Šance Emy po operácii nie sú dobré. V tú chvíľu na oddelenie privážajú ťažko raneného zvárača Václava Pěnkavu. Irena Štrosmajerová stále častejšie žiada otca o peniaze. Dr. Řehoř sa zdôveruje dr. Královej o svojich citoch k Alžbete. Tá jeho šance nechce príliš komentovať, ale jej rodiaci sa vzťah k Rezkovi posudzuje skepticky. Nekompetentný dr. Cvach zle diagnostikuje dieťa. Primár Sova navrhuje Cvachovi odchod. Po smutnej správe sa Dr. Sova začína vážne zaoberať odchodom do dôchodku... (RTVS)

rakovnik

Něco nového začíná, jiné naopak bohužel končí. Dialogy Sovy se Cvachem, ale hlavně se Štrosmajerem jsou vysoce působivé. Gentleman každým coulem. "Kolego, vy se na mě asi budete hněvat...". Navíc Vašek Pěnkava s Huňkovou dodali další silné emoce. ()

topi80

Jestliže jsem psal o slabině Jaroslava Dietla spočívající v neschopnosti psát působivé romantické linky, přičemž tento seriál je určitou výjimkou (byť romantické linky jsou tu více než svérázné), tak tady se Dvořák s Janžurovou chopili svých rolí tak, že odvedli práci za scénáristu, protože u těch hlášek je znát, že jsou z jejich hlavy a že je sázejí od boku s naprostou přirozeností. Doktor Cvach, jenž je na sále outsiderem, se navzdory studiu prestižních lékařských časopisů neukáže být ani dobrým teoretikem. ()

• Na pohřbu Emmy (Marie Motlová) zazní melodie „Zasviť mi ty slunko zlaté“. Jedná se o nejznámější skladbu hudebního skladatele Aloise Jelena (1801–1857). Slova k písni napsal básník Karel Drahotín Villani. (sator)
  • Dr. Cvach (Josef Vinklář) dělá rodinným příslušníkům pacientů přednášku na téma „luxace kloubů“. Luxace znamená vykloubení. (sator)
  • U diagnózy holčičky zazní, že se jedná pravděpodobně o koxitidu. Koxitida je zánět kyčelního kloubu. (sator)