Fresh Prince

• USA The Fresh Prince of Bel-Air
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Scenár:

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack, Larry Wilmore (viac)

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell (viac)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

Likan7

Je zajímavé, že Fresh Prince je nejlepší na svém konci. Celý seriál stojí na Smithovi, o tom žádná, jenže samotný Will byl v prvních sezónách až moc mladej. O to víc se v posledních dvou sériích utrhl z řetězu a dokázal svou genialitu pro situační humor, který má opravdu nenapodobitelný a jedinečný. S postupujícími díly se se Smithem vyřádil ale i Alfonso Ribeiro, jehož Carlton si kradl většinu scén pro sebe. Jasně, kluci pochopili, že diváci chtějí jejich absurdní situace zahrávat do ještě absurdnějších závěrů, ale o to vtipnější pak jejich talent byl. Fresh Prince nikdy nebyl geniální seriál, byl seriálem mého dospívání a teď s mým trochu objektivnějším pohledem dost často vycházel do ztracena, ale to nic nemění na tom, že čím byl Smith starší, tím byl vtipnější, hvězdnější a mě bavil... Stejně jako strýček Phil, Carlton, Ashley, ze začátku otravná, ale ke konci dokonalá Hilary, "G" a i Viv, které přeobsazení hodně ublížilo, ale nakonec i ona to zvládla se ctí. Díky rodinko Banksových! ()

coco.brice

Will Smith a Alfonso Riberio se svoji tanecni kreaci na hudbu Toma Jonese,to je nesmrtelne...btw videli jste Willovu verzi I am telling you...?od Jennifer Hudson?pokud ne,tak si to najdete na youtube,bo si myslim,ze vice nez dve serie se v cr nekonaly..takze se obavam,ze vetsina z Vas to nezna a to je skoda ()

MartyMcFly89 odpad!

Willa Smitha mám rád. V Den nezávislosti, Muži v černém, Hancock i Já legenda. I jsem ten částečně hop-hopový Hancock (nesnáším tenhle styl) jsem zvládl a užíval si film. Ale tahle podivnost, kterou si pamatuji jak z Novy, tak ze Supermaxu. Byly to hrozné chvíle, kdy nedávali nic jiného a já musel sledovat toto (znáte to, byly doby, kdy jsem prostě musel být u televize za každou cenu, vztekal se u blbostí a byl rád za dobré filmy/seriály/pořady). Těžko bych na tom našel něco dobrého, co by mě neodrazovalo. ()

maestrotatum

Čéče, Fresh Prince alias mladík Will, ktorý je (ako on sám tvrdí) ten najlepší, najkrajší a najužastnejší boy z Philly. Fresh Prince bola a stále je IKONA. Vo svojej dobe udával Will trendy v móde, akože ruku na srdce, ani dnes by nezaškodilo troška farby do všednej všednosti. Podla mňa je Fresh ten najlepší kamarát akého si človek môže priať. Je s ním bohovská sranda, pretože podobne ako on aj jeho vtípky sú ikonické. Fakt dakujem, že Will Smith vytvoril Fresh Princa.. ale počkať veď on je Prince stále :D. Nikdy som sa pri seriály nedokázal tak nasmiať ako tu, a to mám každý diel videný snáď minimálne 3-4 krát. Dokážem to sledovať dokolečka dokola a to je klúč k úspechu. Rodina Banksovcov je dôležitou súčasťou môjho života a nikdy neoulutujem deň keď som sa do Bel Air pustil. Odporúčam !! ()

Fraktální

takže si to shrneme. blbý nezajímavý nudný děj. špatní herci, prakticky bezhudby. nízkorozpočtovaka až to bolí. pulka vtípů trapnejch druhá průmerná. Will Smithe nežeru, krom toho hraje tam stejne blbe jak ostatní herci. Rap nemam rád. na odpad to není, tam patří věci bez nadhledu. slabší jedna hvezda !!! ()

• Řidič taxíku v úvodních titulcích je Quincy Jones, výkonný producent pořadu. (Illuminare)
  • Česká premiéra seriálu proběhla na kabelové stanici SuperMax a to v roce 1997. Následně byl seriál se stejným dabingem na přelomu milénia odvysílán na Nově a po letité pauze zreprízován na stanici Smíchov a Prima Cool. (Jack_6428)
  • Na konci epizódy hrá v pozadí pieseň, ktorú naspieval Will Smith ako Fresh Prince spolu s DJ Jazzy Jeffom, ktorý v seriáli taktiež stvárňuje postavu Jazza. Pieseň sa volá "Girls Ain’t Nothing But Trouble". (maestrotatum)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (viac)

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (viac)