Lord of the Dance in 3D

(divadelný záznam)
  • Česko Lord of the Dance (viac)
Hudobný / Dokumentárny / Tanečný
Veľká Británia, 2011, 95 min (Alternatívna 91 min)

Mezinárodní trhák – Lord of the Dance - je zpět se zcela novou, úchvatnou show, která byla natočena živě v Dublinu a Londýně během vyprodané evropské tour 2011. Připravte se na ohromující zážitek plný vzrušení a vášně. V hlavní roli se představí tvůrce a irský tanečník Michael Flatley, který se poprvé k souboru Lord of the Dance připojil ve třinácti letech. Dechberoucí představení v novém oslnivém stylu s nejmodernějším osvětlením, zvláštními efekty a kostýmy, které nadchnou jak mladé, tak i starší obecenstvo. Naskytne se vám nebývalá podívaná na představení Michaela Flatleye a exkluzivní pohled do zákulisí. Ocitnete se přímo v centru dění. Nenechte si proto ujít jedinečnou filmovou událost roku! (oficiálny text distribútora)

blezg

Vizuální masáže a ohňostroje a jiná pozlátka nejsou pro mě. Ani elektro-disco nebo jak to nazvat nemusím, rozhodně bych nenašel slova jako krásná hudba, jak jsem tu kdesi četl. Choreografie je báječná a Michael Flatley neuvěřitelný. Za to, jak si představení lehce udrželo mojí pozornost si to čtvrtou hvězdu zaslouží. ()

Ainy

Občas bych si přála znát toho, kdo se skrývá za textem distributora a kde na ty rozumy chodí. Zcela úchvatná show, mimochodem jmenuje se Feet of Flames, to bezesporu je, ale nová rozhodně v roce 2011 nebyla. Svou nadpozemsky nádhernou a nepřekonatelnou premiéru měla již v roce 1998 a konala se v londýnském Hyde Parku. Tu show miluji, dosud není nic, co by ji překonalo. V tomto představení roku 2011 je znát, že soubor prořídl a Feet of Flames seznala změny. Kromě "čertice" Gillian mi zde chybí i sladký hlas Ann Buckley a i některé taneční scény. Scéna v Hyde Parku byla rovněž vyšperkovanější, umocňující celý příběh. A milý distributore, Michael Flatley se k souboru LOTD nepřipojil, on ho založil!!! .............       Edit 1.4.2024: vidím, že je text obsahu změněn a opraven. Tleskám, super! 👍 ()

ilemas

Potřetí to samé stále dokola, stejná hudba, jiné kostýmy, jiné jeviště, přidaná rocková kytara a bicí, moderní efekty. Starší koncerty se mi líbily mnohem víc i bez různého moderního osvětlení a bez 3D. Rozhodně to ale není špatné, jen jsem asi už namlsanej. Vidět to ve 2D a bez pořádného zvuku, tak dám o dvě hvězdičky méně. Stále je to pecka. ()

jokino

Čo sa týka Michaela Flatleyho, jeho umenie a vystúpenia sú úžasné! Som jeho dlhoročným fanúšikom a hneď, ako som zistil túto novinku, bol som nadšený - konečne, po dlhom čase niečo ďalšie - nové! Po zhliadnutí vystúpenia som však ostal mierne sklamaný.. Ono nie, že by to bolo zlé, prakticky stále sa kopíruje jedno a to isté vystúpenie. Avšak toto bolo, ako z úplných začiatkov. Ako (Riverdance, Lord of the Dance, Feet of Flames, Celtic Tyger), boli úplne perfektné vystúpenia s krásnou hudbou, nezabudnutelným stepom, nádhernou a špičkovou choreografiou a celkovo perfektným týmom mladých ludí, ktorí odvádzali dokonalú a synchronizovanú prácu! Ano, v názve síce má RETURN - NÁVRAT, ale čakal by som, že tu budú zaradené aj nejaké nové prvky, prípadne úplne nový image vystúpenia.. Tento koncert - vystúpenie mi pripadalo, ako najchudobnejšie zo všetkých predošlých. Hudba bola krásna, aj výkon fajn, no na kostýmoch si asi záležať moc nedali, na choreografii detto a celková vyzualizácia mi pripadala trochu ochudobnená.. Malou novinkou - oživením, bola digitálna stena vo forme niekolkých stĺpcov na pozadí pódia. A z Michaela som mal miestami pocit, akoby bol už sakra unavený za tie roky a už sa mu moc ani nechcelo predvádzať. Ono má už samozrejme svoj vek a prakticky stále je velmi činný, čo je pri niečom takomto obdivuhodné.. Ale u mňa tentoraz moc neexceloval. ()

neo_ap

Nedokáži ani vysvětlit proč, ale od té doby co jsem narazil, a zhlédl představení z roku 97´, jsem toužil po tom, vidět tohle vše na živo. To se mi už dvakrát povedlo (koment u mne v deníku). Z tohoto záznamu jsem byl nadšen. Nelišil se tolik od předchozího, což je dobře. A byl vybroušen k dokonalosti. Sám jsem si vytvořil audio záznam, který neustále poslouchám. Není co bych vytknul. Nedávno se mi naskytla možnost, vše si vychutnat ve 3D. Dokonalé. Fantastické. Nádherné. Tyto slova nestačí k popsání mého zážitku. Kdo neviděl, musí hodně litovat. Sám Michael Flatley tvrdí, že sledovat tento záznam ve 3D je větší zážitek než sledovat živé vystoupení. A musím mu dát za pravdu. Naskytne-li se vám tato možnost, neváhejte. 100/100. ()