Po porážce Adama parta oslavuje, ale bojí se usnout, mají obavy z následků provedeného kouzla. Všichni ale spánku podlehnou a ocitnou se v říši snů. Sny se u všech liší, ale přesto mají něco společného – chlápka se sýrem a tu vůbec první přemožitelku. (ArsenalEagle)

Mr.Apache

Speciální, hodně surreálný, ale ohledně přemožitelské mytologie nezbytný díl. Restless vyniká LSD barvami, velkolepými obrazy, mystickou atmosférou, svižností a vtipnými reminiscencemi na minulost, přítomnost i budoucnost. V snové procházce myslí každého z Velké čtyřky se objeví téměř všechny postavy, s nimiž jsme zatím měli tu čest. A i když se v podstatě jedná jen o jakýsi dovětek k dosud řečenému, případně o intermezzo, zajímavým způsobem dělící seriál v jeho půli, patří tato nejednoznačně přijímaná epizoda k tomu nejlepšímu, co v rámci Buffy vzniklo. ()

Milano33

Toto bola riadne šialená a bizarná epizóda. Vskutku išlo o silne audiovizuálne pojatú podívanu, ktorá vynikala svojou precíznou technickou stránkou. Vážne sa jednalo o akúsi kuriozitu a ku podivu sa mi neskutočne páčila. Táto surreálna epizóda nás zavedie do intímneho a nekonečného sveta snov, kde dávame priestor svojej bujnej fantázii. Tiež sa skvelo rozširuje mytológia. Mystická atmosférou je úžasná. Celková vizualizácia, hra so svetlom a tieňom, osvetlenie, kolorizácia, paleta farieb, veľkolepé obrazy, prenikavé ozvučenie, to všetko utvára túto snovú prechádzku v mysliach každého z Scooby Gangu. Vyzdvihnúť by som chcel pasáže, kde nastane zrazu z ničoho nič hromové ticho kvôli stlmeniu zvuku, čiernobiele a tepelne sfarbené scény. A tiež Gilesovo hudobné číslo určite stojí za pozornosť. “You think you know ... what's to come ... what you are. You haven't even begun.“ ()