Potulný samuraj Kenšin: Konec

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (viac)

V roce 1879 se Kenšin a jeho spojenci musí postavit zatím nejmocnějšímu nepříteli: Kenšinovu bývalému švagrovi Enišimu Jukiširovi a jeho poskokům, kteří přísahali pomstu. (Netflix)

UncleMorty

Hodnocení po shlédnutí všech filmů, které si víceméně držely stejnou kvalitu. Upřímně jsem původní mangu ani anime neznal a vůbec toho nelituji. Objevení téhle série na mě působí doslova jako zjevení v době, kdy každé studio adaptací mangy v podstatě starý titul zlikviduje a ještě působí tragikomicky. Battósaie se tohle díky bohu netýká a máme tu rovnou čtyři skvělé díly o potulném samurajovi v dobách průmyslové renesance s choreografijí soubojů kde by se rovnou hned několik dalších režisérů mohlo učit. ()

Ja.Malachi

4* za bojovú choreografiu,,,tak ako predchádzajúce časti..inak dej to má taký ázijský ,ktorý je hoodne odlišný od ostatného sveta..a toť nie každý ho má rád..ja to preskakujem... :) ()

Kritickej

5/10 Vlastně stejný jako většina ostatních dílů. Souboje vysoce nadstandardní, jakmile se ale nebojuje, je to (až na výpravu) průser. Jo a ten nápad s napravenými padouchy začíná být hodně obehranej. ()

Sopholojong

Druhy najlepsi Kenshin a vycibrena samurajska komiksovka. Prave komiks je tu viditelny najviac zo vsetkych dielov - kostymovou a vlasovou stylizaciou hlavneho zaporaka, extravagantnymi sidekickmi (jeden podobny Shredderovi s akymisi "wolverinovskymi drapmi", druhy s kanonom alebo gulometom namiesto ruky), anti-gravitacnejsimi subojmi (Kenshin uz takmer lieta), navratom zmenenych hrdinov atd. Vsetko v super-dynamickom mode s dlhymi, kaskaderskymi akcnymi scenami typu zatknutie vo vlaku, bombardovacie inferno v meste, Kenshin versus asi 50 prisluhovacov Enishiho a zaverecny suboj s nim samotnym. Tato saga mi celkom sadla a i ked sa japonski tvorcovia este maju co ucit o vystavbe charakterov a vedeni hercov, bude mi chybat. ()

sarulefilm

Ono není úplně typické navázat na sérii po 6 letech, navíc, když původní trilogie skončila vcelku uzavřeně. Chápu, proč musel vzniknout prequel, který velmi oceňuji. Tomoe je přece jen pro Kenshinův příběh důležitá a ve filmové sérii chybělo vysvětlení jeho druhé jizvy. Ale Konec v předchozích filmech pokračuje a zakončuje je, což mi přijde trochu zbytečný. Vlastně bych byla mnohem radši, kdyby tento díl nevznikl. Zkrátka protože je tak jiný, že si ho nedokážu spojit s ostatními filmy. Už od prvního momentu nás ten Netflix praští do očí svojí digitalizací a estetikou. I souboje spoléhají víc na triky než práci herců a působí díky tomu příliš uměle. Přitom jsou právě souboje pro celou sérii nesmírně důležité. Film sám o sobě není zas tak špatný, ale s původními díly se nedá srovnávat. Je zde víc akce, takže komu vadila předchozí klidnost, tak se tu konečně dočkal. Nechci ale končit příliš negativně, proto vyzdvihnu společný boj Kenshina a Sojira, který byl epický. ()

CHYREN

Těžko může někdo popisovat něco, co má tak kontroverzní vztah k historii, i tak těsný vztah k ní. Resp. nemá žádný vztah k pravdivé historii a tak skvěle ji glorifikuje. V tomto filmu vám na rovinu tvůrci řeknou, že se tohle nikdy nestalo. A pak vás fackují do bezvědomí výjevy tak reálnými, že musí plesat srdíčko blahem. Ano, některé fragmenty soubojů jsou nereálné, přehnané..hrdinové se zázračně uzdravují z "fatality" zranění, ale ... ty kulisy! Ten "tah na branku", kdy se zdá, že protagonisté bojují skutečně o život, až se z toho rosí monitor. Navíc skvělý příběh, který má hlavu i patu a hlavní hrdina svůj velmi osobitý a efektivní styl. Musíte znát alespoň něco málo z historie Japonska, zbraní, kultury i globálního kontextu, aby člověk docenil různé podkresy a náznaky tohoto skvělého dílka. Pošmáknul jsem si. Díky Džapíci! ()

majlika3

Závěrečný díl byl opravdu plný akce,  na můj vkus  až dost.  Boje byli opravdu mistrovským kouskem,  jen občas  byli některé údery   až přehnané a celkovému dojmu z bojů to  neprospělo.  Čekala jsem ještě trochu romantičtější konec. Ale rozhodně  zklamaná nejsem, maximálně jen z toho, že to asi byl poslední díl ( když pominu The Beginning ) Sató asi nestárne. ()

Zaks

Nie moc zamotaný dej sa dostáva do záverečnej fázy. Miestami dlhšie príbehové pasáže boli vyvážené skvelými súbojmi s famóznou choreografiou. Vynikajúce vyvrcholenie veľkolepej ságy. ()

dudonko

z charakterneho animaku - divny film... Postupy originalu nesadia na hranu verziu, cele to posobi divno -pateticky strapatí hrdinovia na estrogene s basovym hlasom a dlhym vlasom... ()