Do Sunnydale zavítal asi nejznámější upír všech dob, sám hrabě Dracula. Ten chce zblízka poznat světoznámou přemožitelku a svými působivými schopnostmi Buffy skutečně ohromí. Giles plánuje návrat do Anglie, neboť jeho schopnosti pozorovatele už nejsou potřeba. (ArsenalEagle)

Milano33

Na scéne sa objavuje legendárny Dracula, ktorého schopnosti sú naprosto pozoruhodné. Narozdiel od iných upírov, nepoužíva silu na to, aby porazil svojich protivníkov. Využíva citovú manipuláciu, kontrolu myšlienok tak, aby po ňom túžili. Konflikt sa tým pádom stáva do značnej miery psychickým, zvíťaziť sa dá nad ním iba silou svojej vlastnej mysle a vôle. Pre Buffy, ktorú tiež dokázal okúzliť, nebolo vôbec ľahké mu odolať. S jeho prítomnosťou bola vždy spiatý aj nádych mystična. Príbeh nám okrem iného aj krásne načrtol stále sa prehlbujúcu mytológiu okolo Slayer. A Xander tiež pobavil. Buffy túži porozumieť svojej temnej stránke a preto sa obracia na Gilesa s prosbou, aby sa znovu stal jej Watcherom. A ten záver bol vážne nečakaný. Takže sa ukázalo, že Buffy má prekvapivo sestru Dawn. ()