Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 1

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

m4xp4yn3

Vykreslení postav se povedlo, zbytek už méně. Film nudí, humorem se šetří, příběh není ničím zajímavý, ani se jej nepovedlo nějak elegantně ukončit. ()

tom912

Nejlepší díl z celé trilogie. Chcete-li film o postavách kde se nic neděje, ale přesto se budete smíchy popadat za břicho? Tak něco takového je pro vás. 95%. ()

Doski

Výborně vystihlá atmosféra domácnosti rodiny z dob tuhého socialismu. Mnoho klasických zažitých českých hlášek a nezapomenutelných a vtipných scén. 85% ()

Jaxx84

Parádní sonda do duše českého člověka a mikrokosmu české domácnosti. Neskutečné perly dědy Homolky jsou nesmrtelné. 7/10. ()

Dzvandzi

Jediný film u kterého se opravdu směji celou dobu a to jsem ho viděl už mockrát.Parádní Šebánek a spol. v Nedělní komedii prostě nemají chybu! :D Tolik hlášek v jednom snímku to je opravdu neuvěřitelné.Také jsem se díky tomuhle božímu Českému filmu začal dívat na černo-bílé filmy ale tento je nejlepší! Já se prostě pořád směju :D :D :D ()

Inozuka

"Řeknu ti, zhubnout takových padesát kilo, učiněná baletka." Zrcadlo nastavené na maloměšťáckou rodinu slušných Čechů za ta léta nevybledlo ani o píď. Měl jsem zařazené jako nejslabší z celé série, ale je to nářez od začátku do konce ... ()

Likan7

Klasický den v český rodině v tehdejší době. Jenže nemám rád burany. A Homolkovic jsou přesně takovou rodinou. Není to zřejmě ode mě fér, to nepopírám, ale tyhle trouby jsem nesnášel od první do poslední minuty. Neusmál jsem se, ale jistou dávku výpovědní hodnoty to nejspíš má. ()

Nix

No co říct o takové komedii, tohle je pravá komedie a rozhodně se mi to líbí víc než slunce seno, je to klasika. ()

Tiiso

Excelentní Šebánek. Velmi výborně celé vyrpbené, vymšlené a zrežírované. Potud objektivita. Pro mě je film chvílemi až moc nervózní a konfliktní, který jitří mé nervy právě tím, když si představím kolik lidí v okolí znám, co se takto musí pořád hašteřit. A já tolik miluji klid. Ale to je poněkud velmi osobní hodnocení. Takže ztvárnění výborné, příběhově pro mě slabší. Tři. ()

polonius

Další z jedinečných filmů, který vznikl kolem triumvirátu Papoušek , Passer , Forman, v té době silně ovlivněných italským neorealismem. ()

Rothbard

Jedna z nejlepších českých komedií s vynikajícími herci. Některé scénky jsou nezapomenutelné (zejména ta, kdy Šebánek líčí útok Sparty). ()

hero_bk

Dokázal bych si to představit jako dvě samostatné epizody sitcomu ze života české rodiny, ale dělat z toho film? Vždyť to nemá zápletku. Vůbec. Co je na tomhle filmu tak skvělýho nebo legendárního absolutně nepochopím. ()

topi80

Popularita (a vysoké hodnocení na CSFD) tohoto díla je pro mě dost velkou záhadou. Pár hlášek tam zazní, semtam se člověk soucitně usměje při pokusu o nějaký ten vtip, ale celkově je to dost protivná podívaná, která mi evokuje taškařice, se kterými o nějaký ten pátek později vyrukoval Petr Schulhoff. Narozdíl od Slunce seno to není vtipné, narozdíl od Formanových děl to nemá žádný přesah. Mírné hodnocení dávám jen za pana Šebánka. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011