hygienik

Prvá séria Temných hmôt je svojbytná záležitosť, ktorej sa podarilo "emancipovať" od knihy. Je temnejšia, dospelejšia, viac proticirkevná, ale nudnejšia a menej charizmatická než film Zlatý kompas, ktorému sa podarilo zachovať si optimistický tón a viac sa držal predlohy. 2. séria Magický nôž je ohlásená, tak uvidíme, či aj vznikne. Celkovo je 1. séria pre mňa skôr priemerná. Pomohlo by ak by bola o 1 - 2 epizódy kratšia. ()

UhLee

První série - (7/10) : Zpočátku se vás seriál snaží ukolébat dlouhými dialogy a nečekaným skokem do středu všeho dění. Když ovšem přistoupíte na jeho hru, tak zjistíte že His Dark Materials je dost kvalitní podívaná s nádhernou hudbou a vizuálem. Seriál předčí ve všech ohledech svého filmového předchůdce z roku 2007. Jediná věc, která tomu chybí je velkolepost bitev. S tak nádhernou kompozicí je vážně škoda, že celkový dojem zhatí dost nešťastný závěr. Nejlepší epizoda: The Lost Boy (S01E05) ()

andalin

Vizuálně moc pěkné, herecky je mi ale úplně odporná hlavní paní s opicí, ale dá se přežít. Zbytek herců je fajn, baví mě přátelství mezi Lyrou a Rogerem. Je to celé taková hezká temná pohádka protkaná početnými úmrtími. :D Těším se, co přinese další sezóna. Škoda, že nám na konci poslední epizody nenabídli o trochu víc. ()

Anderton

Pokiaľ si dobre spomínam, tak prvá séria viac menej opakuje to, čo sme videli vo filme, kde sa už ale ďalej nepokračovalo a tak bolo logické, že už raz sfilmovaný dej musí dostať reštart, ak chceme pokračovať ďalej. A rozhodnutie nakrútiť materiál ako seriál sa podľa mňa ukázalo ako správne. Niežeby nestačilo šesť epizód, ale dobre, nuda sa nedostavila. Jednotlivé epizódy sú vzácne kvalitatívne vyvážené, čo znamená, že ak vás séria chytila prvým dielom, budete neustále spokojní, ak naopak nie, tak nemá význam pokračovať. Casting je takmer perfektný, od Dafne cez Ruth až po Jamesa a aj mnohé vedľajšie postavy. Len ak sa tešíte na Andrewa Scotta, tak sa môže dostaviť vážne veľké sklamanie... ()

MartinezZ

Viděny jen tři první díly a pak jsem to zabalil. Po Pánu prstenů a Potterovi se roztrhl pytel s filmy a seriály na všelijaká ta fantasy témata a ždíme se to od té doby tak, že mnohé nedává smysl. Knižní předloha je možná skvělá a možná i seriál pro knižní fandy, ale kdo se tohohle světa nedotkl, pro toho seriál vážně není. Výsledek je pak v takovém případě neskutečná slátanina nesmyslů pouze si na fantasy hrajících. Nikomu se nic nikde nevysvětluje, protože všichni diváci všemu rozumí a zákonitosti světa chápou. Tohle je vlastně zjevně již několikátá řada seriálu, ke kterému někdo předchozí řady zapomněl natočit. Já se pak na to koukám a nudím se a říkám si, že ten Zlatý kompas byla docela fajn a hezká pohádka, oproti téhle blbosti. Podívejte se tedy nejprve na film a jestli z něho budete unešeni, zkuste i seriál. Jestli ne, HDM rovnou zcela vypusťte z plánů. ()

• První díl sledovalo na BBC rekordních 7,2 milionu diváků a na HBO 724 tisíc, tím se stal v Británii nejsledovanějším novým dramatem od roku 2014. (Salem)