Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa Xeelee k tomuto seriálu (181)

Zkušební let (2000) (S04E12)

E11 ⤶ Lidé si hrají a netuší co dělají. Zatím. Prostě poslepovali části lidské a goa'uldské technologie a doufají, že to bude fungovat jak má. Nefunguje. S tou záchrannou operací měli opět štěstí. Ale na začátku 6. sezóny už to bude lepší, fakt :) ⤷ E13 ()

Kletba (2000) (S04E13)

E12 ⤶ Země ukrývá mnoho překvapení. Třeba dva Goa’uldy ve stázi a goa’uldskou technologii včetně lodi. Být archeologem je docela nebezpečné povolání. Vracíme se do badatelské minulosti Daniela z dob před Hvězdnou bránou. Kolik funkčních vesmírných lodí se vlastně na Zemi povaluje? Usirev (Osiris) udělal pápá Zemi v těle Danielovy expřítelkyně. No řekněte, nemá on na tohle fakt smůlu? Sára se v následující dvakrát vrátí ve službách Apophise a pak si střihne významnou roli při návratu na Zemi. ⤷ S07E15E14 ()

Hadí zášť (2000) (S04E14)

E13 ⤶ Teal'c je drsňák, který delá vše pro to, aby se Jaffové vzbouřili, a Lidé s Tok'ry proti sobě poštvou dva mocné Goa'uldy, kteří se chtěli spojit. Aliance Heru'ura a Apophise by byla pro Zemi i Galaxii velmi zlá. ⤷ E15 ()

Řetězová reakce (2001) (S04E15)

E14 ⤶ Hammondovi z Texasu vyhrožovali a místo něj nastoupil do velení SGC tupý panák, který málem svou tupostí zničil svět. Epizoda hodně poodhaluje z politické linky s NID. Senátor Kinsey je větší hajzl než jsme doufali a Jack se spolčí s ďáblem (no dobře, s Maybournem), aby při operaci dost za hranou, při které si ušpiní ruce, vrátil věci zpět do pořádku získáním kompromitujících materiálů. Vypadá to, že lidstvo teď má zbraň, která dokáže zničit celou planetu. ⤷ E16 ()

Rok 2010 (2001) (S04E16)

E15Za žádných okolností nechoďte na P4C-970Jack O'Neill. Píše se rok 2001 a máme tu epizodu 2010, kdy je program Hvězdné brány veřejný, vše je jinak a Asheni úspěšně sterilizují populaci. Jack tušil, že je něco špatně, a tráví důchod u sebe na chatě. Generál Hammond je mrtvý. I když po obdržení zprávy na na P4C-970 už nikdy nešli, tak v epizodě Rok 2001 se s Asheny ještě setkáme a bude to samozřejmě průser, jako minule. Nebýt vzkazu z budoucnoti, tak by to dopadlo zle nejen pro nás. ⤷ S05E10E17 ()

Absolutní moc (2001) (S04E17)

E16 ⤶ O pravé povaze člověka se podle Omy rozhoduje v boji mezi jeho vědomím a touhami jeho podvědomí. Zlo v harsesisově podvědomí je moc silné, aby mu mohl vzdorovat. Zvítězit může jen když mu nedovolí bojovat. A Jack až moc dobře prožil co to znamená. Moskva má víc obyvatel než celá ČR. Bude muset změnit svou cestu, takhle by to nešlo. ⤷ E18 ()

Světlo (2001) (S04E18)

E17 ⤶ Goal'dské drogy jsou špatné, áno. Teal'covi je 101 let, áno. ⤷ E19 ()

Zázračné dítě (2001) (S04E19)

E18 ⤶ Sam se na letecké akademii líhne nástupkyně Jennifer Hailey. Chytrá jako ona a nerespektující autority jako Jack. Skvělá kombinace. A mezitím se na jednou měsíci schyluje k problému s energetickými světluškami. V další epizodě s Hailey už je použitelnější. ⤷ S05E13E20 ()

Entita (2001) (S04E20)

E19 ⤶ SGC nevědomky zaútočí průzkumnou sondou, která z nějakého důvodu létá, na jakousi elektronickou civilizaci a elektromagnetickými vlnami napáchá spoustu škod, tak zpět vyšlou inteligentní entitu, která má zničit Zemi. Naštěstí se nestihne přenést celá. Tenhle díl má precizně vystavěný příběh, vrstvící jeden zvrat za druhým a budující napětí. Jen není vysvětlen ten přenos stroj ⇄ člověk (tedy hlavně zpět v režii lidí), ale ta entita potřebovala aby to šlo… Thor jednou udělal to samé. ⤷ E21 ()

V dvojím ohrožení (2001) (S04E21)

E20S01E18 ⤶ Perfektní díl. Kopie SG-1 nesplnila slib a nepohřbila bránu. Měli nutkavou potřebu cestovat bránou na mise. Chudák Harlan o ně má strach. Pravá SG-1 tu kdysi zachránila lidi od Goal'da Heru’ura (není o tom žádná epizoda) a doporučili jim, ať zakopou bránu. Ani oni to neudělali a později si je podmanil Cronos. Umělý Teal'c se pokusil dokonat pomstu na Cronosovi a tomu pravému se podařilo ji dokonat. RIP kopie. ⤷ E22 ()

Exodus (2001) (S04E22)

E21S04E04 ⤶ Vracíme se k dělové lince s Tanithem, který svědomitě splnil roli užitečného idiota. Odpálení hvězdy je jednou z nejnezapomenutelnějších scén seriálu a taky to pak bývá často připomínáno. Děj plný akce a nečekaných zvratů. Jedna beznadějná situace se mění v ještě horší a... pokračování příště. Tanith to nějak přežil a vrátí se. ⤷ S05E09E01 ()

Season 5 (2001) (S05)

S04E01⤶ Zkáza Apophise na začátku předznamenala příchod Anubise. Do naší Galaxie málem proniknou replikátoři. Je ale otázkou jak se vlastně dostali do vzdálené galaxie, když jejich původ je v té naší. Objevení jejich stvořitelky v budoucnu změní mnohé. Poznáváme Orina, Oma se zas činí a mmj. povznese umírajícího Daniela. Dozvíme se vše co jsme chtěli vědět o Teal'cově minulosti (no konečně!) a prohlubuje se linka s Unasy a Chakou. Rusům se nedá věřit a několikrát je nutné s nimi spolupracovat. S příchodem Anubise tvůrci hodně přitvrdili. Zničili Tollánce, málem vyhladili Tok'ry, několikrát málem zničil Zemi a působí fakt děsivě. Děsí i Goa'uldské vládce soustavy, které ohrožuje. Už to jak ze začátku tajil svou totožnost a používal neuvěřitelně vyspělou technologii působilo děsivě. Celkově tu je víc slabších a mizerných epizod než v minulých sezónách, ale po minulé hodně kvalitní sezóně si seriál pořád udržuje dost vysokou kvalitu. Chybí mi tu ale nějaké extra kvalitní ikonické příběhy, které by se řadily k tomu nejlepšímu z celého seriálu. 5534445444433555425255/5* 82%S06 ()

Nepřátelé (2001) (S05E01)

E22 ⤶ A ještě horší situace se mění v naprosto fatálně horši situaci pro celou Galaxii. Ta loď, co napadla Apophisovu loď, byli replikátoři. Je čas rozloučit se s Apophisem, ale jak to i přežít? A co se stalo s Teal'cem? Perfektní pokračování konce 4. sezóny. V krátkém sledu lidí ukončili dva významné Goal'dy. Dobrá práce. ⤷ E02 ()

Na prahu smrti (2001) (S05E02)

E01 ⤶ Vše co jste kdy chtěli vědět o Teal'cově minulosti v jedné epizodě! ⤷ E03 ()

Povznesení (2001) (S05E03)

E02 ⤶ Povznesený Antik Orlin byl rebel, udělal chybu a napáchal spoustu škod. A po příchodu SG-1 se zamiloval se do Carterové. Ale ten vztah neměl budoucnost. Dozvíme se tu něco víc o povznesených, o tom, co vše se dá vyrobit z materiálů koupených na Zemi a sebraných ze zničených domácích spotřebičů (třeba malá jednorázová Hvězdná brána), Orlin napraví co napáchal a za pomoci ostatních se povznese a zmizí, aby se vrátil v epickém dvojdílnou 9. sezóny. ⤷ E04 ()

Pátý člen (2001) (S05E04)

E03 ⤶ Who the fuck is poručík Taylor z SG-1 ? Na základně mezitím rozbíhá vyšetřování Simmons, u kterého nikdo neví kdo to je a od koho má rozkazy. Mezitím Jack zachraňuje mimozemšťana, který se mu odhalí. ⤷ E05 ()

Rudé nebe (2001) (S05E05)

E04 ⤶ SG-1 obešla pár bezpečnostních protokolů a málem zničí planetu na seznamu chráněných planet. Ukazuje se, že je docela problém zasahovat na takových planetách na straně Asghardů, aby nedošlo k vypovězení smlouvy jako celku. Obyvatelé slepě věří ve svůj osud a bohy. Náboženský fanatismus included. Pár lidí zhatí plán lidí na jejich záchranu a zabije to dva členy SG týmu. ⤷ E06 ()

Zasvěcení (2001) (S05E06)

E05S02E02 ⤶ Při polibku došlo k výboji a Cassandře od té doby není dobře. (Nepřipomíná vám to Jeanin polibek z X-Menů?) Mění se v hok’tara, vyspělého hostitele. Vypadá to, že to chce a že ji to zabije, když Nirrti není dostupná. Nebo je? Díl plný ženských hormonů. V budoucnu už se Cassandra objeví jen jako stará v dílu 1969, když se SG-1 vrátí z minulosti moc daleko. Jo a splnit slib a propustit Nirrti se v budoucnu neukáže jako nejlepší nápad. ⤷ S02E21S06E16E07 ()

Domácí zvířata (2001) (S05E07)

E06S04E08 ⤶ Farmáři s tyčovými zbraněmi a zat'nik'ately používají Unase jako hospodářská zvířata a unesli Chaku. Tamní lid zotročovali unasovští Goa'uldi. Jak bystrá musí být domácí zvířata, abychom to považovali za neetické, nebo dokonce za otrokářství? Někdo by mohl zmínit inteligenci prasat, nebo chobotnic. Nebo si o tom můžete promluvit s veganem. Ale zpět k seriálu. Zajatý Chaka probudí v ostatních touhu ke svobodě a ve vzduchu visí vzpoura. Spoustu pozornosti na sebe strhl vůdce místních lidí Burrock (Lary Drake), což se málokdy vidí u nevýznamných vedlejších rolí na jedno použití. Skvělý záporák. Je to nejváženější obchodník s Unasy a za Chaku chce informace o chappa'ai. Zná totiž jen jednu adresu na planetu Unasů. Obchod ale nedopadne a trochu se to zvrtne. S Chakou se ještě jednou setkáme a lidem hodně pomůže. ⤷ S07E07E08 ()

V hrobce (2001) (S05E08)

E07 ⤶ Rusům se prostě nedá věřit. Navíc jsou neschopní, s talentem dělat impulzivně věci co je zabijí. Což je ale zas tak moc netrápí. Od napadení Ukrajiny Ruskem už ty epizody s Rusy nebudou nikdy jako dřív. ⤷ E09 ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě