Pink Floyd: The Wall

• Veľká Británia Pink Floyd: The Wall (viac)

Režisér Alan Parker nakrútil hudobný film Pink Floyd: The Wall podľa scenára Rogera Watersa, speváka a basgitaristu kultovej skupiny Pink Floyd. Snímka je filmovou vizualizáciou rockovej  opery z roku 1979 The Wall, ktorú skupina už predtým niekoľkokrát realizovala vo výpravnej javiskovej verzii. Hudobný námet, hrané pasáže a animované výjavy sú spojené rámcovým príbehom rockera Pinka, Watersovho autobiografického alter ega, ktorého traumy z detstva a frustrácia z úspechu doviedli k úplnej sebadeštrukcii. Počas amerického turné v hlbokých depresiách zostane zamknutý v hotelovej izbe. Vracajú sa mu spomienky na detstvo, poznačené smrťou otca - vojnového hrdinu, ale aj prehnanou materskou láskou a despotickou výchovou sadistických učiteľov. Každý negatívny zážitok sa stal len ďalšou tehlou do múru, chrániaceho Pinka pred okolitým svetom. Postupne sa tak odcudzil nielen fanúšikom, ale aj svojej nevernej manželke. Cestou po špirále depresií a excesov drogovej závislosti upadá do halucinácií, v ktorých vidí sám seba ako nacistického vodcu zástupov. Po precitnutí pred symbolickým súdnym tribunálom skladá účty z  rán i  previnení a musí sa podrobiť rozsudku: zbúrať múr a otvoriť sa svetu. Film bez lineárne budovaného deja a bez tradičných dialógov len prostredníctvom sugestívnych animovaných obrazov Geralda Scarfea a apokalyptickej hudby z albumu The Wall vypovedá o izolácii, šialenstve a skrytých traumách, ktoré z týraného môžu urobiť tyrana. (RTVS)

quasar

Na tohle nestačí domácí, to chce kino opravdové a reprobedny s vysokým kmitočtovým rozsahem. Film se musí nakoukat, neznám nikoho, kdo by ho pochopil napoprvé. Přesto, že jsem znal životopis R. Waterse a vůbec historii Floydů (má nejoblíbenější artrocková skupina - takže jsem nekritický), měl jsem v tom úžasném představení trochu zmatek, a když jsem odcházel z kina, bylo mi jasné, že na tohle půjdu znovu! Do dnešního dne jsem Zeď viděl asi šestkrát, z toho čtyřikrát v kině, už vím přesně o co gou a vychutnávám si detaily. ()

moviepill

Mother, I know I am just Another brick in the wall, but this movie makes no wall of disappointment inside me, but raises me to the upland, where I will say Goodbye Blue Sky and will come back Comfortably Numb, and finally I will Run Like Hell right to the basin of thoughts about us, will be Waiting For the Worms. I love Pink Floyd! ()

DeepMaster

Stále scháním něco podobného, něco, co by toto dílo zastoupilo, ale bohužel pořád nic. Nic se ještě nepodařilo vytvořit, aby to bylo schopné konkurovat tomuto jedinečnému dílu. ()

Aywes

95 minutový videoklip plných vyjádření deprese a beznaděje. Já ani nevím jak tento film poděkovat budu se na něj muset podívat znovu jelikož jsem toho dost nepobral, ale přesto jsou zde scény a texty, které se mi celkem zaryli pod kůži. Velmi zajímavý film, který je povyprávěn pouze formou písniček. Tohle prostě není jen cihla ve zdi. ()

milanko8

Od Pink Floyd(ů) žádné album nemám a neposlouchám. Tenhle film je ale zkrátka mazec! (Zatím dávám 4 hvězdy, protože, abych plně pochopil a docenil kavlitu tohoto absolutně netradičního a jedinečeného filmu, musím si ho pustit ještě aspoň jednou.) ()

blackmonic

Jedním slovem: DOKONALOST!!! Písničky Pink Floyd jsou dokonalé a nezaměnitelné samy o sobě, ale v tomhle podání mají úplně jinou atmosféru. Grafika a animace jsou naprsoto nadčasové, průlomové a byli inspirací pro další projekty. Podání atmosféry doby je reálné až běhá mráz po zádech! Člověk prostě zůstane sedět s otevřenou pusou, bez hnutí a naprosto ohromen. Eperiment který je naprosto ohromující. Ještě jednou: DOKONALOST! ()

Jebak8

Jak tohle mám hodnotit?? Hudba je prostě Pink Floyd, i když v mnoha věcech se film liší od desky (třeba když zpívá Pink), obrazem to však nebylo nějak moc super. Takže buď pít nebo hulit a pak dívat, jinak volím desku! Která je asi tak třetí nejlepší deskou, hned po Wish you were here a Dark side of the moon...:D ()

hodbodka

Když jsem poprvé viděla The Wall, bylo mi hodně málo a vůbec jsem to nepochopila a rozhodně ani nedokoukala. To jsem však neměla o samotných Pink Floyd ani páru. A o válce, které se to také týká ani nemluvím. Postupem času jsem jsem si však začala říkat, že na tom asi něco bude, když je to pro tak širokou populaci lidí, kteří to prostě milují. A já se taky zamilovala. Tak jak do The Wall, tak do samotných Pink Floyd. The Wall je prostě neuvěřitelně emotivní a nezapomenutelná. Roger Waters prostě věděl, co dělá. Nejlepší na tom je, že on to ví vždycky. ()

Fugito

Veľmi náročný fil s peknou myšlienkou, úžasná hudba od perfektnej kapely. Skvelé animácie, ktoré sa s filmom pekne prelínajú. Ak človek pochopí pointu tak si film užije ak nie tak z neho nemá nič- iba jeden veľký videoklip. ()

Titleist

Nejlepší film s nejlepší hudbou od nejlepší kapely všech dob, s nejlepším příběhem a nejlepší atmosférou! ''Waiting! All you need to know is follow the Worms'' ! ()

Glukoza

Když jsem viděla Zed´ poprvé, byla jsem zhnusená. Podruhé uzemněná. Scarfe a Floydí hudba, to je epické! Člověk se prodírá symbolikou některých scén inspirovaných především blízkým okolím zamindrákovaného R. Waterse, spousta Orwellovských scén, hlavně ale vzpomínkami na otce, dětství...A jak psal don corleone, nám obdivovatelům Syda Barretta se těžko kouká na scénu s topením v bazénu a scénu s holením a celý film je Sydem skutečně podbarvený, i když míň něž Waters tvrdí. (A asi jsem blbec, ale dodneška jsem nepochopila konečnou scénu.) ()

Drozdo57

Výborná hudba, výborný vizuál. Pink Floyd má síce niekoľko lepších albumov, ale tento film musí vidieť každý človek so záujmom o hudbu. ()

Hruskovice

Uhh omlouvám se ale nedokáži to vyjádřit slovy jinak než: TY KRAVO :O (proč vzhledem k tomuto filmu "nevím", ale opět mě uklidní myšlenka na to, že existuje a funguje něco co se nazývá ANARCHIE) . ()

májovec13

Geniální, geniální a znovu geniální hudba ve filmu, který ve mě vyvolal takové pocity, že je radši nebudu publikovat. Opravdu hodně psychedelický silný snímek. Pro ty, co jak sami říkají, nemají radi Pink Floyd: radši se na to nekoukejte, The Wall je zdaleka nejvíc mainstreamové album skupiny a pokud nepřídete na chuť jemu, tak vás těžko nadchne takové Dark Side Of The Moon. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker