Asi to ukončím

• USA I'm Thinking of Ending Things

Poklidný výlet jednoho páru nabere nečekaný obrat a promění se ve strašlivou cestu. (Netflix)

Vabr

Když jsem tenhle film zaregistroval, tak jsem si řekl, že to vypadá jako další artistická kravina, k tomu ta délka a že se na to dívat nebudu, ale po reviewu jedný americký youtuberky, kterou můj brácha sleduje, jsme se nakonec podívali. Podle mě je důležitý si o filmu víc zjistit (i klidně spoilery), protože jinak to nedodává takovou mírně zneklidňující atmosféru a budete si říkat, že to je divný a nedává to smysl. Má nejoblíbenější scéna je u zmrzliny, ale u rodičů je to taky dobrý. Bohužel nechápu, (chápu, protože to je podle knížky, ale to neřešte) proč všechno pohřbili a nechali za sebou a po návštěvě rodičů zbývá ještě dlouhá doba, která už je horší a konec mi vadí. Trailer se mi hodně líbí. Nedoporučuju se na to dívat, hlavně kvůli té délce, ale pokud jste četli knížku, tak samozřejmě ano, ale pokud se chcete i tak podívat, tak si o filmu něco zjistěte, ať máte lepší požitek. Ale je pravda, že film podle knížky by měl být dělaný pro každýho, ne jen pro ty, co četli knížku. Rating R nechápu. Nic hororového tu není a sexuální narážek tu je hodně málo taky. Když už tak rating 13, protože tu je nahej chlap. VYHODNOCENÍ: SÁL PLNEJ STARÝCH, HNSUNÝCH XICHTŮ | EDIT (14.3.2021): Po pár měsících od prvního zhlédnutí Asi to ukončím jsem si koupil knížku. Je lepší. Dal bych jí 7/10 (knížky hodnotím body, ne hvězdičkami). Dialogy byly celkově pestřejší, mluvilo se o více tématech a nesměřovaly výhradně k narážkám na konečný zvrat. Víc zde šel cítit vztah mezi hlavní postavou a jejím přítelem Jakem. Moc divných prvků tam na rozdíl od filmu není a zaměřuje se to spíš na drama, což se mi na jednu stranu líbí víc, ale na druhou stranu jsem rád viděl tu hafu divných prvků, když jsem film koukal podruhé. Ani návštěva u rodičů není v knížce udělaná tak vyhroceně nebo až tak divně. Konec je v knížce o dost lepší. Tam trochu dochází na tajuplnou a mrazivou atmosféru a je to mnohem lépe vysvětlené než tady ve filmu. Po přečtení knížky jsem se tedy ze zvědavosti koukl ještě podruhé na tenhle film, protože jsem to chtěl porovnat a navíc, jsem i prošel Redd.it stránky, kde se psalo o různých easter eggů nebo náznaků, kterých jsem si vůbec nevšiml. Na druhé koukání se mi film líbil více. Easter eggů je zde skutečně opravdová kupa!!! - v dialozích, chování nebo celkově vizuálně. Film si vymýšlí hodně jiných situací a dialogů, které v knížce vůbec nejsou, ale je to na stejné úrovni. Hodně oceňuju, že to udělali stejně dobře a napadli je různé situace, dialogy atd. Film mi i ubíhal rychleji a celkově jsem mu mnohem víc porozuměl než napoprvé. Konec jsem také pochopil, avšak stejně mi poslední dějové místo do filmu nepasuje. Zbytečná nahota. Dávám lepší 3*. Rád bych dal 4*, ale nedám je, protože by měl být film dělaný i pro ty, kteří knížku nečetli a konec se mohl víc podobat tomu knižnímu, protože tenhle je prostě moc složitý. Přesto strašně oceňuju knihu i film, protože jsou to podle mě ty nejgeniálnější věci, které jsem kdy četl a viděl. Nápad je opravdu originální a toto je jednoduše pořádný artový film s nějakým důležitým významem. () (menej) (viac)

Davidkkk

Kaufmanova tvorba ztělesňuje mnou neprobádané kouty kinematografie, přičemž adaptace knihy Iain Reid je pro mě prvním střetnutím s jeho unikátním pohledem na svět. Výraz originalita je zde nepochybně na místě, akorát zklamaně komentuji, že známky poetismu či uměleckou přidanou hodnotu bych v případě I’m Thinking of Ending Things hledal jen stěží. Nejrelevantnější ránou je Kaufmanova snaha nastolit nic netušícímu divákovi nespočet vedlejších témat zachycujících nejen problémová témata dnešního nefunkčního života a závěrem zcela ignorovat jejich zakomponování do filmu. Jistými momenty, převážně vyvrcholením, snímek jednoduše řečeno práská autorovu neschopnost celkový produkt seskládat po jednotlivých částech od začátku do finále. Úmorné tempo doprovázené třicetiminutovou jízdou automobilem, následným radixem filmu zachycujícím návštěvu rodičů jednoho z páru, končící další půlhodinovou jízdou mě ruinovalo a identicky jako hlavní hrdince mi hlavou blýskala myšlenka ‘Asi to ukončím‘. I přes absurdní snahu zpracovat poměrně stupidně téma rozvodu, rád vychválím precizní kamerové záběry a zkoordinovanou zvukovou stránku. Tím nejlepším na celém filmu jsou naprosto dechberoucí herecké výkony, mluvím především o Toni Collette ve vedlejší roli, jejíž každičkou scénu jsem s nadšením hltal. ()

misbos

Nedal jsem to, tak si to teď jen představuju - aneb - nikoliv milosrdná člověčinka. Věděli jste že: Jessie Buclkey nejen perfektně hraje, ale taky výborně zpívá...? ()

Maximilianus

Zvláštne, no napriek tomu pútavé, s veľmi dobrými hereckými výkonmi, atmosférou a dialógmi / myšlienkami. Postupne a najmä ku koncu mi však prišlo, že to tvorcovia trochu prehnali a moc sa snažia, ale aj tak mám z tohto filmu pozitívny dojem. Určite jeden z tých lepších Netflix filmov. 7,5/10. ()

radeckator

Čím je Kaufman starší, tím víc kašle na diváka. Nechci záměrně říct, že se mu vzdaluje, divácké jeho filmy nebylo skoro nikdy, ale tady to bylo už čiré utrpení. Film tě tak výčerpá, že ke konci už chceš sténat. Kompletní rozklad osobnosti. ()

mira.l odpad!

Takže já se jenom zařadím k zástupu těch, co jen nevěřícně kroutí hlavou a ptají se: "Co tohle kurva bylo?!?" Ne, nepopíšu tady, co se v tom odehrálo, protože jsem z toho nepochopil ani hovno, a ne, nemám v úmyslu si k tomu stahovat návod k použití. Fujtajbl. Mulholland Drive hadr. Tam to aspoň do jisté doby aspoň zdánlivě trochu dávalo smysl, tohle je píčou ke zdi prakticky od samého začátku až do protrpěného a postupně rychloposuvem přivolávaného konce. ()

samkko odpad!

Brutální zklamání. Viděl jsem trailer a říkal jsem si, "hmm, to nemůže být špatné, vypadá to originálně a zajímavě". Čemuž odpovídá i název. No a skončil jsem v polovině a pravděpodobně tam už zůstanu. Film se po celou dobu neuvěřitelně vleče a my posloucháme jen stížnosti, vymlouvání a remcání hlavní NESYMPATICKÉ a neprokreslené postavy. V každé scéně, ve které se tvůrci snažili vyvinout nějaké napětí jsem se smál tomu, jak jim to nejde. A taky že nešlo. (Číselně hodnotit nebudu). ()

Sakee

První půlka je fakt povedená. Je to temné, pořád čekám, co se bude dít dál, příběh a lynchovská atmosféra mě drží v tenzi. Ale pak přišla druhá půlka filmu... ()

ŠpetaMarek

Takový ten film, který se dá odhadnout asi po desáté minutě, ale doufáte, že vás to přelstí. Doufáte, čekáte, nudíte, spíte a pak to skončí a vy musíte na net abyste si ověřili, že jste to v 10 minutě odhadli dobře, protože film vám to neumožní. To není interpretační film, protože má jen jednu interpretaci. Ne, dík. Hvězda za kameru a za Jessie Buckley. ()

Greya

Rysy rozmazaných líců věčně sněhovo literálních a kulturních sekvencí podělané vánice si vyžadují veškerou vjemovou účast, proto nekoncentrovaný uživatel dost možná zaviní prosté nepochopení na jsoucnosti smyslu Kaufmanovic mysli. Surrealistický přístup má sílu v kumulativní marnosti, než-li útěše, snový komentář naopak zvolává identitu konstrukcí všednosti, lidské lhůtě, a tak se titulek obrací sám do sebe. ()

stephano odpad!

Tohle dokouka pouze exot. Nechápu jak na tenhle film někdo pustil třeba i jen 1000 dolarů. Myslím ze pokud by peníze na tento film producenti hodili do kamen, tak svet bude o něco lepší, aspoň se někdo zahřeje. Kaufman je blázen a svoji "rainman genialitu" davno ztratil. PS: od půlky sem přeskakoval postupně až na konec a tohohle rozhodnuti nelituju. ()

SAINTS

Jedna sa o vysoko ezotericky film.ktory si určite najde svojich fanušiokov,aj ked môže pôsobit velmi mätuco a zvlaštne.Vo filme,je vela kulturnych odkazor,film si vyžaduje od divaka značnu davku trpezlivosti.Asi hodina filmu sa odohrava v aute. ()

iz67

Tak tohle je jeden z nejlepsich filmu za poslednich par let. Dokoukal jsem a na 15 minut musel ustrnout. Nebudu vam tu vnucovat svuj vyklad o cem to je. Popisu jen pridavnymi jmeny: tisnivy, chytry, znepokojujici, mily, vtipny, genialni, temny, napadity, laskavy, smutny, vyborny! 2022: Napodruhý ještě lepší. Větší pohoda, kdy už člověk nemusí rizklíčovávat od začátku. Snad jen konec mohl být trochu kratší a střídmější. Ale jako završení cesty, proč nakonec ne. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Země nomádů vítězí u kritiků

Země nomádů vítězí u kritiků

15.12.2020

Přestože by se mohl zdát letošní rok na oscarové filmy chudý, ve skutečnosti tomu tak není. Důkazem budiž předávání filmových cen kritiků z Boston Society of Film Critics, ze kterého vzešlo hned… (viac)