Příběh o vášnivé lásce se odehrává v Havaně, která byla kdysi označována za "nejerotičtější místo na světě". Před revolucí roku 1958 bylo toto město rájem pro ty, kteří ráj hledali. Profesionální hráč pokeru Jack Weil přijíždí na Kubu, aby v Havaně sehrál jeden z největších pokerových zápasů ve svém životě. Ve hře chce získat balík, ale jeho plán nepočítá s krásnou Robertou, tajemnou ženou revolucionáře Artura Durana, do které se bláznivě zamiluje. Artur je na ulici policií zastřelen a Roberta je uvězněna a týrána. Jackovi se podaří dostat Robertu opět na svobodu, ale není schopen ji zastavit před podporováním revoluce. K městu se blíží Fidel Castro se svými revolucionáři a Jackova osudová žena věří, že změní svět. (TV Nova)

majo25

Prosperujúca Havana "víta" revolúciu, po ktorej po Kube už ani pes neštekne. Škoda, že už po krátkom čase začne nudiť a aj s prispením masívnej stopáže sa to do konca filmu nezmení. 54-ročný Redford je už jemne za zenitom, ale na vlažnú drámu z obdobia Batistovej Kuby to dajme tomu stačí. Naštastie to nie je celé len o hraní pokru, ktorý je stokrát prevarená voda. Je to aj o krásnej Lene Olin a obetách víťaziacich nad peniazmi. ()

vitekpe

Vim, ze spravne by odpovidalo stredni hodnoceni, ale mne tento film trefil v nejakou spravnou chvili, spatny urcite neni a navic je tam Lena, kterou jsem si prave timto filmem zamiloval navzdy... :-) ()

insurgentes

Seladon Redford přijíždí do Havany exploatovat noční život, děvky a přitom zarobit nějakou tu korunu, načež se naprosto nepravděpodobně a naivně zamiluje do femme fatale, díky čemuž nakonec všechno obětuje a div né začne věřit na ideály Castrovy revoluce. Film je poznamenán typicky amíckou falešnou nadřazeností, s jakou využívají národy latinské ameriky - celá Kuba a vlastně i revoluce se používají jen jako kulisy pro úchvatné drámo odehrávající se výhradně mezi příslušníky nadřazené rasy. Díky tomu je i pohled do zákulisí politických událostí dosti plochý a povrchní. ()

xaver

Čekal jsem něco víc, ten námět sám o sobě je velmi zajímavý, ale režisér se zaměřil na nepodstatné věci. Je to takové odtržené od skutečnosti. 2-3. ()

Piškotka

Doják, který mě nedojal. Raději bych dala do popředí politické souvislosti než samotnou lásku. R. Redford takový maskovitý a panákovitý. Pravda, obětoval se jako férový muž, ale děj se mohl ubírat i jiným směrem. ()

Dárius

Redford-Pollack!Od této spolupráce se nedá očekávat nic jiného než skvělý film.A období před svržením Batistova režimu-aspon uvidíte Las Vegas na Kubě. ()

Tormentor665

Tohle byla zoufalá nuda a o kubánské revoluci jsem se z toho dozvěděl pramálo. Za zmínku stojí akorát již ne tak pohledný a štíhlý Tomas Milian jako séf tajné policie:-) ()

kubilov

Rok 1958, hlavní město Kuby, Havana, je pro americké turisty hotovým rájem. Vládnoucí generál Batista je nakloněn hazardu, prostituci a všeobecnému nočnímu životu, z čehož má pochopitelně značnou část odváděných provizí, takže jediné, co může Američana na Kubě zdiskreditovat, je dovoz zbraní nebo sympatie ke Castrovi a jeho odboji. Z toho vyplývá, že mistr pokeru John a manželka důležitého Castrova přívržence Roberta, jejíž jedinou starostí je přeměnit Kubu na zemi komunistickou, nemůžou mít za normálních okolností nic společného, pokud ovšem jejich životy nespojí režisér Sydney Pollack. Na pozadí Castrova ozbrojeného převratu a různých politických her se tak odehrává příběh dvou naprosto odlišných lidí, které spojila nepochopitelná sympatie a nepříjemné situace, které spolu zvládli. Redford hraje jako vždy skvěle, avšak tentokrát jsem mu při jeho nesmyslném chování vážně nefandil, navíc jeho filmová kámoška Lena Olin, která je mimo jiné dost hnusná, mu fakt špatně pobláznila hlavu. Jedna hvězda za Redforda, druhá za první hodinu, jinak jsem ještě docela hodnej, protože ideologicky je to u mě za jasnej odpad. Docela bych si ale tipnul, že tenhle roztahanej brak musí mít Olie Stone někde u sebe doma na dost významným místě. ()

majk_n

Méně povedený snímek se nám snaží přiblížit situaci na Kubě v době převratu, ale jako by nevěděl, čím chce vlastně být ()

Radek273

Snímek, který se snaží o shrnutí událostí v Havaně za kubánské revoluce s využitím schopností Roberta Redforda. Otázkou však zůstává, zda se to mělo podařit právě takto, neboť i přes suverénní Redfordův výkon se tak úplně do nějaké výraznější situace položit nemohl. Těžko říci, zda to bylo scénářem, nicméně za celou dobu to před kamerou na plno nerozbalil, a že by na to sakra měl. O to více se mohla pozornost soustředit na Lenu Olin, která byla naprosto úžasná obzvláště v tom, jak v jednom pohledu dokázala hravě i když velmi intenzivně ukázat veškeré emoce, které v tu chvíli postava prožívala. Obdivuhodný výkon! Každopádně celý film se bohužel velmi podobá rozvleklým Vzpomínkám na Afriku (1985), a i když se jedná o poměrně lepší výsledek, stále to není žádná hitparáda. ()

gizi

Příliš rozvláčné a po shlédnutí film rychle z mysli zmizí. Včera hned po shlédnutí jsem si udělal poznámku 75% a 4*, dnes dopoledne, když píšu tento komentář, už se mi vše vykouřilo z hlavy a ani nevím, proč jsem tak vysoko hodnotil. Dnes tedy dávám 60%. Opravdu asi styl Sydney Pollacka moc nemusím. Jinak více méně souhlasím s komentářem Šakala. ()

karmalat

Takový celkem nevýrazný film, brzo na něj zapomenu. Největší hodnotu pro mě bylo podívat se ve filmu na místa, kde jsem byl ve skutečnosti. Snímek moc nedoporučuji, jenom opravdu na dlouhé podzimní večery, kdyy člověk nemá zrovna nic jiného na práci. ()

Tonula

HAVANA je příjemný, ale trošku roztahaný film se spoustou momentů, kterým se nechce věřit. Třeba tomu, jak je Jack Weil (Robert Redford) současně tvrdý pokerový hráč a o chvilku později zamilovaný do Roberty. Jakkoliv mám rád Redforda, tady to hrál tak, že to důvěryhodné nebylo. Ani ty příběhy okolo něj mi moc neseděly. Roberty je dcerou bohatých kubánských plantážníků a spolu s manželem fandí revoluci, i když jim musí být jasné, že na ni těžce doplatí. Na můj vkus je ve filmu spousta takových rozporů. Všichni jsou chladní a nedůvěřiví, romantiky tam moc není a vlastně ani příliš vášní. Trochu to i chápu, atmosféra v Havaně před pádem Batistova režimu musela být dusná, ale Jack při tom všem průběžně projíždí frontovou linií jako by se nechumelilo. Nějak to na mně nezapůsobilo. Jo, muzika je slušná. 60% ()