplán Galileo z TOS. Neptejte se mne, jak se tam dostal. ()

Křižovatky (2022) (S01E13)

Parádní spojení JJ treků a STVoooy s příměsí SW. Jestliže byl předchozí TOS díl u mě lehké zklamání, tak tady dám v klidu plnou palbu, neb se zde dělo to, co nám sliboval trajler na tuto 2.pol. Sice mě asi po1. rozčílila zdejší parta a její nesmyslné chování co se týče zatajení oné zbraně na Protostar, když už konečně mají možnost to říci osobně a vše vysvětliti adm. Janewayové a jejímu výsadku a místo toho dělají blbečky a schovávají se. :-/ Dozvíte se, jak dopadl Denobulanský por. Frex z dílu ´Asylum´ a jako totální třešeň na STProd dortu, neutrální zóna a special quest stars...Romulané. Sice v klasických lodích třídy D´deridex (u mě byla tato třída převálcována typem Valdore, třída Mogai, ale já obecně mohu říci, že Romulanských lodí nebude nikdy v ST seriálech dosti:) ale to nic nemění na tom, že jsem si to parádně užil a dostal ještě více, než jsem čekal. Další díl, bude zřejmě ještě větší nářez (doufám) zvláště díky tomu, že tento díl je naprosto nekompromisně useklý v tom nejlepším. P. s. nevím, zda  to byl záměr, ale ta ledová planeta byla díky svým měsícům osvětlena růžovofialovým nádechem, což mi okamžitě ewokovalo Rura Penthe z ST VI. More special quest stars...kpt. Nezkrotný (zde už poněkud docela krotný, to bude asi věkem, hehe) Okona i s jeho nezapomenutelnou lodí z TNG, která se moc nezměnila:) a pořádkové síly v transportním přístavu, ještěří Xindové. Bude to o to zajímavější, neb Okona prozatím zůstává na Protostar. Tak jsem zvědav, co s ním dále autoři zamýšlejí. Mohl by v budoucnu zavzpomínati na své povolání DJ či na čas strávený u Pikrda na lodi, zvláště v kajutě jisté velitelky transportu Robinsonové.;-) Jo a musím oceniti ony pláště do zimy s kapucí, co nosí na U.S.S. Dauntless. ()

Masquerade (2022) (S01E14)

5.hvězdu za ty 2 šoky. Původ Dala (ten ocení zejména fanoušci STE) a za ten závěrečný SHOCK. Tohle jsem obecně v Treku zažil naposledy v SNW a 4.s. STE. Special quest star, adm. Jellico. A dočkáme se konečně vzpomínání Okony na jistý TNG díl.;-) ()

Supernova, Part 2 (2022) (S01E19)

A máme tu závěr. Je perfektní, že není nějak (toho jsem se bál) krutě useklý v tom nejlepším a díky Chakotayovi, je rozhodně důvod, se dívati na 2.s. Jako sladkobolný bonus, odchod (předpokládám, že nikoli nadobro) jedné z postav. Všechny palce nahoru za obhajobu naší party adm. Janewayovou před soudem. Je to dětské (v 2.pol. už tak ne) je to Star Trek a je to tady. Nechci to zakřiknouti, ale už mám 3 příspěvky v Kurtzman treku, které se dají opakovaně sledovati a člověk z toho nemá bolehlav apod. Zatím dobrý, nová ST éro. Jen to neposr...v budoucnu s SNW a LD. O Prodigy zatím strach nemám. ()