Odpadlík

USA, (1992–1997), 78 h 52 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Stephen J. Cannell

Lorenzo Lamas, Branscombe Richmond, Kathleen Kinmont, Sandra Dee Robinson, Stephen J. Cannell, Larry Manetti, Geoffrey Blake, L.Q. Jones, Shauna Sand (viac)

Reno Raines (Lorenzo Lamas) bol skvelým sandiegským policajtom - ibaže spáchal „ultimatívny hriech", keď sa rozhodol vypovedať na súde proti svojim kolegom, ktorí sa nechali zlákať na zlé chodníčky. Tí sa ho na oplátku pokúsili zlikvidovať, no namiesto toho zabili ženu, ktorú nadovšetko miloval! Nespravodlivo obvinený z vraždy je teraz štvancom, no nevzdáva sa - naďalej bojuje proti zločinu a chytá iných štvancov, ktorých potom odovzdáva do rúk spravodlivosti veriac, že jedného dňa sa jej dostane i jemu a skutočná pravda o pôvodcoch jeho trápenia vyjde najavo a oni budú náležite potrestaní. Stal sa z neho lovec ľudí, odpadlík menom Vince Black, ktorý v kalifornskom Bay City pracuje pre kanceláriu jedného z najznámejších lovcov ľudí Boobyho Sixkillera (Branscombe Richmond), ktorý mu ponúkol miesto i novú identitu, keď spoznal jeho temné tajomstvo a stali sa z nich verní priatelia. Súčasťou skvele fungujúceho tímu detektívov bola dlho i krásna Bobbyho sestra, Cheyenne Phillipsová (Kathleen Kinmont), ktorú však o niekoľko rokov neskôr vystriedala nemenej pôvabná Bobbyho nová asistentka Ashley (Shauna Sand). (TV Dajto)

maeb

Hrdě se přidávám k těm, kteří na tohle s velkou oblibou koukali a dnes ani neví proč. A speciální hvězdu dávám za Bobbyho Sixkillera. ()

Beri

No keď ste z dákej južanskej americkej diery a radi nosíte cowboyské klobúky a páčia sa vám ženy oblečené ako 3-dolárové šľapky je to seriál pre vás. Inak sa tomu radšej vyhnite, pravda ak nieste fanúšik ozaj kvalitného gýču. ()

Honsik

TV Nova nám Odpadlíka někdy v roce 1994 servírovala od 22.30 každý všední den a já byl každý díl přikován k obrazovce. Po Vražedném pobřeží to byl 2. seriál akčnějšího ražení a pro mě skvělý "večerníček" na dobrou noc. Lorenzo Lamas býval dobrým policistou, spáchal však ten největší zločin - svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Chtěli ho zabít, místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance, lovec lidí...odpadlík. Moc se mi toho do paměti nevrylo, ani tohle, tohle je pod kůží:-) ()

Marrianna

Pamatuji si, že jsem se koukala, ne na všechny díly ale podstatnou část jsem viděla. Čím jsem byla starší tím víc mě ten "mamlas" pardón Lamas štval, takže teď už bych při vzpomínce možná dala maximálně snad jen půl hvězdičky, kdyby to šlo, ale za toho indiána bych možná přemýšlela mezi jednou - dvěma. Takže průměr =1* ()

pe3czech

Pamatuju se, že jako prcek jsem Lorenza Lamase docela obdivoval, zdaleka jsem nebyl schopný "docenit" skutečných "kvalit" seriálu. Jediné, v čem mě vlastně seriál ovlivnil(ne, že by za to mohl on, ale přibližně od té doby si to uvědomuji), je má láska k motorkám:-) 21% ()

HEED

Nostalgie devadesátých let, já mám prostě tu dobu rád. Nestíhal jsem každý díl, ale většinu jo. Nejvíc se mi líbily díly kde se nahánějí Reno Raines a Dutch Dicson. I když je to béčkový seriál tak akce tam bylo dost a když se kouknu na dnešní akční seriály a na ty tehdejší.....je v tom určitý rozdíl, podle mě k horšímu. ()

GordonCZ

Bývalý polda, který byl nucen stát se uprchlíkem kvůli falešnému obvinění z vraždy své přítelkyně a v mezidobí, kdy se snaží najít důkazy své neviny, jen tak mimochodem bere spravedlnost do svých rukou a trestá všechny kolemjdoucí zlosyny, přestože tím umožňuje svým pronásledovatelům zůstat vždy jen o kousek za ním. Na dnešní dobu poněkud naivní námět (přestože spousta seriálů by se v něm i dnes dala najít), ale tehdy snad i díky Harleyi a v něm schované brokovnici ještě docela funkční. Alespoň na několik dílů, protože všech 110 se nedalo shlédnout ani tehdy. ()

rob_troy

Tenhle seriál má jednu kladnou věc a to takovou, že pokud jste ho neviděli alespoň 5 let, tak si vygooglujte českou znělku. Je to k popukání :D ()

Stejšn

Výborný titulní song, sympatický Mamlas, občas docela zábavné epizody. Ale taky přechytralý Berta Šestivrah. Nebyl jsem pravidelný divák, ale seriál byl spíš lehce nad průměrem. ()

marek29

Možná poslabší přikování k TV než třeba pobřežní hlídka, ale v žánru pravěkých seriálů si myslím, že si zaslouží o hvězdu míň. Přece jen nadutých hrudí aby tady jeden pohledal a tak nám zbývá jen bohapustá nostalgie.. Boby Sixkiller, Lorenzo Lamas - psanec, který loví psance a boj za jakousi spravedlnost. To je definice Odpadlíka :) (jinak samozřejmě cokoliv bylo lepší než učení takže 3/4 hodinka středoškolského gymnaziálního prokrastinování byla čas od času zneužita 3:-) ()