Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 2

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

SphAnel

Člověk by něvěřil, co se dá vytěžit z jedné místnosti činžovního domu. Tleskám! Kdepak jsou ty časy, kdy se stavělo hlavně na dialozích a hereckém umu než na drahých efektech a spoustě nesmyslných blbostí. Měl jsem pocit jako by se točilo skrytou kamerou v úplně normální české rodině. Obzvlášť před výkonem pana Šebánka smekám. ()

E.T.Martin

Skoro dokumentárním způsobem zachycené soukromé chvíle rodiny Homolkových s jejich malichernými starostmi, jež jsou jakýmsi obrazem té nejprůměrnější české domácnosti. Taková černobílá hraná verze Simpsonových z 60. let. Trojkové hodnocení souvisí s rozporuplnými pocity, které z filmu mám, kdy se vtipné okamžiky střídají s chvílemi budícími pocity naprosté trapnosti. ()

superzurda

Čím jsem starší, tím je mi ten film bližší. Hlášky používám, čím dál víc a co se týče fotbalu, tak je to spíš výsměch situaci v českém fotbale. Jinak ten film předvedl určitou úroveň, kterou jeho víceslavní bráškové z let sedmdesátých nějak postrádali a hlavně nás postavil před osudovou otázku zda je víc manželka nebo matka :-) ()

Lojz@

Kdybych měl nějaký film označit jako nejlepší komedie - realita, rozhodně by to byl první díl Homolků. Film, který je typicky český, se všemi svými hláškami a chováním postav si to rozhodně zaslouží. ()

rigby

V čem je kouzlo této série komedií? Naprosto obyčejná rodina se svými každodenními problémy. Civilní projev herců, kteří vám nepřijdou jako herci. Prostými slovy vyřčené životní pravdy a moudra. Ryzí pohled do duše českého národa. ()

Flamik

"táto, někdo volá o pomoc. táto, už volaj dvě - nojo, ženský.. máš ten votvírák :D " klasická rodina kde musí bejt všechno podle hezčího pohlaví... ()

gezper

Neuvěřitelná prdel i po nespočetně shlédnutích. "Ti říkám, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej muž." .. "Ale, Ludvo, já Ti něco řeknu, jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak jsi u mě mrtvej Homolka." A hlavně je to naprosto typově přesná sonda, respekt pokaždé co to vidím. [100%] ()

gipper

"To je ráj viď, to je žrádlo...no a teď mně řekni, co člověk potřebuje. Jenom trochu toho klidu a míru a je člověk spokojenej." Česká komedie, která vždycky pobaví a pohladí duši :o) ()

Aidina

V případě, že odjíždí pracovně do České republiky japonský občan, dostává před cestou knížku o dobrém vojáku Švejkovi, aby věděl, co ho tady u nás čeká. Doporučuji aby jim pouštěli i Homolkovi. A obrázek o typicky české rodině bude dokonalý. Pak mnohé i pochopí.... Režisérovi Papouškovi se povedla mimořádná studie o "malé české" i když početnější rodině. A ty kouzelné hlášky:"Kde bych mohla bejt, kdybych nestloustla ?" ()

czema

Stačí pár herců,kvalitní scénář a jedna tradiční neděle. Jako bych to prožil. Nikdo mi neupře že u něj doma to takhle někdy nevypadá. Ukaždýho se to někdy zvrtne a pak to šlape jako u homolků. Výborná komedie, žádné narážky na politiku, prostě jen všední problémy jako stalní postele,spálené řízky anebo otrávení sousedé. ()

easer07

Černobílý frak plný nesmyslných vtipů a humoru. Snad jen u čeho jsem se zasmál jsou peřiny a fotbal, jinak nic k pohledání a vůbec mě to nenadchlo, jednu hvězdu hore ještě za pana Šebánka, ten to ještě ,,drží nad vzduchem'' a dá se na toto opravdu koukat, jinak nevím, co je vtipného na tom, že Ludva se snaží tátovi hodit klíče, tohle se Papouškovi nepovedlo a jak jsem říkal romuhle černobílýmu fraku dávám dvě hvězdy. ()

Emperor1

Geniální společensko-psychologická studie jedné typicky české rodinky. Ono je to sice zasazeno do komediálního žánru, ale já bych to viděl jako tragikomedii či komorní drama s prvky komedie. A ano, satira. Člověk s jednotlivými protagonisty cítí a sympatizuje, zároveň v nich může vidět i kus svého češství. Dialogy jsou neskutečně vtipné až hláškoidní a dokonale doplňují jednotlivé scény, které jsou promyšleny do nejmenšího detailu. Neumím si představit něco takového v jiném jazyce, to české z toho trčí jak sláma z bot, nevím, zda nečech pochopí, o co tu vlastně jde. Oni to nepochopí ani leckteří Češi jak poleno. Josef a Marie (sic!) v roli starších rodu perfektní, bez nich by to prostě nebyli Homolkovi. Pro mě nejlepší z celé série. ()

pold

Etalon žánru "Buranská uřvaná komedie" - trapné situace ze života rodiny ubohé hloupé chamradě. Pochodeň stupidity, zažehnutou zde panem Papouškem, později hrdě pozdvihl pan Troška ve svých slunce-seno-sračkách. ()

Saxos

... hergot bábo otevři, nebo ti z těch peřin udělám Himalááje... a tak pořad dokola přehled pravého českého buranství. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011