Lord of the Dance

Írsko, 1997, 90 min

Réžia:

David Mallet

Michael Flatley

Tanečník Michael Flatley ve strhující keltské taneční hudební show, která volně vypráví irskou lidovou legendu v novém oslnivém stylu. Nechte se unést do dob, kdy se čas zastavil. Kdy ožívají starověké legendy a temné síly. Akt 1: Pláč Keltů, Bohyně Eryn, Keltský sen, Válečníci, Cikáni, Ohnivé housle, Vypuknutí, Bojovníci, Bohyně Eryn. Akt 2: Nebezpečná hra, Peklo, Vášnivé noci, Žalozpěv, Siamsa, Mihla se světlem, Ukradený polibek, Noční můra, Souboj, Vítězství, Irsko. (oficiálny text distribútora)

Makky

Všetky čísla sú neskutočne velkolepé a aj keď to zo začiatku vyzerá na nudné hopkanie nežných krások, vyvinie sa z toho nadupadné akčné číslo s perfektnou hudbou. Mal som možnosť vidieť tento koncert naživo v Bratislave 27.02.2009 a hoci bez Flatleyho (to ma fakt nasral) a v podstate menšom počte (to až tak nevadilo), než som videl zo záznamov koncertov z Anglicka, celý koncert nakoniec vyznel perfektne. A som rád, že aj bez Flatleyho je Lord of the Dance tým, čím je. ()

Gemini

Pořádnou reprosoustavu a velkou obrazovku a nemusíte někam na staďák. I když, při sezení na oblíbené pohovce se nemůžete nechat tak pohltit živelností a dravostí rytmů jako při "live action" někde na ochozu. Nic to ovšem nemění na faktu, že tihle tanečníci to umí rozjet tak, že se vám z toho rozjedou panenky a že je to podobný nářez jako to, co předvádějí STOMP, a k tomu daleko melodičtější:) ()

Zagros

Nikdy bych si nemyslel, že navštívím stepařské vystoupení, pojedu kvůli tomu do Prahy, zaplatím drahé lístky a ještě z toho budu nadšen. Flatley je borec a zaslouží si uznání za to, jak skvělou show vytvořil. Choreografie v kombinaci s hudbou s irskými motivy je úžasná a ke stepu pasuje dokonale. Kdo ještě neviděl, určitě si zajeďte i pokud nejste fanoušek, budete ohromeni. ()

nash.

Intro napumpuje sál mystickou keltskou náladou a pozvolna rozjede hudebně skvělé vystoupení s řadou úžasných melodií a vydařených tanečních vystupů. Když tanečníci a tanečnice přepnuli nohy na nejvyšší rychlost zíral jsem z otevřenou pusou, po zádech mi běhal mráz a nohy samy od sebe začaly vydupávat rytmus. Skvělá šou, která mi znovu připomněla jak parádní umí být irská muzika a tanec. Mělo to všechno jedinou vadu. Ultimátně nesympatického týpka Flatleye. Ten chlap mi svou vizáží, namachrovaností a mírně přehnanou baletní afektovaností kazil dojem z celého vystoupení. Naštestí nebyl na podiu zase tak často. ()

Z0oMb3E

Keď vám pri sledovaní chce kažďá bunka v tele tancovať, keď si pesničku (vačsinou tú záverečnú) pískate ešte týždeň po zhliadnutí, a tá istá melódia sa vám vybaví aj roky po tom a bežíte si pustiť na youtube nejaké to video viete, že show má niečo do seba. Michael Flatley a jeho miliónové nohy plus niekoľko desiatok až stoviek výborných tanečníkov a netreba opomínať ani sexi huslistky spôsobujú zimomriavky a euforické stavy milónom divákom po celom svete. Show ktorá sa nedá opísať, treba ju vidieť. Už na obrazovke vyzerá ako pastva pre oči, čo to musí byť live? Hodnotenia pod 4* nepochopiteľné. ()