Škola zlomených srdcí

• Austrália Heartbreak High
Austrália, (1994–1999), 154 h 18 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Todd Hunter

Callan Mulvey, Lara Cox, Emma Roche, Ada Nicodemou, Rel Hunt, Putu Winchester, Salvatore Coco, Barbara Gouskos, Ivar Kants, Stephen O'Rourke, Abi Tucker (viac)

Parta mladých lidí ze střední školy Hartley v Sydney těsně před vstupem do života dospělých zažívají své první problémy. Od lásky přes drogy až k problémům kde a s kým bydlet… (Kubesz)

MM11

Ta prokletá nostalgie je snad tou největší mrchou na nám známém světě. A buďme za ní rádi. Člověk zkrátka nemůže zatratit ty dlouhé hodiny poslušného sledování, bláznění s vynechaného dílu a nedýchání ve chvílích, kdy na tom jsou podobně i věční hrdinové. Uznávám, asi by bylo bláhové předstírat, že si zaslouží plné hodnocení a tolik deka superlativů. Australská odpověď na pomádové ságy ze školních prostředí je vítaná změna v rámci žánru. Realisticky naznačené problémy a poměrně drsný scénář. Žádná velká limonáda, jde se nakonec vždycky dál. Že seriál koketuje i s atraktivním klipovým střihem a nebojí se špinavé reality je jedině bod k dobru. Že nepřekračuje stín produkce je logické. Pro mě nicméně platí, že zůstanu subjektivní a kazit si vzpomínky jakousi derniérou nehodlám. Jen ať scény posledního boje Nicka, tklivého zpěvu Jodie, slabých chvilek mrchy Kateriny, rozhodování Southgata, vzchopení se slabocha Charlieho, začleňování vyvrhela Drazica a další zůstanou tam, kde jim je nejlíp. V nostalgických vzpomínkách... ()

kleopatra

Vlasatý záporák s křehkým romantickým srdcem Peter Rivers, který se špatně učil a dělal problémy, ale pak si narazil profesorku a vše bylo OK, to mě u toho seriálu drželo. Jenže pak to byly samé eseje a závazky a u toho už jsem nemusela být. ()

Gemini

Přesně tak, Radyo. Ale každý seriál má pár hodně dobře natočených dílů, a zdálo se mi, že tady jich je trochu víc než obvykle. Ale tenhle seriál byl zajímavý ještě jednou věcí - pokud jste sledovali bílého králíčka, tak byl vytetován na rameni sličné kyberpunkerky Dujour alias Ady Nicodemou alias Katariny z Heartbreak High:) ()

Tosim

Australský seriály ze základoškolního i středoškolního prostředí jsou většinou příšerný. Tenhle se ničím nevymyká, nabízí to, co už bylo viděno ve značně provařené formě. ()

larelay

Fantasticky serial, ktory ma sprevadzal celou mojou "heartbreak" strednou skolou :) Uzasne na tom bolo, ze tam neucinkovali len barbinky a kenovia, ale skutocni mladi ludia, so skutocnymi problemami a zivotnymi osudmi. Dala som si zavazok, ze ak sa mi to podari niekedy zohnat, pozriem to cele este raz. ()

Adrian

No oproti americkým limonádkam typu BH 90210 to u mna bodovalo minimalne o dva stupne viac...a Jodie vedela nadherne spievat :-) ()

Tom Riddle

Anita, Drazic, Ryan, Melanie, Danielle, Katarina, Rivers, Tess, Bolton, Charlie, Nick, Con, Effie, Jodie, Stassy, Allie (příjmením Matts), Declan, Mai, Thania, Sarah, Gemma, Lee, D'espo, to byla veliká parta... Nostalgie jako dělo, a já nemůžu dát míň. Kde jsou dnes sladké časy Heartbreak High... ()

dobytek

Školu zlomenejch srdcí jsem pravidelně sledoval a Katarina to byl můj idol. Rozhodně jsem měl tenhle seriál mnohem radši než třeba BH90210. ()

Aluska88

Pokud Škola zlomených srdcí, tak jedině Katerina:) Žertuji, samozřejmě i celá ta středoškolská parta, kterou jsme měli tolik rádi:) Anita, Danielle, Rose, Allie, Stassy, Barbara, Drazic alias "Dresik," největší borec s tím piercingem v obočí:), Ryan Scheppers, Steve Wiley, Peter Rivers, Con Bordino, Alan Bolton, Nick Poulos, brýlatý Charlie či Bill Southgate. Dodneška si pamatuju nešťastný boxerský zápas Steveho či školní porod Rose a jména některých herců. Nezapomenutelná úvodní znělka, ach jo, jako kdyby to bylo včera... ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +tehdá mě to fakt zajímalo -tehdá jsem asi prošvih spoustu jiných zajímavých věcí/// Nostalgie jako sviňa. Moji vrstevníci v páté a šesté třídě po škole běhali po venku, já pravidelně kolem druhé přicházel dom, ani jsem neměl čas se převléknout a usedal jsem k tomuto seriálu. Prošel jsem si myslím tři řady, tedy něco přes sto částí. (Mám dojem, že víc jich u nás nedávali). Končilo to myslím tím, že chtěli uzavřít školu a zřejmě se jen přestěhovali a točilo se dál. Charakterem seriálu byla velká "úmrtnost" postav. Skoro každý ročník někdo ze seriálu vypadl a přibyli nové tváře. Mám dojem, že na konec seriálu došli jen 3-4 herci co byly na začátku. Ale tehdy jsem to vnímal jinak, žil jsem snima a prožíval jejich trápení a radosti. Někdy bych si tento serál rád znovu připoměl. Suběktivně bych dal nejraději za plnej počet, objektivně je to za 4* a /// Celkem 70%//// ()

Anderton

Tento seriál mi pripadal divný už keď bol veľkým hitom našich obrazoviek, pretože divokosť austrálskej mládeže mi pripomenul chovanie opíc v zoo. ()

korbitch22

super australská verze beverly hills.pamatuju si že sem to sledoval furt..kdo by si nepamatoval drsňáka Boltona,na kolečákách a retkem v držce...to byl pro mě tenkrát symbol rebelství...bylo mi 11 :-) ()

kajda.l

Můj nejoblíbenější teenegerovský seriál. I když každou další sérií trošku ztrácel na tempu,ale který seriál ne,že?! Pamatuji si jak jsem vždycky chvátal ze školy,aby mi něco neuteklo. A jen tak mimochodem Jodie byla moje velká "pubertální" láska a jak krásně zpívala.:) ()

Beastmaster4

V době uvedení u nás jsem seriál přímo hltal. Od té doby jsem ho neviděl a tak hodnotím podle toho, jak jsem ho vnímal tenkrát. Když si vzpomenu na seriály o mladých lidech, tak nám TV předváděla a předvádí samé srdcelibné příběhy o dceruškách a synáčcích bohatých aj., jde o samé přehnané scénáře a o to horší herecké výkony. Tento australský seriál je jiný. Ukazuje nám život studentů, s kterými se můžeme ztotožnit. Nejsou tu přelíčené fifleny v nejnovějších hadříkách, nejsou tu opálení svalovci atd., jsou tu skuteční lidé, takoví jací jsme i my a to je na tom to nejhezčí. Mnohokrát jsem si při sledování mohl říct, že podobné je to i na mé škole (tenkrát :-D). Seriál mě bavil, a těšil jsem se na každý další díl. Např. Beverly Hills 90210 je proti tomu polívčička pro mazánky :-) ()

Lacike

Na seriál so zip kódom to nemá, ale napriek tomu ho považujem za druhý najlepší teenage seriál o študentoch a ich láskach, strastiach s rodičmi, kamarátmi atď. Oproti BHčku tu neboli žiadni boháči ale normálne deti s ktorými sa dalo ľahšie identifikovať. Videl som len 130 dielov, čiže 5 zo siedmych sérií, ktoré vysielal legendárny Supermax. Oproti drvivej väčšine ostatných seriálov tohto typu sa tento odlišoval tým, že sa v ňom dosť pravidelne a rýchlo striedali postavy a to aj tie hlavné. Najradšej som mal úplne prvú skvadru na čele s Nickom a nádhernou Jodie. Zábavným šmelinárom Conom, drsniakom Riversom, nádhernou mladou učiteľkou Christinou alebo prísnym učiteľom Billom Southgateom. To bol ďalší aspekt, ktorým sa seriál odlišoval. Okrem študentom a ich rodičom sa seriál venoval aj učiteľom. Odchod Nicka zo seriálu ma dojal ako máločo. Fakt smutná časť. Z neskorších postáv ma bavili napríklad Katerina, magor Bolton, Allie Mattsová, Declan Costello, Charlie Byrd. Matt Logan mi ako líder nikdy úplne nesedel. Drazic bol síce lepší ale na Nicka nemal. Rovnako ako Anita nebola taká kráska ako Jodie, ktorej to aj perfektne spievalo. Mrzelo ma, že som už nevidel ďalšie série, ale keď som si pred pár rokmi pripomenul jeden diel z prvej série, tak už to išlo mimo mňa. Holt už nie som vo veku tých postáv. Ale rád som s nimi trávil čas, keď som v ich veku bol a v tom sklade som mal chuť bývať s nimi. 8/10. ()