Škola zlomených srdcí

• Austrália Heartbreak High
Austrália, (1994–1999), 154 h 18 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Todd Hunter

Callan Mulvey, Lara Cox, Emma Roche, Ada Nicodemou, Rel Hunt, Putu Winchester, Salvatore Coco, Barbara Gouskos, Ivar Kants, Stephen O'Rourke, Abi Tucker (viac)

Parta mladých lidí ze střední školy Hartley v Sydney těsně před vstupem do života dospělých zažívají své první problémy. Od lásky přes drogy až k problémům kde a s kým bydlet… (Kubesz)

animario

Fuck you zbohatlický usmrkanci z Beverly Hills 90210, jsou tady obyčejní středoškoláci od klokanů z Heartbreak High! Tenhle seriál mě částečně formoval v období mýho rannýho dospívání, třídní rebelové a in-line skateři Bolton a později Drazic v další sérii ovlivnili styl mýho oblíkání a projevu, svýho času jsem si nenechal ujít jedinej díl. Hezký léta. ()

helloween93

Škola zlomených srdcí vždycky běžela na Supermaxu v podvečerním bloku. Neměl jsem ten seriál rád, protože mi bylo 10 a tohle byl seriál plný teenage dramat. * ()

frbulka

Tohle byla moje srdcovka ze základoškolských let. Dodnes si pamatuju, jak Nick umřel a jak jsem bulela:-). A taky si matně vzpomínám, že poutavost se s dalšími sériemi vytrácela. Ale i tak...na srdcovky se nezapomíná. ()

Luisis

Tenkrát jsem sledoval každý díl. Bolton ve mě vzbuzoval ten správný záporňácký punk. Určitě mnohem lepší než Beverly Hills90210 - 80% ()

Ingwio

Seriál nebol ničím výnimočný, ale stále sa v ňom niečo dialo, postavy umierali a odchádzali, takže sa človek pri ňom nenudil. A o to predsa ide. ()

loveless

Tenhle seriál jsem jako malá opravdu milovala. Nicka a Jodie, Cona, Charlieho a Katarinu, I Want You od Savage Garden, Tessiny ghotické šaty, Boltona, Declana, Drazica a Anitu... ()

ing.man

Ale jo, žrali jsme to všichni. Skvělý seriál, když scénáristi nevěděli kudy kam, tak někoho prostě nechali zemřít. Přišlo to s TV Nova, BH 90210 už nás nebavilo, Melrose place byla otrava a společně s Nickem Slaughterem a MASH nás to naučilo koukat na seriály. Respektive čumět na bednu furt! ()

Smoulin

Kdo to sledoval každý den po návratu ze základky, nemůže dát méně než 5! Rivers utíkající se svojí učitelkou Sam, Melánie zamilovaná do Ryana, Nick, Katarína, Charlie a především!!! Drazic a Aneta v nejlepších epizodách 102 - 117, společně s úúúžasnou písní od The Big Bag Band - When We Talk About Love!!! ()

topi80

Škola zlomených srdcí přišla na obrazovky v době, kdy už byl člověk těmi středoškolskými seriály trochu přesycený. Ale tohle bylo něco jiného. Narozdíl od načesaných uhlazených zbohatlických troubů z Beverly Hills nabídl syrovou podívanou, kde rozhodně nebylo zdaleka největším problémem, co si vzít na sebe či to, zda se z člověka stává po třetím pivu alkoholik. Seriál byl rozdělen do několika fází, kdy se postupně celé party obměňovaly, takže po pár desítkách dílů už jsme sledovali osudy úplně jiné sestavy. Pamatuji si, že sympatický v tom seriálu nebyl snad vůbec nikdo, přesto se na to dalo dívat. Syrovost bez přikrášlení, na teenagerský seriál dosti naturalistické dílo, ze kterého sálala deprese naplno. ()

Ceja

Asi můj nejoblíbenější s teenagerovských seriálů z dětství - není co dadat, jen že Bolton měl fakt dobrý účes... ()

Marrianna

Vedle Beverly Hills, Melrose place a dalších tohle byla příjemná změna. Ono totiž vedle bohatých dětiček, které mají rádoby problémy se tento seriál tak nějak více blíži tomu reálu. I postavy mi příjdou realističtější než ty přebárbinkované a překenované postavičky z Hollywoodu. ()

Maxmilian

V době seriálu jsem jěště měl daleko do věku hlavních hrdinů. Byl to můj sen, taková škola, takové zážitky. Úplně jsem se viděl vedle hlavních hrdinů. Teď s odstupem času jsou mé sny úplně jiné. Před deseti lety by mě asi nestačila stupnice s hvězdičkama, ale s odstupem času se dokáži zařídit. Vždy se rád podívám, ale aby to bylo to hlavní v celém dni, tak to už ne. ()