3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

katakomb

Dokument skvěle působí na emoce, za to zaslouží jedničku podtrženou. Chyběla mi návaznost, ať už na zmíněné internetové servery, které umožňují, aby se toto dělo, nebo rodiče, kteří by se měli zajímat i o věci, které jim dítě říct nechce. Jak je tu v komentářích často zmiňováno, trochu pochybuju o tom, že kromě silného emotivního zážitku a rozvíření diskuze na velmi ožehavé téma, bude mít tento dokument větší přesah, bohužel, jsem nic nezaregistroval. Snad jedině v poslední době kampaň zobrazující konverzaci dětí s emotikony doughnutu, lilku a broskve a titulkem "myslíte si, že se vaše děti baví o svačině?". Je jasné, že dvanáctiletý člověk je ohromně zvědavý, sama Tereza Těžká mluvila o jakémsi "zvídavém píchání do vosího hnízda". A samozřejmě, že nelze uhlídat všude všechno najednou. Ale zároveň není možné jen ukázat záznamy videohovorů z naaranžovaného prostředí a čekat, že věci se tím vyřeší - to řeší možná následek, ale rozhodně ne příčinu. Takže za mě, dokument je dobře natočený a je vidět práce, která za tím vším stála, bohužel ale ukazuje jen jednu stranu mince. ()

Nick321

Nemít prachy! Nevadí. Zažít krachy? Nevadí. "A nevadí, že je mi dvanáct?" NEVADÍ! :-) No, je bezpochyby hrozné, to množství kreatur, které film odhalil, akorát je škoda, že kvůli Klusákově hladu po senzacích skončila tak vynikající seznamovací platforma, jakou bylo lide.cz, kde zdaleka nebyli jen úchylové. Na lide.cz se dalo lépe vážně seznámit, protože stránka nebyla komerční, na rozdíl třeba od badoo a podobných nesmyslů. ()

koragg

Závěrečná konfrontace ničemu moc nepřidala, těch několik minut bych se raději ještě něco dozvěděl (např. jestli ty trestné činy platí stejně, pokud se ukáže, že oběti bylo 18 let). Jinak skvělý dokument pro společnost. ()

Thalin

V síti je dost znepokojivý a bohužel realitu odrážející dokument. Snad každá holka, která si někde založila profil, narazila na nějakého úchyla. Někteří ornitologové se vyloupli hned, někteří si dotírání a posílání ptáků nechali na trošku později. A proč? No protože můžou. I když o to stojí minimum žen a nevyžádaně prakticky žádná. A virtuální doba jim to dost ulehčuje. Obecně to zažila spousta žen a dívek. A já taky. Tím spíš jsem to vnímala o to víc negativně, protože pak holka ztrácí víru. Když vidí, co za nechutnosti jsou někteří chlapi psát a posílat, i když ví, že to posílají dítěti. Tohle je krásná ukázka, kolik takových lidí je a že jsou to často právě ti, do kterých by to málo kdo řekl. A kteří třeba ve vedlejší místnosti právě uložili ke spánku vlastní děti a v obýváku sedí jejich manželka. Autorům dokumentu se minimálně povedlo lidem trošku víc ukázat, co se za některými profily skrývá a kolik jich ve skutečnosti může být a jak nebezpeční někteří umí být. Ale vůbec se nedivím, že hned dvě herečky pak vyhledaly odbornou pomoc, protože tohle nejen znechutí nejednu holku. Na jednu stranu je to i varování pro rodiče, aby s dětmi víc nástrahy internetu řešili a ony si je vážně uvědomovaly. Zvláště dnes, kdy je prakticky každý přilepený k telefonu. ()

Karel321

Konečně dobrý film od Víta Klusáka. Pravděpodobně se na tom podepsala Barbora Chalupová. Tentokrát žádné manipulace účinkujících, žádné ohýbání reality. Pan Klusák umí dělat krásné kvalitní záběry a tentokrát má film i kvalitní obsah. Smekám až na zem před třemi dívkami, které hrály nezletilé. To co musely snést, vidět a slyšet, je neskutečné. Máte můj velký obdiv. Film by měl být povinný pro všechny rodiče. Dětem do 15ti let bych ten hnus určitě neukazoval. Některé záběry jsou opravdu vysoce nechutné. Abych se přiznal, byl jsem v šoku z toho, co se na internetu mladým holkám děje. Člověk vůbec netuší rozsah a intenzitu těch prasáren, kterým jsou vystaveny. Dobrá práce. Tento dokument určitě nezůstane bez ocenění. ()

Dvany

Dokument představuje kvalitně zpracované téma, skvělé herecké výkony ústřední trojice a notnou dávku syrové nechutnosti, s jakou se na internetu lze setkat. Přesto jde v některých momentech o velmi odlehčený a vtipný snímek. Rozhodně si to nenechte utéct. Doporučuji komentář Kamila Kopeckého k filmu "V síti" na webu E-bezpečí: https://www.e-bezpeci.cz/index.php/rizikove-jevy-spojene-s-online-komunikaci/kybergrooming/1696-komentar-film-v-siti-je-jiny-nez-predchozi-snimky-orientovane-na-oblast-rizikove-komunikace-v-online-prostredi ()

Benigni

Šokující, skutečné, bezchybné. S tou limonádou se slečna herečka ještě dost krotila. Já bych mu dala v té kavárně židlí po hlavě. Kluk, který si chtěl jen povídat mě dojal k slzám stejně jako Anežku. ()

Svatopluk.Vi

Jsem ajťák a zároveň rodič - máme dvě dívky ve věku 10 a 13 let. Největším tahákem pro mne bylo to, jak moc složité/lehké je pro někoho cizího navázat kontakt a jako moc se "odkope". O tom, že se to děje jsem nepochyboval. Ale zásadní je, kdo tyhle kontakty vyhledává a jak moc se s tím dá pracovat. Film nastartoval diskuzi o tomto tématu, což je jedině dobře. Vycházím z jedné věci - že je poptávka (a třeba velká) je jasné. Že je nabídka (i když primárně to tak není zamýšleno) je také jasné. Bojovat primárně a preventivně s těmi, kteří poptávají, je těžké/nemožné/neúčinné. Snazší je působit na "nabízející" aby to nedělaly. Trpělivým vysvětlováním a působením a hledáním alternativ. A když už podlehnou, co se s tím dá dělat následně. Aby našly tu odvahu a svěřily se. Souhlasím s tím, že jako obezličku poptávající používají fakt, že když je to na internetu, o nic nejde. Ale ono k**** jde o hodně! Minimálně v tom, jaký názor si na muže dívky udělají a minimálně v tom, jak budou vnímat to, co se kolem nich děje a kam si nastaví "standardy". Zarážející také je, jak absurdní lž/faktai dokážou poptávající vymyslet, aby zdůvodnili to, či ono. Ale je to nefér boj - v podstatě nemohou prohrát a dosáhnou svého. A opět se dostáváme k tomu, že musíte svým "zlatíčkům" trpělivě vysvětlovat, co za tím je a jak je to ve skutečnosti myšleno. Ale když se k tomu přidá nefunkční rodina, kde není nikdo, kdo by vysvětloval ať už z jakéhokoliv důvodu, je to velký průšvih. Při pročítání zdejších komentářů jsem nechtěl věřit tomu, že film je zábavný a humorný. Přece jen cynik se u toho může bavit. Jenže ono je to fakt zábavné! Je mi jasné, že abyste se udrželi nad vodou, musíte si dělat legraci i z tak závažných věcí. A že tam těch legračních a veselých momentů je prostě hodně - třeba Karel letící z okna... Jak už jsem psal - film otevírá téma, ale nenabízí žádné rychlé a jednoduché řešení. Moc se mi líbil nápad, který zazněl po projekci předpremiéry v diskuzi - zkuste to zařídit tak, že si to večer pustí rodiče a druhý den děti ve škole. A pak diskutujme. A tohle se filmu daří skvěle. Jsem rád, že dokument vznikl a kdyby měl u někoho minimalizovat či snad úplně vyloučit dopad poptávajících, má to cenu. Rozhodně se nebojte dětem pustit dlouhou verzi (připravuje se i kratší šedesáti minutová tzv. "edukativní" verze s komentáři a vypuštěnými scénami), snesou ji. Bude z toho sice hodně dotazů, ale o to větší dopad to na ně bude mít. Jen touto otevřeností a "příkladem ze života" si to děti minimálně zapamatují. ()

Skimmy

Kdo na tento film jde, automaticky se zajimá o tuto problematiku. Je težké dát jiné hodnoceni, když nemáte vlastně jinou konkurenci v tomto žánru zaměřující se na tuto problematiku. ()

LordikDevil

Reakce na kumite: Proč "odpad"? Poznal ses tam v tom dokumentu někde nebo co? :) Všichni si myslím pochopili, proč se tohle děje a tímhle dokumentem se na to syrově upozornilo. Argumentuješ podobnýma sračkama jako ten šmejd na konci dokumentu, když si pro něj přišli. Děláš tady totiž z této příčiny něco, co by se vlastně dle tebe mělo omlouvat? Jakože 40-letý chlap asi neví, že vlastně poslat fotku svého přirození 12-leté holce je špatně a ještě to omlouváš tím, že ta daná mladá holka je v nepořádku? Přečetl sis ten svůj odpad po sobě? Běž se léčit ty úchyle. ()

cidla99

Klobouk dolů před všemi autory, především pak před trojicí hereček. Nejhorší na celém snímku mi přišel pohled devianta na konci filmu, který celou problematiku vidí jako chybu rodičů. Nejde hodnotit jinak než 5*, silný zážitek. ()

nuninove

Zaslouženě dávám 5*..Dech beroucí skvělá práce Víta a Báry a hlavně všech 3 hlavních aktérek..Dokument plný hnusu, odporných chlapů a jejich drzosti..Chvílema se člověk v kině i zasmál a mě osobně dojala scéna s mladým medikem..Pevně věřím, že to celé má smysl!! ()

ZaraCON

Stručně - byl jsem překvapen příjemně z hlediska profesionálního chování a natáčení hereček, ale zároveň jsem byl překvapen s velkou nechutí co se vlastně na tom internetu potuluje za zvěrstvo! Snímek se mi opravdu líbil, bylo to vůbec poprvé co jsem šel do kina na něco jiného než na pře-efektovaný hit dnešní doby. Je zde vše - emoce, napětí, znechucení, smích a radost... Tento dokument není jen černobílý a umí vytvořit i komické situace, u kterých se směje celé kino. 5*! ()

Veverajda

Od první minuty jsem seděla jak přikovaná. hypnotizována surovou realitou, zazitou na vlastní kůži..... V síti, je dokumentární film o tom proč by rodiče MĚLI vědět o každé minutě a o každém kontaktu na internetu, které jeho dítě má. Dokument, který ukazuje jak snadno si úchylové najdou svou oběť. Dokument, ktery odhaluje jak je snadný schovat se za "anonymitu" a pocit bezpečí počítače a být sexuální agresor.... Klobouk dolu pred "holkama", své role zvládly bravurně, i když to v nich nechá stopu. Diky oběma režisérům. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)