Bezprostředně po tragických událostech 11. září otřásla Spojenými státy americkými další vlna terorismu, když byly nic netušícím obětem zasílány dopisy obsahující antrax. Tento anonymní útok si vyžádal pět životů a po celé zemi vyvolal paniku. Navzdory vnitropolitickým sporům a několika slepým stopám se vyšetřovatelům FBI podařilo zaměřit na překvapivého hlavního podezřelého. Byl pachatelem vědec s přístupem do laboratoří USAMRIID, kde se to jen hemží nejsmrtelnějšími patogeny světa? (National Geographic)

T2

Konečne nejaký zaujímavý a hlavne poučný seriál, ktorý ukazuje na pravú zbrklú tvár ľudstva, na rýchle reakcie, ktoré sprevádzajú zlé úsudky a hlavne zákernosť pri využívaný biologický zbraní. Tento krát sa dej sústreduje na incident s Antraxom po udalostiach z 11/09/2001. /75%/ ()

warrenur

Z casti detektivna, z casti psychologicka drama s vybornym Dae Kim-om a Goldwyn-om. Moze sa stat, ze vam jedna alebo druha linia nie uplne sadne. Mne vsak ano a naviac potesila i priama nadvaznost a prelinanie (samozrejme v serialovom spracovani) s vtedajsimi udalostami v USA, ktore nakoniec vyustili po utoku s anthraxom a i teroristickymi utokmi na dvojicky a pentagon. Doraz kladeny i na psychologicke zdravie a behavioralnu zlozku vysetrovania, ked boli este v plienkach maju tiez co povedat. Odporucam. 70% ()

*CARNIFEX*

Aj druhá séria "Hot zounu" vydarená, pričom šliape na rovnakých princípoch ako tá prvá. Nesťažujem sa, som spokojný, 5 hodín je tak akurát, aby sa zachovalo tempo aj dejová "záhadnosť" z vývoja .. ()

kenkaku

Děj prakticky popisuje události roku 2001 (kdy si sám pamatuju jak jsme v práci “poštovní oddělení” stěhovali do uzavřené místností, aby se minimalizovali oběti :)). Nejsilnější, je ale paradoxně samotný začátek z roku 1979 (to zamrazilo fest). Styl vyprávění je sice trochu zvláštní (pro znalého obzvlášť), proto nedokážu říct jak by působil na “informacemi nepolíbeného”. Za sebe jsem dost zle snášel tu nešikovně zpracovanou časovou osu poslední epizody, která se tváří, jako by uběhl týden (v reálu ale uplynulo 7 let!). Díky tomu působí některé zvraty závěrem debilně a nelogicky. Pozn.: Tony Goldwyn vypadá dokonale jako Bruce Ivins. Obsazení Daniela Dae Kima je bohužel jen trapárna jak naplnit kvóty (hlavně ať to není běloch), jeho postava je fiktivní. O to víc ale zase pobavila “lekce Korejštiny” (narodil se v Pusanu, takže Korejsky zaručeně umí :)). ()

JohnCZ

Je to jiné, než série o ebole - méně thriller, více krimi - ale dává to tak vzhledem ke kontextu daných událostí smysl. Těšilo mě, že tvůrci netlačili zbytečně na pilu, nevymejšleli přehnané bejkárny a i když se jisté dramatizaci jistě nevyhnuli (klasicky sloučení vícera vyšetřovatelů do podoby fiktivní postavy Daniela Dae Kima), po většinu času je to velmi dobře vystavěná a přehledná procedurálka s velmi zajímavým antagonistou a realistickou psychologií. ()