Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Matt Williams

Scenár:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (viac)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (viac)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiálny text distribútora)

wosho

Mě se Roseanne jako sitcom líbil. Není sice kdovíjak originální, či kvalitní. Má však jedno eso v rukávu a tím je John Goodman-on prostě neumí hrát špatně a sem se dokonale hodí-jemu patří ta čtvrtá*. ()

Janega

Pamätám si, ako môj otec hovoril, že by jej najradšej jednu vylepil po hube, za to jej kričanie. :D Ako skvost to nie je, ale občas som sa pobavil. ()

Paity

Je to vlastně takový hrozný seriál, kterému se přibližuje česká Helena a bere si z toho jen to nejhorší. Jde seriál popisující problémy jedné obyčejné americké pětičlenné rodiny, která má vlastní normální problémy, ale bere vše tak trochu hodně s humorem. ()

ondrula

Už když jsem ten seriál coby malé děcko sledoval, přišlo mi, že na tom světě roztomilých tlouštíků není něco v pořádku. Když jsem vyrostl, shledal jsem, že mašiny s tuplovanou nadváhou typu Roseanne jsou v reálu zlé, chamtivé, zamindrákované a věčně nasrané svině, které šikanují celé široké okolí a ve vhodnou chvíli zakousnou svého manžela. Roseanne kladivem do držky. ()

peetriss

Typicky americké moralizování maskované do hávu televizního sitcomu. Bohužel, i když nezastírám, že jsem se občas zasmál, je koncentrace dobrého humoru na sitcom poměrně dost nízká (na rozdíl třeba od dalšího částečně moralistického sitcomu Krok za krokem). Hlavním tahounem seriálu není Roseanne ani John Goodman, ale mladičká a už tehdy skvělá Sara Gilbert. ()

Mekgrůdr

Možná je to tím, že už je to nějakej pátek, co jsem to sledoval. Přesto si nevzpomínám, že bych se někdy bavil tak, jako u současných seriálů. Ale pokud Roseanne budou někdy opakovat, tak se milerád kouknu a případnou křivdu napravím. ()

jarmik

Jako malý jsem to občas sledoval, stejně jako Krok za krokem. Bylo to slabší, ale nevadilo mi to a občas jsem se zasmál. Není důvod jít pod 3*. ()

mira007

Legendární americký sitkom, který mezi řádky divákům sděloval, že i tlustí lidé mají své místo na televizním slunci, uznávám, že to je profesionálně udělané, ale žánrově a humorem mne to úplně minulo. Jediný díl, který jsem si zapamatoval byl ten s Brucem Willisem. ()

Linki

Tri, pretože tam bola postava Darlin a Davida, inak by som nekukla ani diel :) A preto, že Roseanne je hlava nesolventnej rodiny. ()

Ydrosten

Nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. Sem tam se mihne i vtípek který pobaví, ale jinak se jedná o další z řady nezajímavých USA sitkomů, které Evropan neocení, protože mu nebude moc rozumnět. 1 hvězda je za ten občasný vtípek, který trošku pozvedne koutky ůst. ()

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (viac)