Dark Waters

• USA Dry Run (pracovný názov) (viac)

Psychologický thriller rozpráva skutočný príbeh právnika Roberta Bilotta (Mark Ruffalo), ktorý odhalí spojenie medzi záhadnými úmrtiami a chemickou spoločnosťou DuPont. Bojuje za to, aby pravda vyšla najavo. (dixx)

mac000

To co (možná) začíná jako "environmentální agitka" se mění v právnické drama ve stylu Johna Grishama a končí jako noční můra každého advokáta trávícího svůj pracovní život v soudních síních a sympatizujícího se svými klienty. Pozoruhodný příběh právníka s buldočí povahou (skvělý Mark Rufallo), který většinu své profesní kariéry věnoval (zpočátku beznadějnému) boji proti mocné industriální korporaci. ()

Mamlas

Vymyslet a natočit něco tak nudného a dlouhého je docela umění. S něčím až tak nudným se jen tak nesetkáte. Rychlostí 2x-16x jsem znechuceně dojel do konce a šel si uvařit oběd na své oblíbené teflonové pánvi. (11%) ()

smatana.sk

Keď sa na mňa občas obrátia miestni občania, ktorých trápi nejaká environmentálna kauza, tak moja prvá aktivistická rada obvykle znie: "Rozmyslite si, či ste ochotní tomu venovať tak desať až dvadsať rokov života". A že akokoľvek to dopadne, budú ich obviňovať tí, za ktorých záujmy chcú bojovať. Obvykle neveria, "veď je to len jedna skládka/diaľnica/priehrada". Tento silný film je dôkazom, že to isté platí aj v starých demokraciách. ()

Pete

Forma zpracování sice jen lehce nadprůměrná, vizuálně velmi studené, odfiltrování veškeré červené ještě art nedělá. Herci si to však zjevně užili, zejména Mark Ruffalo tu podává jeden ze svých nejlepších výkonů, a je radost vidět opět po nějakém čase Tima Robbinse. Síla snímku tkví bezpochyby v tom, že jde o skutečný příběh, který se právě odehrává na celém světě. Všemocné nadnárodní korporace si dělají, co chtějí, výdělek mají na prvním místě, daleko před zdravím lidí a jejich čistém životním prostředí. Je to znepokojující, smutné, ta bezmoc boje za alespoň nějakou spravedlnost deprimující, a i když Dark Waters těžko něco změní, přesto je to velmi potřebný, řekl bych až společensky důležitý film. ()

Grondal

Ďalší z príbehov o mocnom korporáte dupajúcom po životoch bežných ľudí. Podobných filmov z právnickeho prostredia už bolo viacero a až znepokojivo často sa jedná o veľmi silné filmy. Znepokojivé na tom je to, že vychádzajú zo skutočnosti, čo im dáva náboj, ktoré môžu týmto filmom závidieť všetky možné veľkoprodukcie v ktorých (často) hrozí koniec civilizácie ako ju poznáme. Napriek tomu, že o celej tejto kauze som pred filmom nič netušil, hneď ma chytila tým, že sa točí okolo teflónu, ktorý denne používame. Do polovice filmu som bol naozaj zaháčkovaný a čakal som čo všetko vypláva na hladinu, ale žiaľ v druhej polovici sa film začne veľmi trieštiť, roky skáču, nič moc sa nedeje a napätie postupne vyprcháva. Toto je zrejme tiež spôsobené predlohou, ktorou bol právny spor a tieto, hlavne s takýmito molochmi majú tendenciu trvať roky/desaťročia. Nakoniec, keď sa dozvieme, že právne ťahanice v čase natáčania ešte ani z ďaleka neskončili a film my ani neodpovie na zásadnú otázku, či si ešte mám/nemám robiť praženicu dorazí sklamanie. Ľuďom, ktorý majú vyslovene radi filmy z právnickeho prostredia by som tento film asi bez problémov odporučil... tým ostatným asi skôr nie. Žiaľ realita nebola príliš prajná a teda chýba nejaké morálne ponaučenie. ()

pafka

Nemam rad filmy z pravnickeho prostredi. Vzdy me to prislo nezajimave, nudne a stale podobne ci stejne. Ovsem tento film jsem si straslive uzil. Parada. Jak to tak byva - sam zivot pise nejlepsi scenare. A Mark Ruffalo parada. ()

srolyma

Hulk v boji proti teflonovým pánvím. Poměrně zdlouhavé a v závěru i dost nudné právnické drama, které se točí okolo toho, že kdokoliv pozře pokrm připravený na teflonu, zemře v ukrutných bolestech. ()

Stumbleine

Podobné filmy vždy rád doporučím samozvaným mladým intelektuálům dnešní doby, považující všemožné konspirátory za pomatené hlupáky, zatímco sami ochotně důvěřují všemu, co jim naservírují mainstream média a vlády, financované lobbisty podobných mezinárodních korporací alá DuPont či Monsanto)) ()

universal

Pro mě film roku. Je jedno jakého. Téma se zdá být málo výbušné, než Spotlight. Film jen pomalu odkrývá největší ekologické znečištění, takové rozsahu, že nějaký CO2 jsou roti tomu dětská vyrážka. Líbí se mi pomalé chytré odkrývání pravdy, pomalá atmosféra i depresivní barvy. Protože námět je opravdu depresivní. 10/10 PFOA už se nikdy nezbavíme i naše děti ji budou mít v krvi. ()

HennessyVSOP

Mark Ruffalo ve skvělé roli, která k němu skvěle sedí, celé právnické drama je o to lepší, že je postavené na reálných základech. Pro milovníky právnických dramat je to povinnost, nicméně jinak snímek trpí klasickým syndromem tohoto žánru, dlouhé budování důkazů a podkladů k případu je v podstatě pointou celého filmu, navíc v tomto případě na základě slušného množství chemie, a tak se celá zápletka dost vleče. Kéž by ale každý film měl takový smysl. ()

bonovox

Film, ktorý vám možno zmení pohľad na teflónové panvice v našich domácnostiach. Pomaly plynúca dráma, ktorá sa vryje pod kožu. Kauza o manipulovaní s chemikáliami a podvodoch na samotných ľudoch, ktorá sa ku nám ani nedostala a preto je dôležité pozrieť si tento snímok. Výborní Ruffalo s Robbinsom, taktiež Anne po dlhšej dobe hrá v kvalitnom projekte. Aj režisér Haynes tu potvrdil svoje kvality. Veľmi málo chýba k plnému hodnoteniu ()

hony23

Film, po jehož shlédnutí poběžíte do kuchyně zkontrolovat, zda tam nemáte teflonové pánve. Právě o nich je totiž ekologické drama o právníkovi, který se ujme případu farmáře, jehož farmu zamořila chemička. Od začátku do konce je to ale depresivní boj s větrnými mlýny, kdy banda bezskrupulózních zmrdů z chemického giganta jde za účelem zisku doslova přes mrtvoly a celý případ se díky zkorumpovanému systému táhne po 2 desetiletí. Tak snad se jednou dočkáme i českého remaku, mohlo by to být o 40 tunách uhynulých ryb v okolí Andyho Dezy. Tedy samozřejmě, až se to řádně prošetří, což bude odhadem někdy v 5. dekádě tohoto století. ()

Saxos

Kdyby babka podnikového pana právníka, náhodou nebyla kamoškou místního farmáře, kde on jako klučina podojil nejednu kravku, tak by na okolních loukách příbylo ještě spoustu kopečků. Klady: několikaroční právně soudní drama takové jaké má být; z chemie co se do nás stejně pořád dostává až mrazí a zde vše vyznělo věrohodně. Závěr: doporučuji, i když PFOA má v sobě už stejně každý vyjma několika dodnes neobjevených indiánských kmenů v amazonském pralese. ()

tomino28

Je to jeden z mnoha filmů, kdy se právník z velké firmy, který celý život bojoval za korporace, najednou z nějakého důvodu rozhodne pomoci o mnoho slabšímu jedinci, který se naštval a jednu z velkých korporací zažaloval. Zde jako bonus vše probíhá podle scénáře na základě pravdivého příběhu. K tomu přidejme velmi kvalitní herecké obsazení a zajímavé téma a film je na světě. Pokud máte tento typ právnických dramat podle pravdy rádi, přijdete si na své. Na druhou stranu po pár dnech nebo týdnech film velmi pravděpodobné zapadne mezi ostatní kousky v rámci svého žánru. ()