Star Trek

• USA Star Trek (viac)

V tomhle animovaném seriálu nadabovaném herci z původního Star Treku míří hvězdná loď Enterprise za novými dobrodružstvími. (Netflix)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (25)

Bem (1974) (S02E02)

Planéta s inteligentnou formou pravekých plazov, ktorá slúžia ako akýsi vesmírny inkubátor strážený miestnym "bohom". Slabšia zápletka, navyše s málo zaujímavým emzákom. Pretože až na to, že je bunkovou kolóniou a dokáže sa rozdeliť na mnoho častí, je napriek tomu, že je po ňom pomenovaná epizóda, zbytočný. ()

Vtipálek (1974) (S02E03)

Slabšia zápletka, v ktorom sa počítač lode zblázni a robí si kanadské žartíky. Tie žartíky nie sú ani smiešne, ani zaujímavé, príliš chichotania sa, aj keď netvrdím, že občas sa nejaká tá hláška nevydarila - viacmenej ale zbytočná epizóda. Aj to vyriešenie problému bolo nedotiahnuté. Radšej mohli viac rozvinúť konfliktný vzťah s romulánskymi loďami. Apropo, nevedel som, že už v pôvodnej ST bola relaxačná paluba (s navodením alternatívnej reality), myslel som si, že to bol produkt až Novej generácie. ()

Mor (1974) (S02E04)

Zápletok, v ktorých hrá mor alebo iná epidémia, sú časté a zakaždým v nich dostáva viac priestoru McCoy. Tu je to však originálne podané aj kvôli neznámej rase a ceste na neprebádanú planetu. Skvelá epizoda s nekomprimisnou rasou a dobrými hláškami, ktorú troška kazí zjednodušený záver, ale pokojne by som si to rád pozrel aj v hranej podobe. ()

Zhoubnější než hadí jed (1974) (S02E05)

Dobrá epizóda so silným mytologickým pozadím, ktorá trochu pripomína epizódu hraného ST s gréckym bohom. Tentoraz je to "starý" mayský boh vyobrazovaný ako veľký had. Síce prekvapí, že "boh" si nevie dať rady s nejakým divokým zvieraťom, ale nejaký kľúč k jeho premoženiu musel byť. Dobre, že v závere sa divák dozvie, prečo má epizóda taký názov - výrok pochádza od Shakespeara. ()

V opačném čase (1974) (S02E06)

Opačný vesmír, v ktorom sa dejú veci opačne. Dokonca je biely a s čiernymi hviezdami. Pár úsmevností ako napr., že aj Enterprise sa hýbe opačne alebo mladnutie členov posádky až po kojencov, nemôže uškodiť dobrej zápletke so zaujímavým dobrodružstvom. Škoda, že seriál nepokračoval v natáčaním ďalších častí. ()