Čo ak bola každá voľba, ktorú v živote urobíme, vopred rozhodnutá? Čo ak neexistujú žiadne náhody a naše osudy boli už dávno predurčené? Uprostred ukrutnej búrky sa schádza desať ľudí, z ktorých si každý stráži svoje tajomstvo. Vodič limuzíny (John Cusack), televízna hviezda 80. rokov (Rebecca DeMornayová), policajt (Ray Liotta), ktorý preváža zabijaka (Jake Busey), prostitútka (Amanda Peetová), mladomanželia (Clea DuVallová a William Lee Scott) a rodina v kríze (John C. McGinley, Leila Kenzleová, Bret Loehr) nachádzajú útočisko v opustenom hoteli, ktorý prevádzkuje nervózny nočný správca (John Hawkes). Keď však začnú návštevníci jeden po druhom umierať, úľavu z nájdenia prístrešia rýchlo vystrieda strach. Všetci si vzápätí uvedomia, že ak chcú prežiť, musia odhaliť tajomstvo, ktoré ich spojilo. (oficiálny text distribútora)

wOOzIe

Užasný Cusack, myslim že asi jeho nejlepší role, scénář až na pár malinkých, ale opravdu jen malinkých nelogičností je velmi velmi dobrý. Vymyšleno prostě skvěle od začátku až do konce skvělá zábava rozhodně se nejedná o jen jakési De ja vu, které je často vidět u filmů tohoto druhu. Musím říct že jak to skončí by mě ani ve snu nenapadlo. A vůbec celý děj je plný zvratů a nečekaných změn, herecké výkony opravdu na vysoké úrovni a ta atmosféra !!!! Zaslouží si plných pět*. ()

Sollozzo

Tvůrci se snažili o vytvoření nového Psycha. Nepovedlo se, ale i tak to je slušný thriller. Atmosféra je solidní, herci obstojní a stopáž rozumná. Jen ten konec je nějaký roztodivný. Připadlo mi, že se v tom pánové scénáristi trochu utopili. 65%. ()

Izz

Nervydrásající thriller se zajímavou dějovou i hereckou skladbou a výtečnou pointou.Mangold řemeslně jistí a poprvé mám pocit,že jeho film má i jistou přidanou hodnotu,což se moc cení. ()

Knor

Dávám tři, ale jsou to takové lepší tři až čtyři. Film mě chytl už od začátku, všechno se rozjíždělo a vyvíjelo parádně, mělo to správnou atmosféru a kažou chvíli se stalo něco nečekaného, postavy byli sympatické a potěšilo mě, že nelogičností bylo opravdu minimun. Bohužel mě zklamala celá ta pointa, čekal jsem něco více šokujícího, něco více originálního. Toto jsem prostě dokoukal a mrzelo mě, že tak skvěle rozjetý horor/thriller skončil tak, jak skončil. Každopádně jde o hodně dobrý film, který stojí za několik shlédnutí. ()

hero_bk

Od začátku jsem si říkal jestli neobratnost scénáře a zároveň i střihu má nějaký vyšší smysl, nebo spolu jenom scénárista a střihač šlukovali něco hodně silnýho. Doteď jsem se nepřiklonil ani k jedné z variant. Co ale můžu říct najisto, je, že tento film byl prostě divný. Ta identitní pointa je sice poměrně překvapivá, jenže tím, jak je její část poodkryta už v samém počátku, je divákovi jasné, že "tady něco nehraje". Odhalení smyslu dění v motelu zhruba po hodině filmu mohlo být klidně ponecháno celé až na tuto dobu, nikoli tam prostříhávat ony mezisekvence, scénář byl totiž natolik zmatený, že by mu další zmatení možná paradoxně pomohlo. Celkově nevím, co si mám o tomto filmu myslet, a proto dávám obligátní, neutrální tři hvězdičky, i když možná ještě lepší by bylo ponechat film zcela bez hodnocení. ()

n42

Zápletka super, film rychle vtáhne do děje. Po zhlédnutí cca dvou třetin to byl jasný kandidát na 5*. Zbytek je bohužel dost slabý, neboť je ke konci záměrně vyzrazena pointa a zakončení už se dá prostě domyslet. Po zhlédnutím hodnotím 4*, druhý den po zkouknutí měním na 5*. Čím víc o tom přemýšlím, je to přeci jenom krásně vymyšlené. ()

Miagy

Vynikajúci triler, plný nečakaných zvratov, skvelých hereckých výkonov a zaujímavého rozuzlenia. PLUS: atmosféra motela v strašidelnom prostredí počas búrky, herecké výkony, hustá atmosféra a dostatok napätia, úvod, jadro záver s dokonalým rozuzlením, dokonalá zápletka. MINUS: sem tam zmetené a nelogické správanie postáv. Hodnotím vysoko nad priemer. ()

Paviozo odpad!

Nechápu zdejší nadšené nebo alespoň lehce potěšené komentáře, tohle byla naprostá hrůza. Devadesát minut totálně dementního filmu, kde jedno klišé střídalo debilitu s nudou. A hlavně že to bylo na indiánském pohřebišti. Možná by si to zasloužilo jednu či dvě hvězdy za relativně slušné obsazení a snahu, ale ne, bylo to vážně debilní. ()

Oudee33

Rozporuplné pocity... Tenhle film má v sobě velice silný potenciál, ovšem v průběhu mi z důvodů dosti svérázného "vyprávění" nějak unikli zásadní spojitosti a nedocházelo k úplnému pochopení jednotlivých souvislostí. Chtělo by to lepší režii? Nebo lepší rozpoložení? ...nevim. Dost možná to kvůli komplikovanosti zachrání až druhá projekce... Někdy. Prozatím 65% ()

rezzzy

Zajímavý námět, který je na dnešní poměry a dnešním úhlem pohledu zpracovaný poněkud jednoduše. Takže i když to bude znít kontraproduktivně, pro mě to byl takový oddechový horůrek, při kterém jsem se nebála a zdlábla u něho dortík s kafem. A skoro jsem i tipla, kdo to vraždí, zase tak těžké to nebylo. John Cusack jako vždy výborný. Myslím, že kdyby téma bylo natočené v podobné atmosféře jako Prokletý ostrov s DiCapriem, s nímž má myšlenkově mnoho společného, mělo by to dobré grády. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)