Příběh o přátelství dvou děvčátek a o soupeření klukovských fotbalových mužstev ze dvou sousedních vesnic, z nichž každý se snaží pro sebe získat svého vrstevníka Janka, který přijel na kolotoči a hraje fotbal "jako Pelé"... Autorkou portrétu v památníku je Věra Plívová - Šimková. (oficiálny text distribútora)

Mykhaluu

Nemusím se na to teď dívat znovu, abych porovnal své **** s realitou uplynulých cca 30. let? Ne...?! :) Tak fajn, tak já hodnotím ten film, co jsme jej jako děti žraly a těšili se, kdy zase uvidíme klouzačku v blátě... a vůbec "neříkejte to prosím dědečkovi..!!" :) ()

joelly01

MiniMe je z tohodle muzikalu uplne uchvacena a me se ty pisnicky nahodou take libi. Klenot ovsem skripe zuby, rika ze vic uz ho nervuje jen Bony a klid (bavime se o hudebnich cislech). Ale co, on tomu nerozumi... ()

MirkaP

Nenáviděla jsem to už jako dítě a s dospělostí se na tom mnoho nezměnilo. Ty dvě holky mě vyloženě sraly, pardon. Dodnes se mi z jména Žaneta dělá špatně. Jediné, proč se na to dá tak deset minut dívat, je historický pohled na Vašuta a další známé herce. ()

Lewaso

Je to film, na který se nedá zapomenout. Trefil se přesně do období mých prvních lásek - takže je pro mě kultovní. Proto dostává maximum. Čičoréééčkóóó... ()

sharka.68

Chytlavý písničky, dobrej prázdninovej děj, mladičká Libuška Šafránková a Vašek Vydra, nejvíc se bavím, když vidím Vašuta,Vladyku,Skameneho,Bydžovskou...tenhle film má pořád něco do sebe....a i když je z roku 1973,tak tam toho socialistickýho moc není.....a hlavně, je tam pouť..perfektní venkovská pouť.. ()

Nonna

Tak rok 1986? V sušárně prádla v suterénu sousedního paneláku u nás na sídlišti promítal jeden z podnikavých obyvatel domu o víkendech dětem filmy. Taky nám tiskl na trička Sandokana. Tady prvně jsem viděla Přijela k nám pouť. Byla nás tam, sígrů ze sídliště, plná sušárna, ale doteď si pamatuju, že nikdo neotravoval, všichni seděli tiše jak pěny a na konci se dlouho tleskalo. Nedávno jsem film pouštěla dceři. Má filmovou výchovu, takže vydržela, film ji bavil, ale občas si zafrflala, že je to nějaké zdlouhavé. A já si uvědomila, jak strašně jinde už jsou dnešní děti. Že tenhle divokej, sluncem a skálami vonící muzikál plný chytlavých písniček, poletujících žluťásků a dětských i nedětských problémů, musí na dnešní dítě, zvyklé na akčnost scén a střihů, působit zdlouhavě a nudně. Je to škoda. Mě to baví pořád a novým rozměrem je pro mě porovnání tehdy začínajících hereckých hvězd (Kornová, Bydžovská, Vašut, Vladyka) s jejich stále skvělou hereckou přítomností. ()

harycek

Ten film mi připadal takový strojený , ale viděl jsem ho jako o něco starší než jeho protagonisté takže to mohlo mít na můj názor určitý vliv!?!?! ()

rigby

Moc se toho neřeší, tak jako ve skoro každém dětském filmu. Jen války mezi holkama a klukama. V dětských rolích se objevilo několik později známých herců, tak je i dnes zábavné jejich objevování. Stejně tak zábavná je kvalitní hudba, texty jsou nadčasové a platí i dneska. Na to, že jsem film jako dítě nijak nezbožňoval, tak některé písničky si pamatuji až dodnes. Jo, pouť je bujaré chování... A jako plus krásné kulisy Českého ráje. ()

zurivymlok

Průměrná česká ptákovina. Bylo zábavné sledovat dnešní padesátníky jako -náctileté. V rámci dneška je to tak na hvězdičku - ale když jsou ty Vánoce ... :-) ()

Dr.dogous

Vidět dnešní padesátníky Šafránkovou, Bydžovskou, jako rozpustilá a talentovaná poupata. Muzikál s tehdy oblíbenou písní "žlutásek" je nostalgie na entou. Pro mě srdeční záležitost, není třeba šetřit časem, stejně si život nenastavíte. 78% ()

framil

Paní Plívová-Šimková uměla udělat film pro děti.Jen je samozřejmě důležité,sledovat určité filmy v určitém věku.Jako kluk jsem její filmy měl ràd,vedle Vinnetoua,Černého tulipána a Četníků. ()

J.J.1972

Filmík je to za 3 hviezdičky, ale jednu naviac pridávam za to, že sa kedysi pri točení myslelo i na deti a mládež. Viac či menej úspešne, ale točilo sa stále. ()