Děs přichází z hlubin

• USA Humanoids from the Deep (viac)

Místem dění je malé rybářské městečko. Má i bez toho, co se na něj chystá, dost svých problémů, jimiž jsou vztahy jeho obyvatel. Jednoho krásného rána jsou roztrhaní všichni psi, několik lidí se ztratí a je tu další problém. Za jeho původce jsou hlavním hrdinou Jimem a doktorkou Susan označeni mořští mutanti, kteří vznikli údajně jako doposud netušený vedlejší efekt při biologických pokusech. Při těch se manipulovalo s růstovými hormony ryb a žab a výsledkem jsou mutanti, kteří se neustále vyvíjejí do pokročilejších forem života. Tou poslední je člověk. Takže nyní přichází na páření s ženami nadržená armáda zelených mutantů. Ve městě probíhá nějaký festival a nikdo o ničem neví. Jen Jim a Susan, kteří se dostali až do mutantího hnízda a spěchají ostatní varovat, zatímco Jimova rodina je ponechána osudu doma. (surface)

Lima

Stvoření vypadající jako kříženec žáby a člověka napadnou poklidné rybářské městečko. Zpočátku zamordují psy, po nich přijde na řadu pár děveček s rozvinutými vnady a ke konci žabí muži rozpoutají hotový masakr na lidech slavících na pouti. Tak ano, je to nemožně zrežírované, zahrané a napsané. Ale odpad! stejně nedám. Za mojí slabost pro špatné a nechtěně směšné filmy, za ty občasné gore momenty a za závěrečných dvacet minut, když je vážně na co se koukat....PS: A ty nemotorné vykrádačky Čelistí v úvodu filmu a Vetřelce v samotném závěru jsou opravdu úsměvné. ()

Tsunami_X

Film o mořských mutantech, kteří se nápadně podobají Netvoru z Černé laguny, vraždí za podobných výrazových prostředků jako žralok v Čelistech a znásilňují místní dívky, aby se v samém závěru začali klubat jako Vetřelci. Celou tuhle veselou podívanou natočila žena (!!!), která si po tomhle snímku na celovečerním poli bohužel už ani neškrtla. Děj postupuje přes klasické peripetie, ve kterých jsou nám opět podsouvány jakési „vyšší“ myšlenky, počínaje xenofobií a konče vědeckými bláboly. V zásadě se však jedná o nudné drkotání, které se naštěstí v samém závěru překlene v geniálně natočený masakr. Seno, vidle a mořské sítě sebou. Pokud se však chcete bavit mnohem více, doporučuji televizní remake. ()

AGAMENON

Jsem velmi spokojen, spousta koz, krve, násilí, tak je to správně, tak to má být. Strupálov se opravdu povedl, pěkné přímořské městečko, holky by rozhodně na miss neuspěly, jelikož mají solidní trojky a nepropadají kanálem. Herci hrají docela obstojně, hysterky mě vždycky se*ou, ale co se dá dělat. James Horner složil solidní hudbu, byť na samostatný poslech, není nic moc a ukazuje jeho budoucí směřování, tj. brutální vykrádání svých vlastních kompozic. ()

Omnibus

"Leze, leze z bažiny, przní holky nevinný." DŮLEŽITÉ! Prosím opravit název filmu na Děs přichází z Brna. A nyní kvízová otázka za 4 zahleněné bludišťáky. Žije to na Moravě, v bažině, žere to hlavně Pražáky a je to zelené jako špenát. Co je to? Kdepak Jožin z bažin, to byl chyták, je to... PetrPan! Pacholek jeden, prý: "Ryzí osmdesátkový brak. A z hlubin přišel děs... nebo orgasmus.  Kozy i střeva ven, lubrikantem žabí hlen" a prdnul tomu krásné 4*. Zrůda jedna zelená, zlomyslná, humanoidní (prý). Tedy ne že bych měl něco proti genetickým pokusům či chlípným varanům, s tak  velkými gumovými ocasy, že by na ně sbalili i Godzillu, ale čeho je moc... Viz závěrečný, nekonečný a únavný masakr, ve stylu starých indiánek. Čím víc jich zabijeme, tím víc jich zůstává. Ještěrky, oheň, ještěrky, řev, ještěrky, panika, ještěrky, krev ... a pořád dokola, na jedno brdo. Já ani masakrovaní komparzisti jsme si to už neužívali a otrávení mutanti kradmo koukali na hodinky a po sobě navzájem: "Jak dlouho ještě, ještěre?!" Zavrčím jednou, podruhé už jen slabě. ()

ledzepfan

Další béčkové překvápko, které na první pohled vypadá jako tuctová osmdesátková kravina. Ve skutečnosti je to ale docela vymazlené a nápadité pokoukáníčko, které chvilkama docela zdatně buduje napětí skrze nenápadnou ale vtipnou hru s divákem. Monstra jsou hezká, děj plyne svižně, neoriginální příběh neruší-jen ti herci mohli být sympatičtější(ale to je drobnost)..... Čisté 4 to možná nejsou, ale 3 by byly málo. ()

• Všetky scény, v ktorých vystupovala Linda Shayne ako Miss Salmon, boli natočené pomocným štábom. (beso74)
  • Režisérka Barbara Peters sa vyjadrila, že humanoidov mali pôvodne stvárniť kaskadéri najatí pre tento film. Ale tí keď uvideli kostýmy, v ktorých mali hrať, odmietli to, pretože sa im zdali, že sú na smiech. Následne musela produkcia najať do úlohy monštier ďalších hercov. (beso74)