Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov. Po pestrofarebnom spracovaní od Marvela prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle. (Bontonfilm SK)

Gilmour93

Možná alternativa za ásgardský Triple H (Hopkins, Hemsworth, Hiddleston)? Jako kdybyste vyměnili předražený meduňkový čaj za půl platíčka Rohypnolu.. Podfinancovaná „dark“ fantasy, která se možná snaží čerpat ze vzorů minulého tisíciletí (Scottova Legenda), ale spolehlivě míjí úplně všechno, čím mohla zaujmout. Thóra Møllera, který nenásledoval vzoru sovětských soudruhů a kozla nejen že nerozdojil, ale ani neoživil z kostí, mi bylo upřímně líto. Jörmungandr, aby na něj vychrlil jed a ukončil to trápení, nikde.. Snad mu alespoň dala produkce do toho rohu opravdovou medovinu.. ()

misbos

Malá holka sama v lese trable bohů na zádech nese - aneb - už kvůli těm houbičkám míň jak tři nedám! takže popořadě: Thor a Loki jako dvojka OK, žranice z nesmrtelnýho kozla OK, Loki podesýrač OK, Týr bez ruky OK, bifrost OK, Fenrisova backstory částečně mimo mýsu, je to Lokiho děcko ... jedno ze tří (máma se jmenuje Angrboda, a trochu ve filmu uvidíme i druhý dvě povedený ratolesti). Dál: trpaslíkova hlava jako Odinova poradna a kratochvíle OK, načrtnutá Lokasenna (pro neznabohy - to je, jak se hádaj) hodně OK, Jotuni celkem OK. Thorovy úkoly: Dva naprosto přesně, místo páky mělo bejt zvedání kočky (což byl ten had, což je druhý Lokiho dítě... babizna Hela je to třetí), ale na triky asi už nebylo... eh...OK. Interakce Fenrise a holky mimo naprosto, ale v rámci příběhu, kterej se tu vypráví...OK. Poblitá Freja SUPER! Odin má mít kopí, ne smradoberlu. Suma: nic nebylo vyloženě dokurvený, a v rámci pravděpodobně dost omezenýho rozpočtu se tahle bajka o tom, že si bohové bez obyčejnejch smrtelníků neškrtnou, povedla. Čtyry. PS: Dabing je votřesnej... ()

Wyrdas

Překvapivě lepší podání Thora a jeho bandy, než jaké předvádí pohádkový Mrdvel. Chyběli mi tam lepší efekty, ale na druhou stranu příběh byl docela poutavý a realističtější vyobrazení těchto postav jsem již dlouho neviděl - jestli vůbec. Občas jsem v tom vyloženě viděl LotRa, ale vzhledem k rozpočtu po převýšilo očekávání. S ohledem na jednoznačné trumfnutí Mrvelu se přikloním k slabším 5*. ()

filmmovier

Čekali byste, že když je to dánský film, že to bude dobré, že? No, seveřani si bohužel svojí úžasnou mytologii nijak hezky neodprezentovali, ten Marvel to fakt dělá tisíckrát nejen atraktivnější, ale fakt i lepší. A přitom tohle mohlo být tak strašně moc dobré. Valhala je v nějakém paralelním vesmíru zcela jistě povedená temná fantasy, která skvěle využívá všechny atraktivní postavy a složky severské mytologie, ale v tom našem bohužel ne. V tom našem jde jen o neskutečně debilní, tupý a směšný film, který je nesmírně nudný a směšný od začátku do konce, a který je navíc strašně, ale opravdu strašně obsazený. A natočený. Prostě jeden veliký omyl, který absolutně nedává smysl, fakt nechápu, proč to je tak, jak to je. Takže snad jen hvězdu za to prostředí. A taky za to, že do odpadu patří horší filmy. Chtěl jsem být v tomhle komentáři alespoň vtipný, ale koukám, že se to taky nepovedlo. Asi začínají být kvality mých komentářů přímo uměrné kvalitám filmu. ()

karlosss18

Hnus do p*či, co od toho taky jiného čekat, když to natočil nějakej Ahmad a dosadil si do role Lokiho svýho arabskýho kozom*da. Nechápu, jak na tohle mohly produkční společnosti přistoupit, úplně si ti Dánové rozšlapali tímhle paskvilem svou kulturu. Musím si spravit chuť marveláckým Thorem, tohle se fakt nedá. ()

• Tento film vznikl na základě dánského animovaného filmu Valhalla z roku 1986. (ČSFD)