Pacient Pěnkava a sestra Huňková chystajú svadbu a primár Sova oznamuje svoj zámer odísť do dôchodku. Ešte predtým, ako sa tak stane, je potrebné vyčistiť si stôl.  Jeho miesto s najväčšou pravdepodobnosťou obsadí dr. Štrosmajer, ktorý má však problémy so svojou dcérou Irenou a jej partnerom Bauerom. V tomto období jeho menovanie za primára neprichádza do úvahy... (RTVS)

topi

Můžu se tisíckrát opakovat a trvám na tom, že v tomto seriálu se sešla naprostá herecká elita. Neskutečně emotivní scéna, když Štrosmajer natankuje Bauerovi, ten pohled Kopeckému do tváře je fakt síla. Druhý stěžejní moment je rozmluva primáře Sovy s doktorkou Čeňkovou o tom, že se v ní mýlil. Nebo rozhovor Štrosmajera se sestrou Huňkovou, zda její nastávající bude moci mít děti. Scénář a režie je prostě taky extra třída. ()

rakovnik

Odchod Sovy, obzvláště mezi soudruhy, nebyl kupodivu nejsilnějším momentem epizody. Hlavní roli si po půli děje uzurpoval skoroprimář Štrosmajer, z jehož obočí šel strach. Ale jeho protagonista stihl zahrát během několika minut snad všechny emoce. Divil jsem se ale, že Blažej a Ina to zvládli bez povšimnutí. ()

chrispe

To se zas nervy! Z Alžběty se stává pomalu, ale jistě pipka. Predátor Blažej opět zasahuje u čumící Iny. Štrosmajer... škoda mluvit! Budu se opakovat,  Kopecký je skvělý! A Sova (kde je to pitomé srdíčko, když ho člověk potřebuje). Asi jsem se zamilovala, neb když se pan Chudík směje, tak já též. Jako by vypadl z černobílého filmu. ()

Eire

Kopecky pride kvoli drbnutej dcere o primariat, supr vypointovana cast. . . Jedna s najdlhsich epizod kultoveho serialu s ktoreho sa podelali i ZAPADNI NEMCI a Cinani.... Uzasne co dokazali Dietl s Dudkem a plejadou zasl. a narod. umelcov v tak tazkej NORMAL. dobe vytvorit. Ked clovek nahodou prepne v TELKE na ORDINACI... vole. to uz je o necem jinem. 85% za tuhle epizodku. ()