Sprítomnení

• Česko Zpřítomnělí (viac)
Nórsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Réžia:

Jens Lien

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (viac)

V Nórsku v blízkej budúcnosti, keď tajomné svetlá žiaria vždy vtedy, keď sa záhadne objavujú ľudia z rôznych období v minulosti, miestna polícia v Osle musí vyšetriť zločiny a odhaliť pravdu o všetkom, čo sa deje. (SkyShowtime)

Kaunmann

Má to svoje momenty, ale celkově na poměry HBO dost podprůměr. SPOILER ALERT: Cestování časem je obousměrné vaaaaauuuu...sem Olaf Otylý a spasím křesťany vaaaauuuu...prostě o ničem a přitažené za vlasy jako většina sci-fi...navíc i vyobrazení toho jak by to vypadalo, kdyby se tohle opravdu stalo mi přišlo dost divné a nepřesné...některé dějové linky sou uplně zbytečné,třeba ta s rakovinou...spousta dalších klišé...fakt jako ne no. ()

bigmatko

nenápadný seriál z produkcie HBO z netradičným poňatím migračnej témy avšak s pomerne vysokou dávkou fantázie, mytologie, záhady a kriminálneho napätia. postavy sú výborne vymyslené a postupne sa nám tam rozvíja veľmi zaujimavý scifi prvok ktorý verím že sa podarí rozpracovať. ()

Thalin

Norské seriály mají svou specifickou atmosféru, která mě vážně baví. A tady se chopili originálního tématu. Ani mi nevadí, že se tu nějak víc nerýpe v tom jak a proč se lidé z minulosti ve vodě zjevují. Kriminální stránka mě tu baví, má to svůj humor, i když ho není zrovna moc. Hlavně Krista tu odvádí skvělou práci, ta kombinace moderní policistky a dávné válečnice je zmáknutá skvěle. Ta každodenní realita zpřítomnělých mě baví víc než kdyby se to víc věnovalo skokům v čase a jejich vysvětlování. ()

naytsirk

Tak jsem dal první sérii a na druhou se tedy nechystám... Možná se to rozjede, ale ta první série mě natolik odradila, že další čas tomu věnovat nebudu... Uznávám, moje chyba... měl jsem se nejdřív podívat na žánr, protože jsem čekal regulérní detektivku... a to tohle rozhodně není.... ()

Scalex

Vynikající seriál, originální námět. Téma migrace tu rozhodně není bráno jako nějaká multikulti agitka, naopak je tu dost zdůrazněno problematické soužití různých kultur. Ale jinak to není žádné scifi, je to čistokrevná kriminálka okořeněná místy dost drsným humorem. Chemie mezi postavami funguje bezchybně, stejně jako občasné vybublání přirozenosti na povrch. 6 epizod po 45 minutách je snesitelných i pro toho, kdo nemá rád dlouhé seriály. Oceňuju, že i když má poslední díl v závěru otevřená vrátka k případné druhé řadě, tak většina linií se nějakým způsobem uzavře či vyřeší. ()

frantaj

Originální námět, škoda že z toho zatím vydolovali jen krimi o obchodu s bílým masem, myslím že se nabízejí daleko zajímavější dějové linky, uvidíme dál.... ()

Sheelle

Podle mě jeden z nejlepších seriálů co jsem letos shlédla. Dobře udělaná kriminálka s prvky sci-fi a bůhví čeho ještě. Tvůrci báječně ukazují, jak se lidstvo srovnává i se zcela neracionální situací a dokáže ji včlenit do běžného života téměř bez mrknutí oka. Paralela k současné situaci se více než nabízí. Ano, občas mi připadaly některé situace až moc "okaté" a zbytečně vyhrocené buď až do trapnosti nebo naopak člověka nutí říct si: "to je ale blbost". To může být ale jen mým velmi racionálním zaměřením a pro ostatní je to třeba ok. Dobře skrytá, ale přesto jasně tušená chemie mezi hlavními hrdiny, bez které se skoro žádná krmi neobjede, také nechybí. Doufám, že se dočkáme dalších řad, protože konec byl sice vysvětlen, avšak neuzavřen a divák je již vychován očekávat nečekané :) ()

005

Tak to je příjemný seriál. Výborný nápad a drží si tempo a latku kvality celých šest dílů. Jistě to není konec a tak se těším na druhou sérii ()

JanaH.

První série Zpřítomnělých, předpokládám a doufám, že autoři navážou další sérií a už se na ní moc těším, protože tohle bylo perfektní. Námětem trochu evokovala současnou migrační vlnu a reagovala na politické dění. Zároveň humorně a tajemně vykreslovala pocity jednotlivých postav, ať už to byla policistka z dob vikingů, syrová postava pračlověka, nebo různé postavy z 19. století. Vlastně jde v seriálu asi jen o tato tři období. Norové projevili velký cit pro dokonalou kombinaci krimi, sci-fi a komedie. Sice moc neřeší proč a jak se vůbec osoby z minulosti zjevují a vlastně je tam náznak toho, že to jde i obráceně a jednou zmizí i naše současnice, ale řeší hlavně, co s nimi. Za mě super. ()

alpaka

Mně se to moc líbilo. Tajemno kolem objevování Zpřítomnělých, konflikt kultur i přístupů (někdo se integrovat snaží, někdo ne), detektivní zápletka, špetka humoru... Za mě moc pěkný a rád bych pokračování. Ale co jsem četl finančně to bylo asi dost nákladné a investorům se do druhé řady moc nechce. Doufám, že změní názor. ()

JasiraEk

Ten námět mi přišel tak strašně zvláštní, že jsem sledování seriálu neodolala. První díl mi přišel trochu úsměvný, hlavně zobrazení lidí z doby kamenné mi vykouzlilo úsměv na tváři, že jsem uvažovala, zda se nejedná o komediální seriál. Pak se děj začal rozvíjet, a protože stále jedeme na vlně Vikingů a detektivek, chytlo mě to a brzo jsem si našla oblíbené postavy. Jednotlivé postavy mi přijdou opravdu zajímavé, využití starého jazyka je super a dodává to seriálu na atraktivitě, stejně jako postupné rozkrývání minulosti. Nemůžu se dočkat další série. ()

mato331

*hodnotené po druhej sérii: Značne zaujímavý nápad, veľmi dobre spracovaný. Niečo takéto tu ešte nebolo. Len si nie som 100% istý smerovaním seriálu na konci druhej série (ak teda niekedy bude tretia séria). ()

supEnoc

Jako začalo to dobře, originální nápad a první série fajn příběh, kterej mě nalákal hned na druhou sérii. Nicméně tam to šlo lehce zkopce. Ok, když přišel na scénu "Odin", tak jsem si říkal ještě, že docela cool, ale ke konci řady už mi příšlo, že šli autoři full retard. As in měli promyšlenou tu první řadu, a druhou začli psát až když network pickupnula seriál pro druhou, anebo mě to tak alespoň přijde. I přes ty nedostatky to bylo vcelku entertaining, spousta neokoukanýho talentu, fajn severskej humor (i když mohlo být i víc, zaznamenal jsem dost ušlejch příležitostí) a nice úvodní titulky každýho dílu. První série 4*+, druhá slabší 3 ()