Posádce při hledání transportu do Federace zkříží cestu někdo, kdo na ně má spadnuto. (SkyShowtime)

PKD

Parádní spojení JJ treků a STVoooy s příměsí SW. Jestliže byl předchozí TOS díl u mě lehké zklamání, tak tady dám v klidu plnou palbu, neb se zde dělo to, co nám sliboval trajler na tuto 2.pol. Sice mě asi po1. rozčílila zdejší parta a její nesmyslné chování co se týče zatajení oné zbraně na Protostar, když už konečně mají možnost to říci osobně a vše vysvětliti adm. Janewayové a jejímu výsadku a místo toho dělají blbečky a schovávají se. :-/ Dozvíte se, jak dopadl Denobulanský por. Frex z dílu ´Asylum´ a jako totální třešeň na STProd dortu, neutrální zóna a special quest stars...Romulané. Sice v klasických lodích třídy D´deridex (u mě byla tato třída převálcována typem Valdore, třída Mogai, ale já obecně mohu říci, že Romulanských lodí nebude nikdy v ST seriálech dosti:) ale to nic nemění na tom, že jsem si to parádně užil a dostal ještě více, než jsem čekal. Další díl, bude zřejmě ještě větší nářez (doufám) zvláště díky tomu, že tento díl je naprosto nekompromisně useklý v tom nejlepším. P. s. nevím, zda  to byl záměr, ale ta ledová planeta byla díky svým měsícům osvětlena růžovofialovým nádechem, což mi okamžitě ewokovalo Rura Penthe z ST VI. More special quest stars...kpt. Nezkrotný (zde už poněkud docela krotný, to bude asi věkem, hehe) Okona i s jeho nezapomenutelnou lodí z TNG, která se moc nezměnila:) a pořádkové síly v transportním přístavu, ještěří Xindové. Bude to o to zajímavější, neb Okona prozatím zůstává na Protostar. Tak jsem zvědav, co s ním dále autoři zamýšlejí. Mohl by v budoucnu zavzpomínati na své povolání DJ či na čas strávený u Pikrda na lodi, zvláště v kajutě jisté velitelky transportu Robinsonové.;-) Jo a musím oceniti ony pláště do zimy s kapucí, co nosí na U.S.S. Dauntless. ()