Druhá řada seriálu Jeho temné esence začíná poté, co lord Asriel (James McAvoy) otevře bránu do nového světa a Lyra (Dafne Keenová), zoufalá ze smrti svého nejlepšího přítele, ho následuje do neznáma. V tajemném a opuštěném městě potká Willa (Amir Wilson), chlapce z našeho světa, který také utíká před pohnutou minulostí. Lyra a Will zjistí, že jsou jejich osudy úzce spjaty s nalezením Willova otce. V cestě jim však stojí řada překážek a všude kolem začíná zuřit válka. Paní Coulterová (Ruth Wilsonová) mezitím neúnavně pátrá po Lyře a je odhodlaná ji za každou cenu přivést zpátky domů. (HBO Europe)

Dejf4

Druhá řada je lepší a potěšila o mnoho více. Komornější cesta, kterou se seriál vydal mi zcela vyhovuje a takhle nějak jsem si to i představoval. Samozřejmě žádné velké epické scény tu nenajdeme, ale vše to vynahrazuje atmosféra, která je parádní. Celá série plyne neskutečným tempem, dialogy fungují a celkově toho není moc co vytknout. Snad jen ten trochu uspěchaný a na můj vkus emočně slabý konec. Z toho se dalo vymáčknout více. Ale i tak pochvala a na zakončení se těším. 7,5/10 ()

IZFNP

Natočené je to krásne, production desing hrá prvú ligu a obecne úroveň celého seriálu je stále veľmi vysoko. Scenár má čo ponúknuť celú stopáž, či už po stránke dobrodružstva, napätia alebo "food for thoughts", takže nie je priestor na nudu, na druhú stranu ma sledovanie prvej ani druhej série nijak zvlášť nestrhlo. Neviem, či je to tým, že som nečítala predlohu, alebo samotným seriálom, ale ako fanúšik fantasy žánru i kvalitnej televíznej tvorby by som u seba samej čakala nadšenie. A to skrátka nie a nie prísť. 65% ()

Dawe2

Vizuál hezký, příběh ucházející, ale trochu pokulhává spád na tu délku. Zase tak moc se tam leckdy nestane, je to natahané. Ale nejde nekoukat :-). Herecky dobré až výborné, Dafne Keen prostě umí (a umí mnohem víc než zde může předvést) a Ruth Wilson je totální bomba. Některé epizody výborné, jiné průměrné, závěr moc nenapínavý řekl bych - 80% a doporučení. ()

Franki69

Doplatil jsem na neznalost knižní předlohy a tak jsem zůstal po čekání na konec v posledním díle jako opařený, že to ještě nekončí. Jinak ale celé druhé sérii nevyčítám nic, nadstandardní úroveň si udržela po celou dobu a stále bavila. Doufám jen, že třetí sérii natočej dřív, než Dafne Keen dospěje, už teď je to na pováženou. Jestli jsem to pochopil dobře z kontextu, celé tohle dobrodružství by od unesení Rogera po války s Nejvyšší Autoritou nemělo trvat dýl než školní rok…A Dafne se přitom už patřičně žensky zaobluje…No nic, s hodnocením nemám problém, stejně jako S01 je i tato série za 90% ()

zuzzz.man

Dávám 4 za ten chybějící díl. Ruth byla božská, Dafne také překvapuje. Škoda smrti mé top postavy, ale jedou dle knih, takže nemám námitky - jen jsem doufala.. Ale těším se na 3.serii 😊 ()

Ronkar

V určitých ohledech se mi druhá série líbila víc než první.  Audiovizuální stránka je stejně skvělá jako v první sérii. Figury na šachovnici jsou rozmístěné a bez okolků se pokračuje v dobrodružství. Některé staré postavy odchází, nové se objevují. Lyra je po tragickém konci minulé řady dospělejší, vážnější, rozumnější a celkově sympatičtější (Dafne Keen je opravdu výborná). Její vztah s Willem se vyvíjí velmi pěkně, přirozeně a je jádrem celé story. Objevujeme další nový svět. Paní Coulterová jede svůj démonický charakter dál a objeví se i lord Asriel. Nejvíce mě v této sérii ale zaujala vědkyně Mary s přesvědčivým výkonem S. Kirby. Ta v naší realitě studuje Temnou hmotu a zjišťuje, že je propojená s Prachem ze světa Lyry. Mytologie celého příběhu i filosofický podtext se prohlubuje, nabírá obrátky a je to vlastně mnohem zajímavější, než jak to původně vypadalo. Ano, pořád je to Yung Adult fantasy s mluvícími zvířátky a magickými předměty, ale paradoxně mají Jeho temné esence v sobě hlubší myšlenky a vyzněním jsou dospělejší, než jak se jeví. Bohužel ani tato série nemá vyvážené tempo. Na skvělé scény a situace se nabalují méně záživné. Jestli je to chyba scénáře nebo přímo předlohy nevím. Všechny stěžejní momenty ale fungují skvěle a zjištění, kdo je ve skutečnosti Lyra je fakt skvělé. Natěšení na poslední série tím narostlo o 100 %. Jeho temné esence jsou svým způsobem jedinečný fantasy seriál. Nedá se to totiž připodobnit k ničemu jinému a už skutečně začínám chápat popularitu knižní série. ()

Amalberga

Některé epizody byly super, jiné děsně nudné. Hlavní duo - Lyra a Will mě nijak nezaujalo a nezískalo ani špetku mých sympatií, je mi úplně jedno, co se s nimi v seriálu děje. Na konci série došlo k hromadnému povraždění všech dobrých postav, a tak jsem ztratila jakoukoliv motivaci dívat se na třetí sérii. ()

Belphegor

Trochu jsem se bál, dvojka knížka na mě působila trochu zplácaně a našroubovaně. Scenáristi si s tim ale dovedli poradit. Vedení Willovi dějové linky už od první série byl dobrý tah, působí to mnohem vic přirozeněji. Samotný Will je dost sympatický, rozhodně jsem si ho takhle nepředstavoval, ale modernější doba seriálu sluší. Cittàgazze zpracované úžasně. Navíc Specters působí velmi dobře, dokonce i andělé jsou zajímavý, tady ale uznávám, že to byla moje představivost, která si je tak pěkně nedokázala vyobrazit. V kníže jsou městské části v našem světě hluché, tady to pěkně odsýpa. Velká spokojenost závěrem. Jsem zvědav na poslední řadu, o to víc, protože mě poslední kniha nebavila a přišla mi vyloženě natvrdlá s nepřirozeným vývojem událostí. Věřím ale, že se s tím scenáristi popasují, protože je to seroš dělaný srdcem. ()

Saiko_chan

Druhá série Esencí se zajímavě zaplétá. Dvě hlavní postavy, Lyra a Will, se seznamují a vydávají společně hledat odpovědi na své otázky. Scoresby začne hledat nástroj, který by ochránil dítě proroctví a Paní Coulterová je rozhodnutá získat svou dceru za každou cenu zpět. Děj série je velmi akční, dost temný a objevuje se mnoho nových postav (například Andrew Scott, kterého mám osobně hodně ráda, protože do svých postav vkládá zajímavé charisma). Nečetla jsem knihy, takže nevím, kam přesně se děj ubírá, ale zápletka se zkoumáním prachu mi už není moc sympatická. Nicméně na třetí, závěrečnou sérii se těším. ()