Čenda s Janou to nemajú v živote jednoduché. Obaja sú nezamestnaní, Čenda má dlhy všade, kam sa pozrie, a najčastejšou návštevou u nich doma je exekútor. Toto všetko ale zmení farárom požehnaný tiket do lotérie. Rozprávková výhra 176 miliónov korún im otvára dvere do veľkého sveta neobmedzených možností, ale aj k hromade nových kamarátov, ktorí by si radi z výhry odkrojili poriadny kus. A hoci sa to niektorým podarí a vzťah dvojice sa naruší, nakoniec predsa len zistia, že najväčšou výhrou v živote je láska... (Continental film)

bobstock

Někdy mi připadá, že mě tvůrci a herci nutí být vděčný za každou novou českou ´´komedii.´´ V období covidu to nikdo nemá lehké a tak přijmeme každého scénáristického pisálka, (ve vší úctě) nenáročného režiséra a herce, kteří si můžou za drobnou odměnu štěknout. Musím se slitovat? Ne nemusím. Za 150kč v kině bych byl hodně naštván po tomhle nereálném patvaru. Jako, že je v Čechách urážka nepít alkohol tak i mimořádná výhra souseda Pepy z prdelákova a důl plný lithia? No ták, akorát mi to připomnělo, že si zničíme Krušný hory, kvůli zasr*** baterkám. + za Zdendu Godla, který jako vždy trousil břitký romský humor  30% ()

djfun

Ultra buranská komedie, při které jsem se ale překvapivě na pár místech dost bavil. Obzvlášť povedené byly třeba scény z restaurace či na návštěvě při zjištění výhry. Na druhou stranu dialogy zde kolikrát šustí papírem a občas až demencí a o herectví se nedá moc mluvit, ale již jsem byl v posledních letech (nejen) naší kinematografie donucen si na tohle zvyknout a do jisté míry odpouštět. Škoda, že druhá půlka ztrácí vtip a tempo a pokouší se zbytečně o laciný, rádoby hlubší podtext, který je v takovéto "buraniádě" nepatřičný a sotva ho tam chce někdo hledat. A btw, konec nemohl být předvídatelnější. I přesto, že se z námětu dalo vytěžit mnohem víc, si ale myslím, že to úplná trága nebyla a za těch pár salv smíchu to pro jednou za zkouknutí stálo:) ()

Warlukyn

Střihli jsme si mezi Šarlatánem a Štěstím, měli jsme štěstí, že jsme si vybrali Štěstí. Po delší době pořádná česká komedie, můžeme jenom doporučit. A z toho hejtu a komentářů negativních níže, je mi na blití, hlavně z těch lidí, co se musej ukájet jenom nad Deadpoolem...viz. komentář Slepejsek, popíše jak je to vlastně super a dá 1* buzerant. Občas mi ty komentáře připomínaj lidi s IQ 10, viz. oveckaoa - " Navíc na to, že to byly vidláci z vesnice tak si těch peněz moc nevážily 40 procent. " Ty degene nevíš, že na vesnicích je menší finanční gramotnost? Proč nedokážou bejt lidi objektivní a hodnotěj jen kolikrát se chytali za břicho.... ()

Olík

Nějak bláhově jsem si myslel, že šuplík pracovně nazvaný „úplně zbytečné tuzemské filmy“ je narvaný k prasknutí a ono ejhle, ještě se tam nějaké místečko najde. Řekněte mi upřímně. Pro koho se točí podobné „kousky“? Kdo je bude chtít zhlédnout podruhé, po třetí atd.? Jste to vy? Plusem snad jenom, že s tradiční Hřebíčkovou (Polívkovou, Dykovou, Geislerovou) penízky nepočítá tradiční Vetchý (Langmajer, Macháček, Čermák). Viděl jsem…..děkuji….již nebudu mít potřebu to zopakovat. ()

Dogfish

Scénář těchto letních komedii je vždy stejný. Hodíte do hrnce pár osvědčených herců, kteří jsou momentálně populární (Hřebíčková, Langmajer nebo Vetchý), naivní scénář okořeněný rádoby vtipy a hlavně to krásné letní počasí. Je to prostě bída a pořádná komedie v nedohlednu. 1* za pár obíbených herců a druhou za hlášky Godly. ()

anitae

Mumuland, menšiny, postižení, půjčky na děti a divní lidé všude kolem.  Pár vtipných pasáží, ale jinak úplně zbytečný film. ()

LordMysti

Toto je úplně od začátku do konce nenáročná komedie kterou jsem si překvapivě užil. Žádné snahy posunout film někam jinam, jednoduchá schémata, která ale fungují a člověk se prostě zasměje. Za mě dobrý :) ()

rublik05

Silně podprůměrná komedie, která absolutně ničím nepřekvapí, nijak zvlášť ani nepobaví, zato zaujme v první řadě krásným českým prostředím a sympatickou ústřední dvojicí. Příběh je jednoduchý, tvůrci se ani nesnaží o nějaké hlubší emoce či poselství, sází především na výkony Petry Hřebíčkové a Karla Zimy, na kterých je celý film de facto postavený. Chemie mezi nimi sice funguje, nicméně jsem od nich očekával trochu lepší (chytřejší) přednes, ale to je patrně dáno laciným a přihlouplým scénářem. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudil, ale pobavený jsem také zrovna dvakrát nebyl. Humoru je zde poskrovnu, žádné válení se po zemi opravdu nečekejte. Na jedno zkouknutí se to dá, ale příště už raději zvolím něco jiného. 3/10. ()

Trixinka

Takový promarněný potenciál jsem dlouho neviděla. Námět celkem ok, ale to to zpracování - hrůza. Chtělo to jiné obsazení (vynechat rádoby herce typu Godla a spol., ), lepší zpracování děje (dost mi to připomínalo Babovřesky, Kameňáky a další skvosty) a hlavně více přemýšlet nad vtipnými situacemi (opět všechny vtipy ohrané, předvídatelné a také nevtipné). ()

Parm1

Tento film je opravdu neskutečná hovadina, ale je tam úžasný lom, který se mi vážně líbí. Jinak teda jako fanoušek Honzy Dolanského musím říct, že to zase tak špatné nebylo. ()

Psycho.R

Celkem me mrzí, že dávám jen 2*, vtipy tam jsou, ale chybí tomu dobrá režie a nějaká dramaturgie, která by to vytáhla. Ale oceňuji, že až na jednu osobu tu nikdo neni zbytečně vulgární a u te jedne by to bylo opet vtipné, kdyby to dokázali tvůrci lépe uchopit. ()