Chlap na striedačku

• Česko Chlap na střídačku (viac)

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Teda skôr ho postavia pred hotovú vec. Čo sa zdá všetkým zo začiatku ako perfektný plán, kedy je Jirka jeden týždeň s manželkou, druhý týždeň s milenkou, sa nakoniec môže stať pre všetkých nočnou morou. (Continental film)

CaptainCzech

Druhý Ženy v běhu z toho rozhodně nejsou. Film se nese na vlně klasických českých komedií za posledních pár let: příběh o ničem, pár super hlášek a ve výsledku je to naprosto zapomenutelný. Langmajer s Chýlkovou jsou dobrý, ale to k úspěchu přes špatný scénář nestačí. Nejlepší je ve filmu Pechlát (onanista z Účastníci zájezdu), který hraje ''utajenýho'' gay divno kámoše Langmajera, díky kterýmu jsem se solidně zasmál. Závěr filmu je pak vyloženě tragický a div že se to jen tak tak udrželo na těch 2*. Film (ne)doporučuju, max. jako oddechovku u které se totálně vypne mozek, ale i na to je tuna mnohem lepších filmů. ()

Rathalos

Sice je to hovadina ako sa patri,ale ako komedia sa mi to pacilo az na ten trapny zaver,to si tvorcovia filmu mohli odpustit,no herci boli fajn,hlavne Ivana Chylkova bola super,namet zaujimavy a ako vacsinou ma Cesi zase opat pobavili...:-) ()

Olík

Další „historicky důležitý počin“, pro tuzemskou kinematografii. Jednoduché, sexistické nic, kde Chýlkové se Žáčkovou vlhne mušlička a Langmajerovi, tvrdne kašpárek…..tak jo no, pojďme se všichni hromadně zasmát. Bohužel se stává zvykem (čest výjimkám jako například Ženy v běhu), že každá nová rádobykomedie přichází ruku v ruce s divákovou rozpačitou reakcí….asi je na čase si zvyknout a přijmout smutnou realitu. Kdo je další na řadě? Vetchý? Polívková? Hřebíčková? Někdo jiný? ()

Stíba

Je to další do řady těch prostějších prvoplánových komedií ale čekal jsem o dost větší průšvih a párkrát jsem se i zasmál. Sympatické ústřední trio to drželo nad vodou a Langoš s pestrobarevně prošedivělými vousy osmdesátníka tímto filmem dost možná dal poslední polibek rolím proutníka, ostatně to před nějakou dobou i zmiňoval v DVTV. ()

Trixinka

Kam se poděly klasické české komedie, které naší tvůrci kdysi uměli? Kam? Je mi líto lidí, kteří na tohle "dílo" šli do kina a dali peníze za lístky. České komedie se už nějaký ten čas ubírají spíše cestou sexistických vulgarismů a vtipů, místo cestou milého příjemného českého humoru. A že je v historii české komedie z čeho vybírat. Tento film má vcelku netradiční zápletku (převzatou z francouzské komedie Garde alternée) i celkově dobré obsazení. Tedy dobrý základní materiál a herecký potenciál. Co se ale hrubě nepovedlo je celkové ztvárnění. Nevěrný manžel Jiří je vykreslen jako ten chudák, kterému ubližují ženy. Naopak ženy, které podvádí, jsou ty zlé mrchy. Fajn může být, kdyby to bylo alespoň vtipné. Nebylo. Nejvtipnější mi přišla pouze scéna v tramvaji a Zuzanino diktování vášnivé smsky, a závěrečná scéna Jiřího na vozítku pro invalidy. Jinak nuda, šeď, kterou nevytrhla ani matka Zuzany v podání paní Janžurové. U této postavy byl opět velký potenciál, ale bohužel nakonec úplně zabitý. Dalším mínusem filmu jsou děti Zuzany a Jiřího. Beru, že dcera byla v pubertě a mohla tak držkovat na všechno a všechny, ale proč aspoň ten malý kluk nebyl v pohodě? Řekne babičce, že vypadá hnusně; poté tátovi, že bude strkat pindíka do pipinky té paní....Proč, nechápu jaký to mělo dějově smysl, a proč nemohl mít aspoň nějaké dětské milé hlášky? Achjo. Od postavy Jiřího jsem čekala, že bude větší alfa samec, a ne moula, který sebou nechá takto orat. Zuzana a Lenka byly vylíčeny celkem fajn, ale chtělo to ještě více akce v jejich podání. Takže co napsat závěrem.... Pokud se hoooooodně nudíte, a jste třeba nemocní nebo nevíte co s časem, podívejte se na tenhle film, ale věřte, že se příliš nepobavíte a ztratíte cca 2 hodiny svého života. ()

Likan7

Občas je to šíleně špatný, často to je šíleně trapný, ale já se často celkem znatelně bavil. Langmajer je jeden z mála českých herců, na který se vždycky rád podívám a když se Chýlková utrpne z řetězů, tak se často divím, že s ní Jan Kraus pořád je. Žáčková tu jen přicmrndává těm dvěma a dva gayové jsou tu jen do počtu (i když často něco trefí do černýho). Chlap na střídačku mi připomíná kulomet. Neohroženě budu kropit všechno kolem, 200x minu, ale párkrát to trefím. Spousta scén tu je trapných (občas skoro až polo-porno) ale někdy celkem dobrý zábava. ()

Psycho.R

Prvních třicet minut začíná celkem slibně. Není tu příliš extra vtipných situací, ale fajn. Pak se však něco stane, scénář se překlopí do extrémně vulgární a nemorální nudnosti. Ani tak dobří herci jakými je Langmajer, Chýlková, Nový a !!!Janžurová!!!, Ty vole paní Janžurová, první dáma českého humoru. Je mi stydno sledovat mrhání talentů na takovou blbost. Vyústění s Langošovo kolegou mohlo být vtipné, kdyby to napsal a režíroval někdo schopný. Jo a jak Chýlková, tak Žáčková tu jsou pěkný svině. Takže Langmajer, kterej "jen" podváděl je tu vlastně nejvíc kladná postava. A jestli jsem něco vyspoileroval, tak mi je to fuk :D. ()

bearmeedek

Zkusil jsem to jen proto, že v současné situaci člověk hledá trochu rozptýlení a humoru a těch komedií už moc není - není kde brát. A bylo to o móóóóć horší, než jsem předpokládal. Začátek se ještě dal a za ten jedna hvězda. Zbytek už si nezaslouží nic, možná kategorii "debilní". ()

crackonosh

Asexuální snůška debilit, která bohužel není dostatečně absurdní na to, aby obhájila naprosto nesnesitelných 109 minut. Zhlédnutí tohoto absurdního maglajzu má navíc jeden dost nepříjemný efekt, a to ten, že s Vámi partner(ka) odmítá spát do doby, než tento mimořádně tramatisující zážitek nevytěsní z hlavy, což může trvat až čtrnáct dní. ()

rublik05

Upřímně řečeno už dlouho jsem neviděl tak trapnou komedii. Už od samého začátku je jasné, že tohle bude opravdu peklo, kdy i přes relativně slibné herecké obsazení se nedočkáme prakticky žádného kvalitního humoru, pouze několika nevkusných sexistických narážek, ze kterých mi bylo opravdu stydno. Snad jediná věc, co stojí za zmínku, je celkem příjemná uvolněná atmosféra a náš nejlepší poprcávač Jiří Langmajer, kterému tyhle role prostě jdou. Jinak ale vůbec nechápu, proč měl někdo potřebu něco takového točit. Tohle je přesně jeden z důvodů, proč je naše kinematografie přesně tam, kde je. 1/10. ()

VeeDee

Ze začátku to vcelku baví... Člověk čeká, co se z toho vyvrbí... V půlce filmu to však začne padat do trapnosti, nelogičnosti... A ten konec? To má být jako co? Jako kdyby sám autor netušil, jak to má vlastně dopadnout... a když ho to přestalo bavit, tak to prostě takhle divně utnul, jakože to bude děsně vtipný. A není. No, jednou a dost. A doporučuju k tomu láhev vína. Možná radši dvě. :-) ()

Oonika

Na začátku jsem měla docela dobrý pocit, ta zápletka mě pobavila a přišlo mi to jako super nápad. Potom to ale šlo od trapnosti k trapnosti, moc nechápu, že se tolik dobrých herců nechá upsat k takovým kravinám, co se tady točí poslední roky. ()

Gity

Humor 5* Celkem 3,5* Nejlepší scény má za mě paní Chýlková s paní Janžurovou. Poslední třetina filmu se mi moc nelíbila, ale úplný závěr to o něco vylepšil. Každopádně pokud se chcete zasmát, což asi chcete, když jdete na komedii, doporučuji všemi deseti. ()