Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

yaqwsx

Jako malé dítě jsem Stargate doslova žral. Teď s odstupem času se některým epizodám člověk zasměje, u některých chvíli posedí. Ale už to není můj šálek čaje. ()

Eilem

Som obrovský fanúšik stargate. Obrovsk fenomén.Napokon dokazuje to 10 sérií SG1, 5 sérií Atlantis ,a momentálne beží tretí seriál s podtitulom Universe.SG 1 to však celé začala.Vysvetlovať o čom je Stargate nemá zmysel ,pretože si myslím ,že to každý vie.Škoda odchodu Andersona ktorí sa do seriálu vracal v neskoršich sériach už len málokedy.Jeho vtipné hlášky museli každému chýbať. ()

Safir

Oblíbený sci-fi seriál, s širokou základnou fanoušků po celém světě je někdy přirovnáván ke Star Treku. Jeho pouť se zastavila na deseti sériích, což samo o sobě ukazuje jak je seriál oblíbený. Pro mě určitě nejlepší sci-fi seriál všech dob. Postavy se vyvíjejí, a přestože má každý díl svůj vlastní příběh, celkově jsou všechny součástí většího celku. Řekl bych, že jak jde čas, filmařský tým se zlepšuje a díly jsou čím dál tím lepší. Star Gate určitě utrpěla, když Richard Dean Anderson odešel na konci 8 série - jeho nezapomenutelné hlášky dávaly seriálu další rozměr. Samozřejmě najdeme několik nesrovnalostí - všichni mluví anglicky. Ale kdyby pořád byly problémy s komunikací, zase by se seriál nikam neposunul. Tyto drobné nesrovnalosti jsou vyváženy pečlivou propracovaností pozdějších dílů. Rozhodně jeden z nejlepších sci-fi seriálů všech dob. ()

fanik15

1 série: 95 % 2 série: 85 % 3 série: 85 % 4 série: 80 % 5 série: 90 % 6 série: 80 % 7 série: 70 % 8 série: 65 % 9 série: 55 % 10 série 75 % ()

greymon

Mám kamaráda, který na Hvězdnou bránu nedá dopustit. Já jsem někdy opačného názoru. Některé díly byly opravdu skvělé, jiné mě zase až tak tolik nenadchly, ale i přesto povedený seriál. Jinak pokud vysílají Hvězdnou bránu tak některé díly shlédnu, ale jinak nejsem takový fanoušek. 5* je podle mého moc a za některé díly, které se moc nepovedly 1* beru. 4* jsou zasloužené. ()

Hulkee

Pět hvězdiček je zcela subjektivní hodnocení, reálně má po deseti sériích tenhle seriál kvalitu tak na dvě, možná tři. Patří ale k mému dětství a když jsem jako malej kluk utíkal každý odpoledne domů z družiny, abych stihnul ve tři na nově další epizodu, byla to prostě nádhera - takže proč se taky jednou nezasnít. :) Plus naprosto perfektní role Richarda Deana Andersona, bez kterého by celý seriál stál za odpad - což se taky v pozdějších sériích potvrdilo. ()

Scelleton

Slyšel jsem o tom hodně, ale nikdy jsem nevěřil, že by to mohlo být tak dobrý jako například Star Trek apod. Ovšem stačilo pár dílů a přirostl jsem k tomuto seriálu navěky. Průměr sledovanosti - S1: 7 695 000 / S2: 7 933 000 / S3: 7 908 000 / S4: 7 685 000 / S5: 7 877 000 / S6: 7 440 000 / S7: 7 519 000 / S8: 7 308 000 / S9: 8 050 000 / S10: 8 482 000. ()

minima

Dávná posedlost, kdy jsem coby malá školačka hned po příchodu domů hodila tašku do rohu a šla se koukat na Stargate. Dnes jsem s radostí zjistila, že celé nadšení zůstává, a místo učení na zkoušky se dívám na náhodou odchycený první díl. A pořád mě baví a pořád je to skvělý. Ani mi nevadí dabing, to je asi taky součástí té vzpomínky. ()

frxXx

Niekedy jednotka SG1 vyriesi v priebehu par dni tisicrocne zahady a moralne problemy medzihviezdnych civilizacii a zase inokedy robi take hlupe rozhodnutia ze cloveku s tym az rozum postoji :-/ dalsie zvlastnosti ktore mi casom lezu hore krkom : 1. na vacsine planet si ludia len tak pred tou branou bacuju akoby nic, niesu okolo ziadne oltare, mesta straze, sak co? hviezdna brana bezna vec, na kazdom kroku na nasej planete take najdete, uplne obycajna vec to je 2. sg 1 si len tak vyjde z brany bez poriadnej vybavy, bez vozidiel, len s puskami niekde na neznamej planete a zrazu hľa! su v strede celej civilizacie a cirou nahodou prva osoba ktoru stretnu je daky prislusnik kralovskej rodiny 3. kazda civilizacia ovplyva dakou neuveritelnou technologiou ktora by velmi pomohla celemu svetu a posadka nevynalozi ziadnu snahu na jej ziskanie...skor sa snazi vzdy vyriesit daky nehorazny moralny problem planety (otroctvo, emancipacia...) 4. ako mohli goaldi ovladnut vesmir tymi nemoznymi, neohybnymi vojakmi s tymi nemotornymi tycami ? :D 5. bezpecnostne opatrenie brany su hrozne, kazdu chvilu branou prenesu na zem daku nebezpecnu vec. ked nou prechadza neznama bytost co mozebyt cokolvek pride par vojacikov s puskami... :D keby tam mali aspon dake gulomety, plamenomety, dela alebo co ... :D 6. vypravu do neznamych svetov povoluje jeden clovek (dost zhovievavy a casto riskujuci zivot na zemi kvoli jednemu clenovi sg 1 :D) 7.keby v skutocnosti existuje podobne zariadenie tak okolo neho su tisicky vedcov a dni noci skumaju zlozenia pody, rastlin z roznych planet...ale tu naco? maju daniela a cartrovu ti vsetko hned aj sami vedia :D 8. dalej by to bolo tisicky diplomatov nadvezujucich priatelske vztahy, snazili by sa vymienat technologie s okolitymi svetmi alebo naopak pomahat zaostalym civilizaciam, stavat tu kolonie, misie... 9. skoro vsade kde vystupia je okolo les...nikdy mesto, daky chram...asi na les su lacnejsie kulisy :D 10. na inych planetach sa stretli s minimom ras a zivocichov,skoro vsade su len ludia ale tak ok...ked som mal 10-12 mi to stacilo, teraz by som uz ocakaval od toho viac, stargate podla mna skryva v sebe vacsi potencial, so zaujimavejsimi svetmi a rasami, psotavami ()

Barrymore

Na tomto seriálu jsem vyrůstala. Jediné co mě zarazilo je fakt, že (téměř) všichni v celé galaxii a pár dalších umí anglicky (chápu tvůrce, že vymýšlet jazyk pro každou planetu a následná komunikace by byla problémem) :D. Pro prvních sedm sérií 80 %, pro osmou až desátou 50 %. Zkrátka moji oblíbení záporáci jsou goauldi a preferuji původní tým ;) ()

Marty95

Každodení spěch domů ze školy, jen abych stihl další epizodu, to je Stargate. Seriál na kterém se praktcky vyrostl se právem řadí k mým nejoblíbenějším a mě jako fanouška sci-fi nepřestane nikdy bavit. Pravda, některé díly zpočátku (první tři série) jsou trošku slabší, ale vše je vykompenzováno skvělými sezónami 5 a 6 a hlavně 7 sérií. 8 sezona se nese v odlehčenějším duchu, hlavní záporáci byli poraženi tak se děj soustředí na situaci Jaffů jako svobodného národa a na zničení replikátorů.. Poslední dvě série již bez R. D. Andersona, nebyly to pravé. Jistě, je zde nový, možná že atraktivnější nepřítel než Goauldi, ale způsob jakým je celý seriál ukončen mi přijde dosti uspěchaný, neřkuli odbytý. I přes tyto zápory vše vyvažuje řada výborných scén, dobří herci (hlavně Michael Shanks) a už jen samotný koncept, jenž se zrodil z jednoho filmu (díky Rolande Emmerichu) a vyústil až ve tři seriály a další dva filmy. ()

onixse

Člověk by řekl že deset sérií je hodně a že si seriál nemůže udržet své charisma a tu atmosféru, kterou má v prvních sériích, ale tomuto seriálu se povedlo udržet mou pozornost až do samého konce. Poslední, závěrečný díl byl tím nejlepším kamenem na vrcholu pyramidy, kterým mohli seriál zakončit. Pravdou je že jsem se s hrdiny tohoto seriálu sžil a to i přesto, že se občas nějaký ten člen týmu obměnil, ale to vůbec ničemu nevadilo. Tým SG-1 čelil svým nepřátelům občas až s neuvěřitelným štěstím, kterého je zde více než dost. Vizuální efekty se po ty dlouhé roky nepatrně měnily, lepšily se a to také získalo velmi na důvěryhodnosti celého seriálu. Když už jsem u důvěryhodnosti, tak rozhodně stojí za zmínku veliké množství odborných názvů, které používala snad jen Samantha Carterová. A i přes takové množství se u toho nenudíte. Hodiny proseděné u tohoto seriálu bych za nic jiného nevyměnil a proto doporučuji všem lidem, hlavně fanouškům SCI-FI. ()

kubas369

No tohle se mi hodnotí velice těžko je to totiž seriál mého dětství, kdy jsem ho nepokrytě žral (v tý době jsem byl zamilovanej do Carterovi, chtěl jsem být sarkastický jako Jack chytrý jako Daniel a silný jako Tielk) až později mi došlo že to zas taková sláva není spoustu dílu je naopak dost špatných až zoufalých ale přesto nemůžu říct tomu malýmu prckovi v sobě ne, a dávám plnej počet ale s jedním velkým ALE. Paradoxně mému staršímu já se nejvíc líbily ty dvě poslední řady, kde se tvůrci alespoň snažily vyvarovat chyb s předešlých serií, Jack ale chyběl i tak ()

GordonCZ

Úvodní série byly dokonce lepší než samotný film, hlavně postupné odhalování tajemství Golaudů opravdu dokázalo posunout zvědavost až na hranici možností. Jak se ale většina tajemství mimozemské rasy odkryla a začalo se ukazovat, že Američané opět jednou budou zachraňovat planetu Zemi (ano, celou, samozřejmě) před zlem z vesmíru, stalo se ze skvělého tajemného scifi seriálu vyčpělé béčko s vysychajícím pramenem příběhové náplně. A jakmile odešel O'Neill, přestal pro mě seriál už mít jakýkoliv smysl. Stejně jako další seriály na toto téma... ()

chesterko

Milujem vesmír, vtipné hlášky a dobre čitateľné bojové scény. Posledné dve série vás ohromia. Jack: (na výsluchu) Dobre, budem k vám úprimný. Nevolám sa Kirk. Moje meno je Skywalker. Luke Skywalker. ()

heisy

Seriál na který jsem se koukal, když mi bylo dvanáct, tehdy mě strašně bavil, a když se dneska náhodou kouknu na nějaký díl znova, pořád mě baví. Některé díly jsou slabší, ale v průměru mají velice ploty spojené dohromady, sem tam nějaký vtip a prostě je to dobrý! ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě