Něco se zvrtne a při průchodu bránou je portál vyhodí na druhé straně. Dostávají se na planetu K'tau. Místní věří v severské bohy. Potkají se s místními. Jack jim prozradí, že se zná s Thorem. Ostatní mu uvěří, ale místní „kněz“ Malchus si myslí, že příchod SG-1 je počátek Ragnaroku (konce času) a snaží se místní proti SG-1 poštvat. Daniel, Jack a Sam se dostanou do svatyně a tam se jim podaří kontaktovat Asgardy – konkrétně s Freyrem. Chtějí jejich pomoct se záchranou tohoto světa. Do slunce tohoto světa pronikl prvek ze Země, a to vede k zániku Slunce. Jack se s nimi rozhodne promluvit. Je to marné. Nepomůžou. Tak si musí pomoci sami. (Varan)

Xeelee

E04 ⤶ SG-1 obešla pár bezpečnostních protokolů a málem zničí planetu na seznamu chráněných planet. Ukazuje se, že je docela problém zasahovat na takových planetách na straně Asghardů, aby nedošlo k vypovězení smlouvy jako celku. Obyvatelé slepě věří ve svůj osud a bohy. Náboženský fanatismus included. Pár lidí zhatí plán lidí na jejich záchranu a zabije to dva členy SG týmu. ⤷ E06 ()

ben666

Tak pro zažátek nesnáším náboženské fanatiky a fanatismus. Chování ve stylu: „Budeme se modlit a bůh za nás vše vyřeší a když ne, tak ochotně zemřeme v jeho jménu, místo abychom něco sami udělali. A pokud se nám náhodou někdo snaží pomoct, tak ho i jeho snahy zlikvidujeme, protože bůh si to nepřeje.“ mě dost vytáčí. Divím se, že Jack Malchuse nezastřelil... i když k tomu neměl daleko... ale jinak dobrej díl když sg-1 udělá chybu a snaží se jí napravit. ()

majo25

Epizóda, v ktorej SG-1 urobí fatálnu chybu, aj keď neúmyselne, a snaží sa ju napraviť. Akcia žiadna, iba pár technovedeckých experimentov a niekoľko hlášok. Ale keď O'Neill vystúpil, aby ľudom vysvetlil, že Frei (Asgard) nie je boh a splietal niečo o sivých mužíčkoch s nohami ako špáratká, normálne som sa za neho hanbil. ()

kwoky

Tahle přátelská návštěva se ale vůbec nepovedla. Také se dozvíme, že smlouva mezi Asgardy a Goauldy je složitá a jeden z bodů zakazuje záchranu planety. Celá civilizace je ohrožena, ale nakonec se to povede nějak vyšmoulit. Zajímavé jsou rozhovory mezi "zaostalými" obyvateli a chytrými a přesto bezmocnými lidmi. A také Oneill, který se na Asgardy neváhá pořádně rozzlobit. "Šedé prdelky" :) "- Přemýšlela jsem, pane." "- Šokovalo by mě, kdybyste někdy přestala." A jen pro zajímavost - řešení Carterové se supertěžkým prvkem je totální blbost :) ()

Grogan

Zajímavý nápad, kdy se ukazuje, co všechno ještě lidé o fungování brány neví a jak katastrofální důsledky to může mít, když se zahrávají s technikou, která převyšuje tu jejich. Zkoumá se tu i otázka toho, jak Asgardi předstírají Bohy (sice benevolentní) a pak nezasáhnou, když by je lidé potřebovali (což je zde naprosto logicky vysvětleno a popravdě mi vadí, že O'Neill s tím měl problém - jakkoliv tvrdě to zní, tak přece Asgardi neporuší smlouvu kvůli záchraně 1 planety, když by to Goa'uldům umožnilo napadnout kteroukoliv chráněnou planetu, jistě by té záminky s chutí využili). Bylo tu několik pěkných týmových momentů. Na epizodě mi celkově vadilo pojetí místních náboženských fanatiků - jejich pasivita, neochota něco dělat sami, dokonce násilím bránit pomoci. Tohle je negativní prezentace náboženství, která v epizodě Démoni byla naťuknuta, ale nebyla tak očividná. ()

Jan.Cada1

Klasický díl, SG-1 někam přijde, něco se pokazí a poté se situace vyřeší díky nápadu Carterové. Průměrný díl, který není až na skvělé vystoupení Jacka v radě Asgardů a jeho cholerický výbuch ničím zajímavý. ()

PlysovyMacko

SG1 napacha neúmyselne škody na slnku cudzej planety. Je to veľký problem a Asgardi nemôžu pomôcť. Carterova zas čaruje. Páčila sa mi fyzikálna stránka toho problému a vyriešenie. Chápem, že veria v svojich bohov, ale prečo by neodišli? A pekný červený filter. ()

Sa.sa

Šedé prdelky :)))) Planeta je sice chráněna smlouvou, ale SG-1 udělá chybu, která ohrožuje celou planetu :/ "je to na Vás pane, stejně rozumím jen 1% tomu čemu mluví..." :)))))) ()