Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

MaMitti

Zázrak - tady můžu (za sebe) napsat - kam se hrabe knižní předloha na české seriálové zpracování! Naprosto geniální, nepřekonatelné, perfektní! Koncert Horníčka se Sovákem a spoustou dalších hereckých es (velmi zdařilá a mnou oblíbená postava faráře v podání Hrzána) si nechávám čas od času ráda rozehrávat a vždycky se bavím královsky. ()

klúčik

Asi najlepší komediálny seriál zo 70tych rokov minulého storočia, ktorý bol vyrobený v Československu. Režisér Ján Roháč tu plne využil potenciál pána Horníčka a pána Sováka. Vynikajúco napísaný scenár a dialógy.Mám moc rád hlavne 5 diel, keď vyrábajú likér a konzervy. Vždy sa teším na opakovanie tohto diela. Dávam 100%. ()

DocBrown

Neskutecne prijemny serial. Obavam se, ze takovi velikani jako byl Sovak s Hornickem uz nikdy nebudou. Je mrtva ! Ne, je jen mimoradne lina tak kdo od koho opisoval ? :-) ATOM PERNIKU ()

wosho

Tento seriál s geniálním ústředním duem právem patří do zlatého fondu naší (a nejen té) televizní zábavy. Dnešní rádoby komici s minulou generací nemohou srovnávat. ()

Paity

Tohle nebude klišé, kdy řeknu, že to bylo skutečně mistrovské dílo, ale hlavně koncert Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka. A přesně jak už se píše níže, to, jaký měli prostor pro seberealizaci svou a svých postav v Písařích, to už se asi nikomu nikdy nepostěstí. Oni to však vzali za správný konec a výsledek je velice příjemná záležitost, která ani po dlouhých desetiletích neztrácí nic ze svého génia. ()

HArna

Pro mě určitě nejlepší československý seriál.Duo Jiří Sovák&Miroslav Horníček vytvořili jednu z nejlepší filmových komediálních dvojic,které jsem kdy viděl.Smekám,klobouk dolů!! ()

derryl

Souhlasím s hodnocením Regulusew: Sovák a Horníček si ušili role na míru a s bravurou se jich ujali. Skvěle napsané a zrežírované, prostě a jednoduše klasika! ()

McFee

Krásný seriál s výbornými výkony pana Horníčka a Sováka a paní Tichánové. I to že byl točen černobíle mu dodává něco na kráse. Seriál je proložen velice vtipnými, zároveň však velice inteligentními dialogy, u kterých jsem se někdy i celkem hlasitě smál. ()

Teabag

Krásný a vtipný seriál s neopakovatelným humorem dvou vynikajících komiků Sováka a Horníčka. K tomu se víc říct nedá: 5* ()

ondrula

Tohle je holt komediální seriálová legenda. Četl jsem knižní předlohu od Gustava Flauberta a ta vtipná není vůbec; buď to nebyl její původní záměr, anebo jsme už úplně přestali chápat mentalitu 19. století. ()

Charon11

Jaroslav Dietl, Miroslav Horníček a Jiří Sovák, to je záruka dobré zábavy. Celé je to postavené na dialogu pana Bouvarda a Pécucheta. Hodně mi to připomíná rozhovory Werich x Voskovec nebo Werich x Horníček. Jaroslav Dietl napsal výborný scenář, který jistě pánové Horníček a Sovák vylepšili svým komediálním talentem a improvizací. Mám tenhle seriál prostě rád. ()

laepus

Absolutní vrchol (nejen) české seriálové tvorby. Člověk to může vidět dvacetkrát a pořád se tomu bude smát. Improvizační schopnosti Horníčka i Sováka jsou nepřekonatelné a srovnám-li to s knihou, tak si myslím, že z ní vytáhli právě to nejpodstatnější - tu parodii měšťáka, který se domnívá, že všemu rozumí. ()

Garch

Božští Horníček se Sovákem v rolích zcela dle jejich naturelu a tolika vlastními vylepšeními dialogů, že si z Dietlovy adaptace Flauberta udělali svůj geniální seriál. A to Horníčkovi nebylo v tu dobu veselo. Obrovská klasika. Ostatní herci dobří, snad až na Josefa vždyckyvodníka Dvořáka. ()

papyrosaurus

Jednoznačně nejlepší český komediální seriál minulé éry. To co Jiří Sovák a Miroslav Horníček předvádějí s humorem sobě vlastním způsobuje záchvaty smíchu. Improvizace na špičkové úrovni, která by se neobešla bez kvanta odborných knih...i s obrázky. Na počest tohoto veledíla jsem si ráčil vypůjčit pro uživatelské jméno "odborný vědecký termín" který zde zazněl. Dokáži si velmi dobře představit, že bych také odjel někde na chalupu a tam se do konce života oddával vědám, umění a filosofickým rozpravám - určitě lepší náplň života než chodit z práce do práce.. ()

jilda

Jeden z těch nejlepších československých seriálů, vždy styloví a vtipní Sovák s Horníčkem. Můžu vidět znovu a znovu, takové herce už dnes nemáme. ()

waits

Čirá radost, jeden díl lepší jak druhý. Při sledování filosofických disputací, sprotovních, zemědělských, metafytických nebo vědeckých pokusů pánů Bouvarda a Pecucheta jsem si přál, aby díly trvaly dvakrát tak dlouho a abych měl možnost vidět, co ti pánové dělají, když na ně nevidím:) Mistrně (!) zahráno, podle mě nejlepší Horníčkovo ztvárnění postavy, Sovák ovšem také úžasný. A výborné jsou i postavy, které se kolem dvou štastných blouznivců motají (Moučka, Tichánková, Jemeková). Jak řečeno, radost se dívat! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)