Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiálny text distribútora)

Grogan

Grandiózní úvod pro skvělý seriál. Hodně akce, sympatické herecké výkony (kromě hlavní čtyřky mě hodně zaujal Jay Acovone coby major Charles Kawalsky, který se v seriálu moc neohřál) a skvělá výprava. Počátek cesty za dobrodružstvím... ()

Psycho.R

Pilotní film se ještě dal stejně jako prvních pár sérií seriálu, pak mi to, ale přišlo natahovaný až moc a ničím objevné. Ale je fakt, že Hvězdná brána je snadně dojitelná kráva, protože pokud je brána na všech planetách, tak se může točit donekonečna. Avšak prvotní nápad už je pryč dávno. ()

Likan7

A takhle začal kult. Hvězdná brána dozajista kultem je, a tímhle pilotem, televizním filmem chcete-li to začalo. Skvělá hudba a perfektní obsazení (Richard Dean Anderson hláškuje od začátku do konce) a jedna velká nostalgie. ()

Myrddin

Snad nejhorší pilotní film, co sem viděl, docela se i divim, že to mělo dostatečnou sledovanost na to, aby začal ten seriál, kterej kdyby se po tak třetí sérii nezlepšil, tak by to byl snad nejhorší sci-fi seriál historie. Jinak, tenhle film nemá vůbec nic vlastního, kopírujou tam hudbu a fórky z původního filmu, Daniel Jackson má jako vypadat jako ten původní, ale ani trochu ho nepřipomíná, natáčelo se to někde v lese, protože neměli prachy, aby tam dali poušť, co se týče kostýmů, nikdy bych neřek, že byly použitý na seriál natáčenej od roku 97, tipnul bych je na nízkorozpočtovej seriál tak z první republiky. Tenhle film obsahuje snad všechno, co u filmů nemůžu vystát. dávam 1* asi snad jedině za to, že sem to vydržel a nepoblil sem se... ()

Jan.Cada1

Jeden z nejlepších pilotních dílů co kdy vyšly. Díl samotný nám dá zápletku na téměř 5 dalších sérií. Malá nepřesnost hned na začátku kvalitu nesnižuje - Apophis by přece nemohl nikdy z komplexu SG-1 odejít, brána je pouze jednosměrný průchod. ()

Cortesz

Docela solidní návaznost na Emmerichovu Hvězdnou bránu, ikdyž z filmu je jasné na první pohled, že jde o TV film, takže brát to jako plnohodnotný film nejde, už jen pro ty směšné kulisy, nic moc herce, ale na druhou stranu jak už jsem zmínil tento film dobře navazuje na původní film a tvoří nový směr ke vzniku seriálu, kterému jsem se vždy oklikou vyhýbal, ale dnes jsem to prolomil a zkoukl tento pilotní film k tomuto dnes již kultovnímu seriálu a musím uznat, že to je slušné sci-fi, ikdyž nevím, že by ze mě někdy byl skalní fanoušek, ale uvidím jak na si u mě povede seriál samotný. ()

L3G1ON4R

Jako přechodový můstek mezi filmem a seriálem, velmi pěkně zpracované a promyšlené. Jako film nekoukatelná slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Divák, který neviděl původní film, ani není seznámen se seriálem budou děti bohů jen špatně strávený čas, vzhledem k neúplnému vysvětlení a seznámení hned na počátku TV filmu. ()

ACDCKL

Výborný dvojdíl, který rozjel tento fenomén na dalších 10 let. Nový záporák, se kterým se vydrželo dalších 5 let, noví hrdinové, Chulak. 5*. ()

Víteček

Teď už to tak nepůsobí, ale když jsem to viděl prvně (a podruhé), tak jsem měl husí kůži a užíval si každý okamžik. V mnoha ohledech se liší od ostatních dílů, ale rozhodně to stojí za to. V současnosti hledám už spíš ty rozdíly, ale ten efekt, co to na mě mělo musím hodnotit 5*. ()

blazma

Tento seriál ve mě položil základy, které v sobě budu mít navždy. Základy jako milovníka Sci-fi žánru. Doslova jsem s tímto seriálem vyrůstal. Nebudu snad ani přehánět, že jako malý jsem nechtěl být popelářem, astronautem nebo nevím čím ještě... Chtěl jsem být super vycvičenej voják jako O'Neill, mega chytrej archeolog jako Daniel Jackson, Extrémně nadaný vědec a výzkumník jako Samantha Carterová... Takže prostě tohle je vynikající seriál, který za mě byl mezi základy dnešního scifi. ()