Vivárium

• Írsko Vivarium (viac)

Vivárium je zpravidla uzavřené prostředí, určené pro chov zvířat či k jejich výzkumu. Jesse Eisenberg a Imogen Poots v artové alegorii koloběhu konzumní společnosti představují pár, který chce koupit rodinný dům. To zamilovanou dvojici zavede do zcela nové čtvrti Yonder. Velmi rychle ale pochopí, že něco nesedí; všechny budovy vypadají stejně a navíc se zdá, že kromě nich nejsou široko daleko žádní další obyvatelé. Situace se vyostří, když pár zjistí, že se ocitli uprostřed labyrintu. V bezpečí jednoho z domků vyhledá úkryt a snaží se vymyslet, jak z toho ven. V tu chvíli zazvoní zvonek a na zápraží se objeví podivný balíček… (Future Gate)

Mamlas odpad!

Nezaujalo vůbec a ničím. Absolutní nuda. A ještě navíc Eisenberg. Dokoukáno do konce za 12 minut. Otřesná blbost. (0%) ()

Pitryx

Dobrý nápad, ale to je vše. Celý film, tedy skoro celý, nepřináší nic vzrušivého a nakonec to dopadá tak, že divák má radost z nálezu něčeho, co ani pořádně nevidí. Já začal po hodině mačkat pověstné rychlé tlačítko. Takže ode mne desítka za ten nápad. Druhá a poslední je za tu malinkou sci-fi vložku. Synka bych umlátil tím rýčem. Také musím uznat, že i když byl nesympatický, zahrán byl skvěle. Mimochodem jsem stále čekal, kdy na mne z té papundeklové chaloupky vykoukne Pat a Mat. Taneční vložka byla také naprosto zbytečná. ()

Nathaniell

Opravdu divný divnofilm, který jsem po prvním shlédnutí zkrátka nedovedl ohodnotit. Teď už to vím. Tohle lze popsat s přehledem jako konzumní system mind fuck. A jako takový je tenhle film bezchybný. Zdejší nízké hodnocení chápu. Jak to mají lidé pořádně pobrat, když je to vlastně většinou o nich? 🤔 ()

WeeLass

Psychárna od začátku do konce, samozřejmě je to jeden z těch filmů, kde celou dobu nahlas nadáváte hlavním hrdinům, jak jsou slepí a dementní, já bych zdrhal už v té realitní kanceláři. Ale podívanou jsem si užil. ()

Martanecek007

Celkem napínavý psycho snímek, který by si po tom hodinovém napínání zasloužil nějaké to vysvětlení, které se bohužel nedočkáme. To bohužel snižuje celkově dobře načatý dojem z filmu. ()

Jutzu

Nepříjemný mindfuck. První scéna ukazuje celou zápletku filmu. Jste pěvci a do hnízda vám přiletí kukačka. Nejdřív ji výchováte a pak vás vděkem zabije. ()

mivr

Tak premrhaný potenciál vo filme som už dlho nevidel, škoda ... a toho psychopatického chlapca by som tam zakopal do tej jamy :) ()

MT_Y

Dle mě to mělo dobrý rozjezd, i dobrý nápad, ALE.... Absolutně po skončení filmu jsem si říkal k čemu vlastně tenhle film vznikl, technicky vzato to nemělo pořádně pointu, SPOILER!!!!!!!!!! Vlastně dva hlavní si tím prošli jen proto aby zemřeli, a ve finále jen proto aby kluk kterého "vychovali" aby vlastně pak zemřel také....upa k ničemu ten film.... Za nápad jako takový a za zpracování něco dám, ale prostě za zbytek odebírám dost, protože pro mě neměl ten film vůbec žádný význam.... Čekal jsem buď akci nebo filozofii nebo cokoliv, ale ne že vlastně NIC.... Za nápad a kamaru atd... Uprimě je mi to líto, protože opravdu náběh byl skvělí, herci také... Myslím si že z toho mohli fakt vytřískat mnohem mnohem více... .. ... 1 hvězda 10% ()

Ricci

Prvních cca 40 minut skvělý, pak už to sklouzává někam do pseudointelektuálna. A přitom to mohla být taková jízda... ()

Bbbulanek

Možná jsem na film koukala ve chvíli, kdy mi vyloženě bodl (ve 2 ráno, když už mám mozek nastavený na výkonnou REM fázi). Mně se prostě strašně líbí tahle ponurá simíkovská atmosféra a la městečko ze Střihorukého Edwarda. Ač vývoj událostí možná většinou diváky nepotěší, sedí to perfektně. Jsou to 4 hvězdičky za originalitu a za držení se totálně depresivní atmosféry. ()

toomm

Hodně zvláštní film, ale co jiného dnes ocenit když ne originalitu. Navíc pár těch momentů, kdy se člověk cítí nepříjemně je přítomno a to se cení. 75 % ()

SpicyNugget

Partneři si chtějí koupit dům. Našli jeden skvělý v luxusní čtvrti. Ovšem po prohlídce bytu, která se jim už trochu nezdá, se věci stanou ještě divnějšími. Všechny budovy jsou stejné, celé město je stejné, a co hůř - nemůžou z něj vyjet ven. Nezbude jim nic jiného, než se s novou situací popasovat... Tento film měl velmi zajímavou zápletku a dalo by se z toho vytěžit hodně, což se bohužel nestalo. Na začátku je děj velmi rychlý, napětí postupně roste a když se mladý pár do domu nastěhuje, až do konce filmu se děj táhne jako nudle. Konec jsem moc nepobrala, mám v hlavě hodně otázek. Nepochopila jsem záměr těch bytostí. Přitom by se z tohoto dalo vytěžit opravdu hodně, karanténa, stejné domy, labyrint, divnolidé... Z filmu jsem byla mírně zklamaná. Malý kluk byl ovšem na pěst. ()

Dreamer odpad!

Ziadny dej, ziadny horor, ziadna pointa, len reklama na cigarety, auto a nuda, dalo by sa to zostrihat na minutu a nic by vam neuslo, kazda druha reklama ma zmysluplnejsi "pribeh" a to reklamy nemam rad - 10%. ()

kpt.Johanson odpad!

Pro mě příliš těžkopádně, nudně a nezáživně natočená zajímavá myšlenka, jejíž zpracování mě ovšem úplně vycucalo v zabitém smyslu, který šlo sdělit mnohem, mnohem zajímavěji. ()

Heywood

Dva mí oblíbení herci Imogen Poots a Jesse Eisenberg  natočili film, který se vlekl a vlekl. Vysvětlení pointy měl v prvních minutách (takže dále bez překvapení) a marně jsem si lámal hlavu, proč byl natočen. Jako poselství, že když víme, že hostíme „kukačky“, že nám přinesou jen smrt? Že bychom se tomu měli bránit? Jinak to bylo tak trochu o ničem. S rozpačitostí jedna hvězda a závidím těm, co tam našli cosi „uměleckého“. ()